• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Хеллоуїн в 2017 році: якого числа в Україні

Яскраве і неординарне свято Halloween досить молоде для наших широт. До недавніх пір улюбленими святами багатьох вважалися Новий рік і Різдво з Великоднем. Але, практично пару років тому, додалося у цей список і містичне свято – Хеллоуїн. Маючи в своєму багатому традиціями і звичаями, арсеналі величезне число свят українці не гребують елементами і інших культур.
Україна в міру демократична і до переваг тут ставляться поблажливо. Хочете святкувати західне свято? Будь ласка. Наряжайтесь самі наряджайте своїх чад. Щоб краще підготуватися і заздалегідь продумати вбрання та інші атрибути свята, потрібно знати, коли конкретно буде Хеллоуїн в 2017 році .
Про це Ви дізнаєтеся з нашої статті, а також, Вам напевно буде цікаво почитати про історію, звичаї та традиції цього язичницького, неординарного свята.

Коли ми святкуємо Хеллоувін


Насправді, свято Хеллоуїна відзначається щороку в один і той же день. Тобто, дата не «плаває» рік від року, як це буває, скажімо, з Пасхою В 2017 році, як і в інші роки, напередодні Дня всіх святих буде відзначатися в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Саме в цей час, за старовинними віруваннями, духи наших предків виходять «на прогулянку».
Для когось ця ніч асоціюється з веселощами, а у кого-то вселяє справжній, льодовий душу страх. Хеллоуїн – годину вампірів, упирів, перевертнів, відьом, демонів та іншої «нечисті».

Історія свята


Хеллоуїн в 2017 році: якого числа в Україні

Примітно, що історія самого свята – це змішання кількох культур. Спершу Хеллоуїн починався, як язичницький обряд, який проводили по закінченню літа: лякаючись лютої зими, друїди намагалися «догодити» духам природи, приносячи їм жертви і, тим самим, отримати їх прихильність. 1 листопада відзначався свято Самайна – бога всіх мертвих – саме тоді, за віруваннями друїдів, починалася зима.
У цей день зима приходила на зміну літа, день змінюється вночі, а життя – смертю. Вночі напередодні свята Самайна стираються всі бар'єри між духовним і матеріальним, надприродне запросто ступає по землі, лякаючи випадково опинилися в цей час на вулиці людей.
Кельти шанували цю ніч як час, коли на землю опускаються духи померлих людей, які брали різні обриси – від монстрів до чарівних фей. Щоб не стати здобиччю одного з таких потойбічних чудовиськ, люди виносили під вечір їжу і ставили підношення на поріг свого дому. В оселях своїх гасили вогнища і самі вбиралися якомога страшніше, щоб відлякати непрошених гостей.
Через звичаї і традиції Дня Всіх Святих кельтів, друїдів і стародавніх римлян, які завоювали кельтські землі, тісно переплелися воєдино. Так, як у Древньому Римі було прийнято поминати покійних у цей час, то сенс цього свята не зазнав сильних змін, а от культура Хеллоуїна збагатилася новими обрядами, церемоніями і таїнствами, перейнятими від стародавніх римлян.
Здавалося б, після поширення християнства, «бісівської» свято має був канути в лету, проте він не був забутий, незважаючи на активні спроби християнських церков викорінити язичництво і «прийшлі» з ним традиції. Папа Римський Боніфацій IV затвердив в VII столітті святкування Дня всіх святих 1 листопада. Ніч напередодні ж називалася All Hallow's Eve. Згодом назва перетворилася в Hallowe'en, а потім редукувала по всім відомий Halloween. З тих самих пір християнство дивним чином уживається з містичними традиціями і повір'ями Хеллоуїна.

Страшне веселе свято Хеллоуїна


Хеллоуїн в 2017 році: якого числа в Україні

Тепер же від древнеязыческого свята залишився лише набір цікавих, кумедних традицій. У наш сучасний час деякі звичаї святкування напередодні Дня всіх святих відрізняються в різних країнах світу. Найбільш розмашисто свято Хеллоуїна відзначається в США і Європі. Тепер же і Україна бадьоро підтягується під загальні веселощі.
В ніч з 31 жовтня на 1 листопада прийнято особливо страхітливо прикрашати двір і будинок, надягати на себе страшні костюми, влаштовувати ходи, маскаради і вечірки. Діти зазвичай не вбираються в костюми нечистої сили, вибираючи щось нейтральне і навіть миле, наприклад, приміряючи на себе образ улюбленого мультиплікаційного героя або диснеївській принцеси.
Разом з батьками, збиваючись в невеликі групки, дітлахи ходять від хати до хати, зі словами: «Частування або витівка!» замість привітання. У разі, якщо в домі не знайдеться цукерок або господарі зовсім не відкриють двері, вони ризикують побачити вранці, вийшовши за газетою, обвішаний туалетним папером двір і будинок або, того гірше, гаражні ворота в сажі або розбитих яйцях. Тому краще завчасно запастися достатньою кількістю солодкого, інакше «злі демони» жорстоко подшутят над недалекоглядними сусідами.
Більш доросле покоління відвідують в цю ніч бари, паби і вечірки, де беруть участь у конкурсі на самий крутий і оригінальний костюм. В останні роки стало дуже модним перетворювати себе всього лише на одну ніч у ходячого мерця – зомбі. Ймовірно, причиною тому став гучний серіал «Walking Dead» і спін-офф «Fear the Walking Dead», що оповідають про зомбі-апокаліпсис.
Уявіть собі галасливі нічні вулиці, наповнені майстерно размалеванными молодими людьми – у кого-то видніється щелепу на місці щоки, хтось «втратило» частину обличчя, а у кого-то очей бовтається на ниточці! Страшно? Ще б! Адже це Гелловін, ніч, коли можна стати ким завгодно – від відьми або перевертня до симпатичної русалки. А, може, Вам «за смаком» Елвіс Преслі? Словом, треба покластися на свою фантазію і намагайтеся не перестаратися з гримом і костюмом, — інфаркт бабусі-сусідки в цю веселу ніч буде зовсім недоречно, правда?

Хелловінський гарбуз


Хеллоуїн в 2017 році: якого числа в Україні

Гарбуз в переддень Дня всіх святих є невід'ємним атрибутом і навіть символом цього містичного свята. З яскраво-оранжевого овоча видаляють серцевину, вирізують спереду очі, ніс і рот і ставлять у всередину свічку. Таким чином виходить страшний (або веселий, все залежить від емоцій, які «написані» на фізіономії Вашої гарбуза) вуличний ліхтар, яким прикрашають подвір'я перед будинком.
Пузата гарбуз символізує закінчення збору осіннього врожаю і, в той же час, злого духа і відлякує його вогонь. В одному предметі сконцентрувалися різні повір'я, що робить хелловінську гарбуз головним атрибутом свята.
Гарбуз з вирізаним особою і світиться всередині свічкою називають «Джек-ліхтар» або «голова Джека». В переддень Дня всіх святих Джек-ліхтар красується на порогах багатьох будинків, у вітринах магазинів і кафе відлякувати нечисту силу. Ірландська легенда оповідає про походження цього гелловінського символу.
Якось напередодні Дня всіх святих, п'яниця-коваль, носив прізвисько Скупий Джек, мирно випивав в пабі і опинився в лабетах самого диявола! Джек погодився віддати свою душу нечисті лише в обмін на кухоль елю. Йому довелося звернутися в дзвінку монету, щоб розплатитися за випивку і коваль, не довго думаючи, кинув гроші в гаманець, де лежав срібний хрест. Диявол благав коваля зглянутися над ним. Замучений святим хрестом, він зовсім знесилів. Джек відпустив диявола, але перш виторгував для себе десяток років життя.
Хеллоуїн в 2017 році: якого числа в Україні

Через десять років володар демонів і бісів повернувся до п'яниці, а той, у свою чергу, попросив яблуко в передсмертній прохання. Дияволу довелося влізти на плечі коваля, щоб дістати рум'яний фрукт. В цей час Джек накреслив на корі дерева хрест і диявол просто завис у повітрі! Зрештою Скупого Джекові було треба обіцянку, що його душа не опиниться в пеклі. Коли коваль, все ж, помер, Бог не пропустив завзятого п'яницю в рай. Також і диявол сказав, що не може забрати його душу, адже був даний заповіт. На питання, куди ж йому тепер йти, диявол порадив йому дертися туди, звідки Джек прийшов.
Навколо панувала непроглядна темрява і коваль попросив вогника. Диявол дістав тліючий вуглик з пекельного багаття і передав його Джеку. Той вирізав з ріпи, що завалявся в кишені, середину і поклав туди вуглинку. З тих пір Джек-ліхтар блукає по світу, здійснюючи свою вічну подорож, як проклята душа.
Шотландці та ірландці вирізали страшні фізіономії з картоплі і ріпи, англійці – з буряків. Згодом традиція перекочувала і в Америку, де люди знайшли ідеальний овоч на роль голови Джека – гарбуз.
загрузка...
Хеллоуїн в 2017 році: якого числа в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають