• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Церковні свята 2017. Календар церковних свят

Вшанування православних свят невід'ємна частина життя віруючих людей, які прагнуть дотримуватися всіх канонів і релігійніх обрядів. У цій статті ми назвемо і охарактеризуємо всі церковні свята України в 2017 році, які практично повністю збігаються з датами з святковими церковними днями будь-якої іншої православної країни.

На які церковні свята 2017 ділиться православний календар?


Існує багато різних класифікацій свят у церковному календарі. Особливої різниці для звичайної людини немає, якою саме схемою користуватися у повсякденному житті, так як орієнтуватися в тому, коли і свято, що за церковним календарем 2017 допоможе недорогий календарик, куплений в іконній лавці будь якої православної церкви.


Церковні свята 2017. Календар церковних свят


Але в кожному календарі завжди використовується та чи інша класифікація, тому знати її значення потрібно, щоб правильно вести себе в день релігійного свята.


Для зручності ми умовно розділили всі церковні свята на п'ять основних груп. Деякі з них розділили на підгрупи:Великі православні свята

У цю групу відносяться всі урочистості, які православні люди вважають найважливішими порівняно з іншими. У ці дні, як правило, вони відмовляються від мирського життя, не працюють, збираються в колі сім'ї за столом, ходять на церковні служби, святять воду, ікони, продукти харчування.


Церковні свята 2017. Календар церковних святДвунадесяті православні свята

Ці святкування також відносяться до розряду дуже важливих у церковному календарі. Назва двонадесяті вони отримали, тому що входять у список 12 найбільш цінних для православних людей свят після Великої пасхи. Вони в свою чергу діляться на:Перехідні свята – ті, які міняють свою дату кожен рік (день їх святкування відраховується від дати Великого Воскресіння Ісуса Христа).

Неперехідні – мають постійну дату.

Церковні свята 2017. Календар церковних святВеликі пости

Це дні, коли потрібно суворо утримуватися від прийому їжі. Їх поділяють на дві основні підгрупи:Одноденні пости — обмеження, які потрібно дотримуватися не більше одного дня

Багатоденні пости — пости, які потрібно дотримуватися тижнями і навіть місяцями

Седмиці

Це категорія церковних урочистостей, коли немає ніяких обмежень в їжі ні в один з днів тижня.


Церковні свята 2017. Календар церковних святДні поминання покійних

У ці дні родини збираються за трапезою вдома, ходять на кладовища до могил померлих родичів, щоб пом'янути їх.Календар церковних свят 2017


Так як головні церковні свята були перераховані в класифікації, для наочності ми їх перенесли на календар, умовно позначивши:Червоні цифри на календарі – означають важливі церковні свята

Дні, виділені рожевим кольором – дні суворого посту

Дні, виділені чорним квадратом – дні поминання померлих

Церковні свята 2017. Календар церковних святДні, виділені фіолетовим кольором – дні нестрогого посту, коли можна їсти все, крім м'яса і риби

Дні, виділені світло-бузковим кольором – кожна субота і неділя, коли потрібно дотримувати піст, навіть якщо його немає

Дні, виділені червоним кольором – великі церковні свята

Церковні свята в січні 2017


В січні ми будемо вшановувати дуже багато релігійних свят. Найперше і велике свято – Різдво Христове, яке щороку відзначається 7 січня . З цього дня до 17 числа почнуться Різдвяні седмиці – дні, коли після тривалого і самого складного посту, можна дозволити собі поїсти різні м'ясні страви.


Через тиждень після Різдва – 14 січня — нас очікуєте не менш значиме свято — Обрізання Господнє. 19 січня – улюблене народом свято – Водохреща, коли всі стрибають в ополонку, п'ють міцні напої і святять воду. У цей день можна поласувати смакотою після одноденного посту ( 18 січня ) – Святвечора.


Церковні свята 2017. Календар церковних свят


Церковні свята в лютому 2017


Початок лютого буде пов'язано з седмицею Митаря і фарисея, яка триватиме з 6 по 11 лютого . Потім в середині місяця (15 лютого) православний народ буде святкувати величне свято Стрітення Господнє. 18 числа ми будемо згадувати пам'ять покійних батьків – це буде Вселенська батьківська субота.


З 20 по 26 лютого будемо наїдатися млинцями в період масляного тижня, слідом за яким 27 лютого буде Великий піст. Він триватиме аж до Великодня.


Церковні свята 2017. Календар церковних свят


Церковні свята в березні 2017


Весь березень триватиме Великий піст, який є найсуворішим з усіх існуючих. Послаблення в їжі будуть допустимі тільки в кілька субот цього місяця – 11,18,25 березня . Це будуть седмиці Великого посту.


Церковні свята 2017. Календар церковних свят


Церковні свята у квітні 2017


Квітень – місяць великих релігійних свят. 7 числа православні відзначатимуть Благовіщення Пресвятої Богородиці. 9 квітня є одним з великих релігійних свят – це Вхід Господній в Єрусалим, з якого розпочнеться передвеликодній тиждень.


16 квітня весь православний світ буде радіти Великому святу Воскресіння Божого сина Ісуса Христа – Великдень. Радісні дні – Пасхальна седмиця — триватимуть сім днів з 17 по 24 квітня . Його змінить загальний поминальний день Родониця ( 25 квітня ).


Церковні свята 2017. Календар церковних свят


Церковні свята в травні 2017


У травні немає особливих церковних урочистостей. Виняток становить 9 травня – день поминання загиблих воїнів, і велике двунадесяте свято 25 травня — Вознесіння Господнє.


Церковні свята 2017. Календар церковних свят


Церковні свята в червні 2017


Червень в церковному календарі почнеться з Троїцької поминальної Суботи – 3 червня . 4 червня буде вшановуватись Велика Трійця, після якої розпочнеться святкова Троїцька седмиця. Вона завершиться 12 червня і з цього дня почнеться багатоденний Апостольський піст, який потрібно дотримуватися аж до 11 липня.


Церковні свята 2017. Календар церковних свят


Церковні свята в липні 2017


Липень, незважаючи на те, що майже півмісяця триватиме піст, насичений релігійними святами. 7 липня православні святкують Різдво Івана Предтечі, а 12 числа вшановуються Святі Павло і Петро.


Церковні свята 2017. Календар церковних свят


Церковні свята в серпні 2017


Серпень теж досить насичений релігійними святами. З 14 по 27 серпня звичайно, потрібно буде дотримуватися Успенського посту. 19 числа ми будемо святкувати велике свято Преображення Господнє, а 28 числа коли вже піст буде завершено, Успіння Пресвятої Богородиці.


Церковні свята 2017. Календар церковних свят


Церковні свята у вересні 2017


У вересні всього три великих церковних свят, кожене з яких необхідно повністю обмежити себе в їжі. Мова йде про свято Усікновення глави Іоанна Предтечі ( 11 вересня ) Різдво Пресвятої Богородиці ( 21 вересня ) та Спорудженні Хреста Господнього ( 27 вересня ).


Церковні свята 2017. Календар церковних свят


Церковні свята в жовтні 2017


Жовтень також не насичений церковними святами. 14 жовтня православні будуть вшановувати щорічний Покров Пресвятої Богородиці, який вважається одним з найважливіших днів в релігійному календарі. 28 жовтня ми буде поминати своїх покійних близьких у Дмитрівську суботу.Церковні свята 2017. Календар церковних свят


Церковні свята в листопаді 2017


В кінці листопада – 28 числа розпочнеться великий Різдвяний піст. Інших церковних свят або значущих днів у листопаді не буде.


Церковні свята 2017. Календар церковних свят


Церковні свята у грудні 2017


Весь грудень аж до 6 січня триватиме піст перед Різдвом. Також 4 числа цього місяця зазначається Введення у храм Пресвятої Богородиці.


Церковні свята 2017. Календар церковних свят


Відео: Огляд православного календаря на 2017 рік


У цьому відео ігумен Варфоломій розповідає про історію та православні традиції святкування Великого Воскресіння Христового – Пасхи.


Цікаво по темі:
загрузка...
Церковні свята 2017. Календар церковних свят
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають