• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Як вибрати живу новорічну ялинку

Жива новорічна ялинка — невід'ємний атрибут свята. Для захисників живої природи є відмінний варіант — купити живу ялинку яка має непошкоджені корені. Таке дерево стане частиною новорічного свята, а потім може бути пересаджене до себе у двір або назад в розсадник. Але важливо правильно вибрати живу ялину, щоб потім вона змогла прижитися в природі.
Як вибрати живу новорічну ялинку

Вам знадобиться

- лопата
- мішок або великий пакет
- мотузка
- ножівка


Інструкція


Вибрати місце для наступної посадки потрібно завчасно. Багато дерев у природних умовах виростають до 18 метрів і мають дуже широку крону. Тому посадка повинна бути здійснена на досить великій відстані від будинку. Крім цього, важливо дізнатися, коли можна пересаджувати ялинку. У деяких регіонах різдвяні свята стануть відмінним часом для посадки новорічної ялинки. В інших регіонах потрібно визначитися, де ялина буде стояти всю зиму.

Виберіть сорт дерева, спираючись на кліматичні умови регіону. Деякі ялинки не люблять посушливість, а деякі можуть загинути від холоду. Також поцікавтеся яку вагу буде мати новорічна ялинка. Дерево з корінням і з землею може важити близько 90 кг. Тому для її перевезення знадобиться кілька людей і спеціальний транспорт.

Обдзвоніть довколишні розплідники і дізнайтеся ціну на рослину. Важливо дізнатися, чи зможе організація надати ялинку, не зрубуючи її, і які додаткові предмети будуть потрібні від вас. Бажано забронювати дерево заздалегідь, з'їздивши в розплідник і оглянувши його.

Якщо продавець каже, що дерево є в наявності в магазині, то обов'язково потрібно перевірити, чи добре воно. Обережно проведіть рукою по гілці. Впасти може лише кілька голок. Перевірте лапки ялинки, колір голок не повинен бути жовтим або коричневим. Якщо акуратно зігнути гілку, то вона плавно разігнется, але не трісне. Ознакою здорової ялинки вважається наявність нирок.

Грунт, в якому знаходиться ялина має бути м'яким, розсипчастим і вологим. Якщо пальцями відчувається сухість, то явно дерево погано поливали. В такому випадку краще знайти інший розплідник.

Якщо дерево запаковано в мішок, то обов'язково перевірте його коріння. Чим міцніше і довше вони, тим більше шансів дереву вижити після пересадки в природні умови.

Якщо ви знайшли розплідник або ферму, де новорічну ялинку викопають прямо перед вами, то стежте за процесом. Якщо ж викопувати дерево будете ви самі, то починайте копати на відстані 15 см від краю самих довгих гілок. Глибина траншеї повинна бути близько 30 см. Чим ближче ви будете підходити до дерева, тим обережніше треба копати. Спробуйте максимально розчистити корені і при необхідності підрізати коріння пилкою або ножівкою.

Обережно відокремте грунт від коренів і загорніть їх у брезент, добре зафіксувавши мотузкою. Тепер новорічна ялина готова до транспортування.

Корисна порада
При завантаженні новорічну ялинку треба тримати ближче до коріння. Тоді шанс пошкодити дерево буде мінімальним.
Цікаво по темі:
загрузка...
Як вибрати живу новорічну ялинку
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають