• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Свято Масляна проводи зими 2017. Сценарій

Свято Масляна проводи зими 2017. Сценарій


Масляна або ж друга назва свята маслянка вважається днем проводів зими, а, точніше, восьмий тиждень перед Великоднем згідно з церковним календарем. Свято Масляна проводи зими 2017 року завжди проходять безпосередньо перед початком Великого посту, у сиропусний тиждень православного календаря. Головною особливістю цього свята є те, що він завжди проводиться, влаштовується та організовується на відкритому повітрі.

Але варто сказати, що в кожному місті, селищі, краї є свої звичаї цього свята і скрізь абсолютно різні сценарії.


Сценарій та особливості свята.


Масниця з покон віків вважається давнім слов'янським святом, яке відзначали за часів язичницької культури і після прийняття християнства на Русі. По своїй суті це свято слід відзначати цілий тиждень, і кожен з днів має своє конкретне значення, звичаї і традиції.

По-перше, понеділок, а за правилами «Зустріч». Саме в цей в кожному будинку і сім'ї починали пекти головний і основний атрибут свята, тобто млинці. Причому перший випечений млинець господиня обов'язково повинна віддати убогим, щоб той на знак доброти і вдячності згадав усіх покійних родичів. У цей день прийнято запрошувати всіх рідних в гості, навіть мати з батьком відправляли дочка в будинок до чоловіка, щоб ввечері прийти до сватів і до неї в гості. Ще одним цікавим обрядом було плести опудало з соломи і наряджати його в старий одяг. Таким опудало баби прикрашали площу міста.


Свято Масляна проводи зими 2017. Сценарій
По-друге, вівторок або ж «Загравання». Вже з цього дня можна було сміливо ходити один до одного в гості, влаштовувати ярмарки, народні гуляння, катання на санях. Також в цей день було прийнято влаштовувати оглядини наречених, адже всі обряди, які відбувалися на Масляну, в кінцевому підсумку зводилися до сватання.
По-третє, середовище або «Ласуна». У цей день прийнято запрошувати зятів на млинці разом з іншими родичами. Варто сказати, що сьогодні в 2017 році про цей день масляного тижня складено багато прислів'їв, приказок, пісень та обрядів.
По-четверте, четвер або «Разгуляй». Саме з цього дня починалася Широка Масляна, а, точніше, припинялися всі роботи по господарству та на всю влаштовувалися гуляння. На вулицях влаштовувалися різні гуляння, тобто кулачні бої, катання на конях, санках, проводилися змагання, все пригощали один одного різними стравами і, звичайно ж, млинцями. Але все ж основний сенс цього дня полягав у тому, що потрібно було постаратися максимально позбавитися від накопичилися за цілий рік негативної енергії.
По-п'яте, п'ятниця або «Тещині Вечірки». У цей день, теща разом зі своїми родичами або подругами приходила в гості до зятя з візитом, але вже покуштувати його частування і, звичайно ж, млинці, навіть не дивлячись на те, що їх повинна спекти її дочка.
По-шосте, субота або «Заловкины посиденьки». Як правило, в цей день всі зовиці запрошували до себе в гості сестер чоловіка і обдаровували їх щедрими подарунками.


Свято Масляна проводи зими 2017. Сценарій
В-сьомих, неділю або проводи зими, а за церковним календарем Прощену неділю. Саме цей день вважався останнім днем Масляної, коли настав час спалювати солом'яне опудало, а разом з ним і залишки святкової їжі. Як правило, прах такого опудала необхідно було обов'язково розвіяти по полю або ж річковій воді.Масляна – це завжди веселе і бешкетне прощання з зимою і довгоочікувана зустріч з весною, яка несе пробудження всього живого від довгого сну. Адже погодьтеся, в усі часи саме весна олицетворялась з зародженням нового життя, тому в цей день прийнято вшановувати Сонце, а значить піч смачні і рум'яні млинці, які є головним символом і атрибутом. Щодо того, як провести свято Масляна, то в цей день навряд чи знаходилося місце для нудьги, адже на вулиці влаштовувалися різні гуляння, конкурси, скрізь лунала музика. Серед найбільш улюблених народних забав найбільш популярними можна назвати метання мітли, силові змагання і бої, естафети на трьох ногах, хороводи, конкурс на самий смачний млинець, різні шаради. Причому від бажаючих взяти участь у таких конкурсах, не було від бою і всім було весело і радісно. А адже це найголовніше призначення свята – веселощі і доброта.

Цікаво по темі:
загрузка...
Свято Масляна проводи зими 2017. Сценарій
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають