• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Китайський Новий рік 2017: коли настане, як відсвяткувати, що подарувати

Китайський Новий рік 2017: коли настане, як відсвяткувати, що подаруватиУ новому 2017 року китайський новий рік настане 28 січня і триватиме до 15 лютого 2018 року. Весь цей період пройде під знаком Червоного Вогняного Півня - одного з найбільш неоднозначних тварин східного зодіаку. Хоч східний новий рік і є традиційним святом жителів піднебесної, проте з кожним роком його святкують все більше країн і народів. І якщо про те, рік якої тварини настає знає майже кожен, традиції і звичаї зустрічі Китайського нового року залишаються для багатьох таємницею за сімома печатками.

Коли настане китайський новий рік 2017: дата і точний час


Новий рік за східним календарем не має постійної дати і відзначається кожен рік по різному. Точний час китайського нового року залежить від Місячного циклу - його зустрічають в перший молодик першого місяця року. Традиційно в Китаї в цей час на два тижні ділова життя завмирає - відзначається свято 15 днів, кожен з яких відрізняється своїми традиціями і звичаями.
Святкування китайського нового року в 2017 році розпочнеться з 28 січня і триватиме до 11 лютого, проте святкових вихідних в Китаї буде всього 7 днів, тобто відпочивати вони будуть з 27 січня до 2 лютого 2017 року.

Китайський Новий рік та його історія


За легендами все почалося з того, що страшне чудовисько на ім'я Чунь в перший день Нового року почав вибиратися зі свого помешкання в безодні моря і поїдати тварин, зерно, припаси і навіть дітей. Щоб уберегти свою сім'ю люди напередодні свята складали їжу біля порога свого будинку. Вважалося, що чим більше покласти, тим більше ймовірність, що звір не чіпатиме. Так було довгі роки, поки Чунь не зустрів хлопчика в червоному одязі. Всі жителі села злякалися, але сталося диво, звір злякався. Люди зрозуміли, що чудовисько боїться червоного кольору і з тих пір стало заведено прикрашати будинки ліхтарями і сувоями того ж кольору. Пізніше, щоб відлякати Чунь, почали використовувати феєрверки.
Є й інша легенда говорить, що Чунь (ще його називали Нянь) був переможений старим. Згідно історії в Новий рік в китайську село прийшов старий, але на нього ніхто не звертав уваги із-за метушні. Лише одна старенька сказала йому, щоб він швидше йшов, так як скоро з'явиться Нянь. Він же відповів, що якщо його залишать на нічліг, то він прожене його раз і назавжди. У цей же день він розвісив червоні ліхтарі і свитки, а біля входу встановив хлопавки. Коли звір прийшов в село, все було інакше, а як тільки він побачив будинок старенької, то одразу ж утік з цього села і більше не з'являвся. Як виявилося Чунь боїться червоного кольору і гучного шуму, а старий, знаючи це прикрасив будинок старенької відповідно.

Як зустрічати Китайский Новий рік 2017


Як ми вже згадували свято триває трохи більше двох тижнів, а саме 15 днів. Як і у нас до цього свята ретельно готуються, яскраво відзначають, радують один одного дрібними сюрпризами. А також це свято як і у всіх інших країнах - це відмінний привід, щоб зібратися всією сім'єю поспілкуватися і розслабитися після важкого трудового року.

Підготовка до Китайському Новому році


Перше з чого починають жителі піднебесної - це з прибирання свого житла, після чого викидають увесь непотріб і непотрібні речі, які накопичилися за рік.
Особливу увагу приділяють прикраси свого житла - традиційним вважаються червоний колір і його відтінки. Червоним прикрашається не тільки будинок, але і купується особлива червоний одяг. Адже саме цей колір, згідно з повір'ям, відганяє від хати нещастя та горе.
Якщо ж говорити про декоруванні, то на це варто загострити свою увагу, адже у Китайців існує особливий ритуал. Біля входу в будинок обов'язково розклеюються парні написи, а стіни квартир і будинків прикрашаються спеціальними картинами з паперових візерунків. Ялинки, звичайно, в це свято зовсім немає, а замінюють її підноси з апельсинами і мандаринами. Але укладати їх треба особливим чином - обов'язково по колу і кожного з плодів повинно бути рівно по 8 штук, не менше і не більше. Згідно з китайським забобонам саме ця цифра означає довголіття. Проте все частіше можна зустріти і тих, хто замість цитрусових прикрашає невеликі штучні дерева, які прикрашають сухофруктами або свіжими фруктами в цукрі.
В останню ніч перед святом зазвичай збирається вся родина за столом. Готують різні смачні страви і обговорюють рік, що минає - чого досягли, чого навчилися і що ще належить здійснити.
З недавнього часу у китайців з'явилася досить дивна і забавна традиція. Почнемо з того, що в Китаї людей, які після певного віку не створили сім'ю не поважають. Для жінок цей вік 30 років, для чоловіків 32. А тому, щоб перед рідними заслужити повагу в цій країні все більше і більше під Новий рік китайці користуються такою послугою як бойфренд на прокат. Для цього вони звертаються в спеціальне агентство, де можуть знайти людину, яка зіграє перед рідними коханого/кохану.

Традиції святкування Китайського нового року


1 день
Перший день китайського нового року починається з святкової вечері, гучних феєрверків та галасливого гуляння. Обов'язково всією сім'єю спалюють бамбукові палички, більш того, вважається. що чим голосніше буде свято, тим щасливішим і радіснішим пройде рік. Адже жителі піднебесної вважають, що шум, сміх і радість відганяють від дому весь негатив, нещастя та горе. На столі обов'язково приготовлено багато страв, особливо м'ясних - це і свинина, і в'ялене м'ясо, і китайська ковбаса, а також риба. Після вечері всі зазвичай відправляються в гості. Також в цей день обов'язково потрібно сходити на цвинтар до своїх родичів, щоб вшанувати їх пам'ять.
2 день
Другий день китайського нового року починається з молитви - сімейні просять здоров'я і щастя всім своїм близьким, старики - довголіття, ділові люди і бізнесмени - процвітання і збагачення. Після чого кожен обов'язково відвідує своїх батьків і бабусь. Дітям дарують подарунки, але це не такі презенти як ми звикли їх бачити, в Китаї заведено дарувати червоні конверти з грошима. Для жебраків другий день свята - це величезна удача, адже вони можуть прийти в гості і попросити їжі і милостиню. Зазвичай китайці намагаються допомогти чим можуть.
3-4 дні
Цей період можна назвати святом друзів, адже всі китайці за ці два дні намагаються вшанувати всіх своїх товаришів і родичів і прийти в гості, щоб привітати. Вони вважають, що цей день необхідно провести з близькими, щоб і в наступному році бути разом. З цього періоду всі великі корпорації запускають свою роботу і все поступово повертається у своє русло.
5-6 дні
Ці дні присвячені багатства і бізнесу, а тому й інші компанії починають працювати, але виходять на роботу не просто так, а обов'язково запускають феєрверки. А ранок кожного китайця починається з особливого страви, який називається цзяоцзи з вигляду більше нагадує пельмені.
7 день
Як і другий день свята, так і 7 прийнято починати з молитви і шанування Бога. Вважається, що в цей день була створена людина. Щоб доходи тільки збільшувалися і бізнес процвітав китайці готують спеціальний салат з сирої риби під назвою «Yusheng».
8-10 дні
Всі китайці вже повертаються на роботу, а вечорами влаштовують невеликі сімейні святкові вечері обов'язково з молитвою, після чого відправляються в храм, щоб запалити особливі курильні свічки. На вечерю кожна господиня готує юаньсяо, які більше схожі на невеликі колобки.
11 день
У Китаї - це день зятя, коли тесть обов'язково влаштовує галасливий і багатий свято для чоловіка своєї дочки. Кожен батько намагається вшанувати його і влаштувати для нього найкращий свято.
12-14 дні
В основному В цей період немає свят, адже всі зайняті підготовкою до головного свята - свята ліхтарів. Всі купують прикраси, ліхтарі, навіси для ліхтарів і так далі. Всі три дні китайці харчуються тільки корисною їжею і не їдять м'ясо, щоб очистити свій організм від шлаків. Також у ці суєтні дні намагаються викроїти хвилинку, щоб помолитися за процвітання, благополуччя і багатство.
15 - день
У місті зазвичай у цей день влаштовують концерти, театральні вистави, люди з запаленими ліхтарями ходять по площі разом зі своїми сім'ями, а навколо гримлять феєрверки, хлопавки і петарди. На столі зазвичай коштують цзяоцзи і клейкий солодкий рис, ці страви можна також придбати і на площі. У Сінгапурі і Малайзії існує цікава і романтична традиція у цей день. Для цього самотні дами на мандарин прикріплюють свій номер телефону, а потім відправляють фрукт по річці. Неодружені чоловіки в свою чергу ловлять ці мандарини, з'їдають його, а після чого дзвонять щоб познайомитися з дамою.

Що прийнято дарувати на Китайський Новий рік


Як ми вже згадували в це свято не дарують серйозних подарунків, тільки дрібні. Так здавна заведено дарувати такі презенти:

 • листівки з побажаннями і добрими словами;

 • червоні конверти з грошима;

 • різні сувеніри;

 • обереги та амулети;

 • солодощі;

 • образи символу прийдешнього року.


 • Як правильно дарувати подарунки на Китайський Новий рік • Будь-який подарунок повинен бути парним, якщо, приміром, це картина, то на зображенні повинно бути два предмета. Господарю обов'язково підносять два мандарина.

 • Також і колір презенту грає величезну роль - головне правило - не подарунок, ні подарунковий папір не повинен бути білим або синім. У цій країні ці кольори уособлюють смерть і похорон.

 • Символом смерті є і цифра 4 тому її не повинно бути ніде - ні на подарунок, ні на грошах та кількість купюр має бути або більше, або менше.

 • Сам подарунок підносять тільки наодинці і двома руками. А ось роздавати презенти необхідно не хаотично, а від старшого до молодшого.

 • Непристойно відкривати подарунок при всіх, це необхідно робити наодинці, щоб не образити необережним поглядом, або словом дарувальника.

 • загрузка...
  Китайський Новий рік 2017: коли настане, як відсвяткувати, що подарувати
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають