• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Шкільна програма в Україні може стати простіше в 2017 році

Україна бере курс на глобальну реформу в системі шкільної освіти! Протягом кількох років країна повинна перейти на 12-річну систему навчання, що спричинить за собою зміни у шкільній програмі. Представники відомств, відповідальних за дане питання, кажуть, що програму підготовки школярів спростять. Але це буде зроблено не за рахунок того, що вивчення предметів «розтягнутий» ще на один рік, а внаслідок оптимізації навчальних програм.


Суть реформи шкільної освіти


За словами Лілії Гриневич, міністра освіти і науки, введення дванадцятирічки буде супроводжуватися оновленнями у системі шкільної освіти. Якщо ж нові навчальні програми не дозволять учням придбати навички, необхідні в реалії 21 століття , то немає сенсу вводити додатковий рік навчання. Судячи з усього, програмою-мінімум для МОНУ є впровадження з 2018 році 12-річної школи, починаючи з першого класу.


Шкільна програма в Україні може стати простіше в 2017 році
Реформа спрямована на якісні зміни навчальної програми

Нагадаємо, що колишній міністр освіти і науки України, Сергій Квіт, який також був прихильником 12-річки, плануючи запустити її вже з 2016 року. Він заявляв, що такий підхід збігається з актуальними освітніми вимогами і дасть можливість в нормальному темпі освоїти зміст шкільної програми, адже найбільшою проблемою сучасної школи більшість батьків та учнів вважають саме надмірне навантаження.


Ситуацію з переглядом шкільних програм на користь їх спрощення прокоментувала Наталія Бєскова, заступник директора департаменту з питань середньої та дошкільної освіти МОНУ. Вона зазначила, що спрощення навчальних програм торкнулося відразу декількох моментів. Основні зміни, озвучені Бесковой, виглядають наступним чином:

в предмет «українська література» були скорочені теми, що стосуються літературознавчого процесу і теорії літератури, які більше відносяться до професійної філологічної підготовки. Частина тем перенесли з курсу початкової школи в середні класи, а найскладніші твори замінили на ті, що легко сприймаються школярами;
у навчальної дисципліни «українська мова» деякі мовознавчі поняття були сформовані з урахуванням вікових особливостей учнів;
зарубіжна література стала містити меншу кількість складних творів і більше позакласного читання;
програма предмета «історія» зазнала перегляду деяких позначень та найменувань;
в математиці ті частини, які стосуються основ комбінаторики та стереометрії, будуть перенесені з курсу середніх класів в програму старшої школи. Також були прибрані завдання, пов'язані з побудовою, і, в цілому, зазнали спрощення гостребования до математичної програмі.Шкільна програма в Україні може стати простіше в 2017 році
Програма спрощується за рахунок профілювання та оптимізації даних

Новий освітній підхід планується вводити вже з 2016-2017 років. Наприклад, будуть збільшені годинник, які відводяться на вивчення іноземної мови. Правда, це буде зроблено за рахунок скорочення програми з вивчення зарубіжної літератури – цілий блок творів, раніше віднесених до категорії обов'язкових, виноситься на позакласне читання.


При цьому наголошується, що поки зміни торкнулися лише загальноосвітніх шкіл, а спеціалізовані навчальні заклади продовжать навчатися з поглибленим програмами підготовки школярів. В цілому, посил інновацій такий: математику зовсім не потрібно витрачати занадто багато дорогоцінного часу на вивчення літератури.


У свою чергу, майбутній філолог може вивчати математичні дисципліни в меншому обсязі. Однак це далеко не всі зміни, що заплановані відомством. Перед тим, як перейти на дванадцятирічну систему навчання, МОНУ буде вдосконалювати освітні стандарти, які, в свою чергу, потребують розробки нових програм і підручників.

загрузка...
Шкільна програма в Україні може стати простіше в 2017 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають