• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році

Тільки у слов'ян є чудова традиція святкувати настання Нового року двічі. Традиційно це відбувається 31 грудня, коли стрілки годинника б'ють 12 разів у 12 годин ночі і через 2 тижні. Називається друга дата святкування Нового року – «Старий новий рік». Поговоримо про дату Старого Нового року 2017, звичаї та традиції цього свята.
Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році


Чим примітний Новий рік? Звичайно ж, яскравими емоціями, подарунками та традиціями святкування. В цей день вся сім'я збирається за великим столом, діти разом з дорослими наряджають ялинку, господині готують новорічні страви, люди вбираються, зустрічають радісно Діда Мороза зі Снігуронькою і звичайно ж, зустрічають Новий рік. Але цим торжеством справа не закінчується і у слов'ян є можливість ще раз відсвяткувати цю дату, тільки це будуть проводи Старого Нового року.


Як стався Старий Новий рік


Вся справа в невеликому розходженні двох календарів – староруського Юліанського і Григоріанського. Дати в цих календарях розходяться всього на 13 днів, звідси і зародився цей незвичайний свято. Випереджає Григоріанський календар староруський, як ми вже говорили, на цілих 13 днів. Все б нічого, але деякі люди не сприйняли новий календар з тієї причини, що дата святкування Різдва було перенесено на інший день – це 7 січня, а раніше Різдво православні за Григоріанським календарем відзначали 25 грудня. Виходить, що люди за звичкою продовжували відзначати свята за старим календарем, а деякі – за новим календарем. В результаті цієї плутанини виявилося, що справжня дата настання Нового року з 13 на 14 січня. Так і вийшло, що це історична подія залишилося швидше за все рідкісним винятком, що і призвело до додаткового святкування ще одного свята. Тепер і у нас є можливість зустріти і провести Старий Новий рік.


А що стосується взагалі історії святкування Нового року, то до того, як Петро 1 видав указ, росіяни взагалі не святкували цю дату взимку, а відзначали 1 вересня за іншим календарем – церковно-візантійського. А ось що стосується нової дати, тобто святкування Старого Нового року 14 січня, то раніше цей день також був святковим і люди шанували святителя Василя великого. Напередодні цього свята люди накривали стіл, на якому були особливі страви і називали цей вечір святим, Васильєвим.


Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році


Ми ж повернемося до святкування Старого Нового року, до його традицій і звичаїв, які людство зберегло і дотримується до цих пір.


Звичаї на Старий Новий рік


Вечір 13 числа вважався особливим, це був щедрий вечір і до його відзначення люди починали готуватися ще з раннього ранку. Господині ставили в піч варитися смачну цільнозернове пшеничну кашу. Потрібно було почекати, коли зерно добре потомитися в російської печі і каша стане особливо смачною і розсипчастою.


Цієї традиції приділяли багато уваги. Кашу господині ставили варитися у святу ніч з 13 на 14 січня, причому сама старша за віком жінка відправлялася в комору, щоб набрати і принести в будинок зерно, а чоловік, старший за віком, повинен був у цей же час відправитися до криниці, щоб принести кришталево чистої води. Обидва компоненти страви залишали на столі в очікуванні, а самі приймалися топити піч. Доторкатися до води і крупи було заборонено, поки піч не истопится. Потім сідали за стіл всі члени сім'ї і по черзі розмішували кашу. Кожен приказував, щоб каша вийшла славною. Після цього всі члени сім'ї вставали з-за столу, а господиня після поклону відправляла кашу в грубку.


Смачної каша була тому, її заправляли м'ясної піджаркою, в бідних сім'ях замість м'яса використовували сало. У будь-якому випадку обидва варіанти гарні, тому що каша виходила дуже смачною і головне, ситної.


Готували кашу в різних варіаціях – як основне блюдо, заправляючи м'ясом або салом, так і десертне. Тут в кашу додавали цукор, мед або варення, щоб було в будинку.


Примітно, що при варінні каші потрібно було також за традицією уважно вивчити горщик з готовою кашею. Це завдання виконували всі члени родини – господиня діставала з печі горщик з кашею і кожен з родини повинен був покрутити горщик, щоб уважно оглянути посуд, в якій готувалася каша. Якщо ви помітили тріщину, то це був не добрий знак.


Потім кашу пробували, якщо була смачною, розсипчастою і пишною, то і рік повинен бути таким же врожайним і багатим. Якщо каша не вдалася, готувалися до того, що рік міг бути важким, і посушливим не врожайним. Вдалу кашу ставили на стіл, а невдалий – викидали в річку.


Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році


Що їдять на Старий Новий рік? Крім каші, в кожній сім'ї має бути хоч одне блюдо зі свинини, тому що святий Василь був покровителем свинарів, а це домашня тварина була символом благополуччя і плодючості. Добре, якщо на столі було кілька страв зі свинини, ще краще – якщо страв було багато, це символізувало те, що в цій сім'ї буде в майбутньому році великий достаток.


Що стосується інших прикмет, то вважалося, що якщо люди хотіли, щоб рік був спокійним і мирним, то в цей святковий вечір треба було сходити в гості до сусідів (з ночівлею), а на наступний день простежити, хто з людей попроситься до вас вранці в гості першим. Якщо це хлопець з благополучної сім'ї, де багато дітей, то і рік буде хорошим, а якщо самотня людина, то готувалися до найгіршого.


Що стосується підготовки до свята, то до цього дня багато хто, особливо жінки, готувалися заздалегідь: дівчата намагалися пошити собі нове гарне плаття. А для святкового столу також заздалегідь припасали дорогі продукти: робили вино (або купували), пекли напередодні пироги, запались свининою (робили тушонку). А крім цього, святковий стіл повинен був прикрашати молоде порося, так як вважалося, що він принесе плодючість в цю сім'ю.


Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році


Що ще було на столах? Багато інших м'ясних страв: з кролика (швидкість виконання всіх справ, благополуччя) і півня (символ свободи і легкість в домашніх справах). Ну і в центрі святкового столу повинна бути стояти «кутя». Це страва з цільнозерновий пшениці (пшенична каша), заправлене маком, горіхами, медом, сухофруктами. Це страва ставили на стіл для того, щоб залучити в свої оселі благополуччя.


Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році


Вареники – також неодмінно повинні були прикрашати святковий стіл. Їх ліпили ще вдень з різними начинками. Обов'язково були вареники з сюрпризом, кожен предмет мав своє значення.


Що можна було покласти в вареник до основної начинку:гроші (паперові, великі) – достаток, несподіваний великий виграш;

ядро волоського горіха – здоров'я;

зерно – достаток, багатство;

шматочок капустяного листа – до великих грошей;

круглий льодяник – удача в любові;

шматочок картоплі – кар'єрний ріст.

Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році


Ворожіння на Старий Новий рік 2017


Відзначають це свято в Росії в ніч з 13 січня на 14 січня 2017 року. А початком Нового року за давнім календарем вважається дата 14 січня.


Святкування Старого Нового року не так популярна в наші дні, як у минулому столітті, але все-таки деякі традиції люди ще дотримуються. Наприклад, ворожать в цю ніч.


Ворожіння можуть бути різними, часом для цього люди пристосовують шкарпетки, чоботи, дзеркала, прикраси і навітьвареники!


Ворожіння на Старий Новий рік на варениках – це забавно, цікаво і трохи страшно, тому що з долею жарти погані, тому потрібно в строгості дотримувати ритуал ворожіння.


Ритуал гадання дуже простий, господиня заздалегідь ліпить вареники і до начинки додає по одному предмету. Кожен раз вона кладе в вареник інший предмет, вони всі різні і не повторюються. Потім вона запрошує до себе гостей або тільки подруг, вони всі разом сідають за стіл і тут починається найцікавіше. Кому що трапиться у варенику, того і чекай. А всередину вареника можна було покласти найнесподіваніші предмети: в основному велика частина сюрпризів була їстівної, це горішки, журавлина, карамель, зерна, шматочки лаврового листа, рис, насіння, часточки огірка або іншого овоча, часник, сушений кріп, шматочки м'яса або риби. Траплялися в варениках і більш несподівані сюрпризи: кільця або інші прикраси, гудзики, монети, нитки, луска риби, кісточка вишні. Трактували такі несподівані знахідки по-особливому: наприклад кільце – означало швидке заміжжя, горох – відпочинок, ґудзик – покупки, луска риби – народження дитини.


Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році


Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році


Ворожимо з чашками – цей варіант більше підходить сучасним дівчатам, особливо добре гадати на чашці у великій компанії. Щоб дізнатися, кому першому з подруг йти під вінець наступного року, необхідно приготувати чашок 7 шт., можна обмежитися тільки блюдцями.


У кожну чашку потрібно покласти такі предмети:колечко;

сіль;

цукор;

монетку;

шматочок хліба;

шматочок цибулини;

в останню чашку налити воду.


Тепер закриваємо очі і міняємо чашки місцями. Очі закривають усі дівчата, не підглядаючи, потрібно по черзі вибрати собі чашку, протягнути руку і доторкнутися до чашки. Інтуїція підкаже, де знаходиться ваша доля. Якщо вам дісталася чашка з колечком, то скоро буде весілля, монета – розбагатієте, хліб – буде достаток, цукор – чекайте веселощів, цибулю – сльози вода – спокійне життя, сіль – бути печалі.


Як загадувати бажання на Старий Новий рік?


Бажання загадують не тільки в ніч з 31 грудня на 1 січня, але і в ніч на Старий Новий рік. Це прекрасна можливість ще раз проговорити свої мрії і послати їх у Всесвіт.


Спочатку підготовка: потрібно заздалегідь подумати про те, чого ви так сильно хочете. Якщо нову машину, дачу чи ще щось матеріальне, то швидше за всього бажання не будуть виконуватися так швидко, як того б хотілося. Необхідно налаштуватися на інші бажання, більш значущі: здоров'я близьким і рідним, щастя собі, дітям, батькам, любові – собі і чоловікові.


А тепер переходимо до основного етапу – загадыванию. Звичайно ж, про мрії не говорять вголос, але дозволяється написати її на папері, а що ви потім з нею зробіть – вирішувати вам. Можна спалити і попіл розвіяти за вітром (з балкона, на вулиці), можна порвати на дрібні шматочки своє бажання і пустити в річку за течією, покласти листок під подушку і «забути» за нього. Тут важливий сам момент написання, щоб запрограмувати себе і вищі сили на виконання самого заповітного. Крім того, що ви повинні просто написати бажання на папері, його потрібно уявити. Закрити очі і уявити, відчути кожною клітинкою і повірити в те, що воно здійсниться. Жодних неуверенностей бути не повинно.


Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році


Після того, як бажання загадали, продовжуємо думати про свою мрію ще деякий час, візуалізуючи. Припустимо, якщо хочете зустріти другу половинку, думайте про це, налаштуйтеся позитивно і кожен день мрійте про свого судженого. Ось побачите, дуже скоро бажання збудеться.


Не бажання, але дуже гарний ритуал – пропонуємо спалити свої проблеми і увійти в новий рік з позитивним настроєм. Потрібно взяти тарілку, на аркуші паперу написати коротко все, що вас турбувало в цьому році, всі невдачі, хвороби, безгрошів'я і страхи. На кожному листку напишіть «страхи», «сльози», «розчарування в коханні», «хвороба» і т. д. Кожен листочок потрібно скласти в трубочку, покласти в тарілку і підпалити. Поки листочки з вашими проблемами будуть горіти, подумайте про те, як легко згоріли ваші проблеми. Стане легше, це працює!


Колядки і як колядувати


Ввечері 13 січня дівчата ходили по хатах і співали колядки. У давнину була популярна пісенька «Овсенька». Її прийнято було співати окремо для кожного члена сім'ї і в кожній хаті. Після завершення виконання цієї пісні, господар повинен був щедро нагородити колядників.


Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році


Що таке колядки і історія їх появи


На Святки в народі було прийнято ходити по домівках і колядувати, переодягатися, веселитися і щедро посипати голови односельців зерном. З настанням Старого Нового року, святки, коли можна було колядувати, розділялися на 2 половинки: починаючи з різдвяного вечора і щовечора аж до Старого Нового року – це були святі вечори, коли можна було колядувати, а після 14 січня і до настання Хрещення – вечора були страшними, бо активувалася нечиста сила.


Що стосується колядок, то їх було дуже багато, в деяких селищах колядки складали самостійно і вони до цих пір збереглися:


Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році


Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році


Як привітати людей зі Старим Новим роком


Неодмінно з настанням 14 січня, люди ходили одне до одного в гості і говорили побажання зі Старим Новим роком. Всі вони були практично з однаковим змістом: щоб у родині був достаток, щоб був гарний урожай у майбутньому році, щоб дочка вийшла заміж або син одружився на красуні-хазяєчці, щоб діти не хворіли, щоб у родині панував спокій і мир. І зараз також прийнято вітати один одного і дарувати листівки-привітання зі Старим Новим роком.


Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році


загрузка...
Старий Новий рік 2017. Коли старий Новий рік у 2017 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають