• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

ВВП Росії у 2017 році: прогноз аналітиків, валовий внутрішній продукт РФ

Провідні світові та вітчизняні економісти, експерти міжнародних організацій та представники найбільших аналітичних агентств не перестають переглядати прогнози щодо показників ВВП Російської Федерації. Зниження нафтових котирувань, санкційні обмеження з боку Заходу, загальне падіння темпів розвитку галузей економіки та дестабілізація курсу рубля дозволяють зробити висновки про подальше поглиблення кризи в 2017-2018 роках.


Прогнози по ВВП Росії в 2017 році


На поточний момент стан справ такий, що ніхто з експертів не береться спрогнозувати момент поліпшення показників економічної активності. Деякі російські економісти кажуть, що ситуація може докорінно змінитися вже до кінця 2017 року. Однак дані, наведені світовими аналітиками, поки не дозволяють повірити в таку оптимістичну оцінку. Розберемо докладніше думки провідних світових організацій в галузі економіки та їх прогнози щодо ВВП Росії на 2017 рік.


Аналітичний огляд від МВФ


В останньому опублікованому звіті про розвиток світової економіки представники Міжнародного валютного фонду знизили розрахункові значення показників ВВП для світу в цілому і росії зокрема. Згідно думку аналітиків, зростання глобального валового продукту становитиме 33% у 2016 році. У наступний період миру також не доводиться розраховувати на значне економічне пожвавлення – прогнозоване зростання встановлений в межах 34%.


ВВП Росії у 2017 році: прогноз аналітиків, валовий внутрішній продукт РФ
МВФ прогнозує приріст російського ВВП за 2017 рік в межах 1%

Погіршення глобального зростання економіки пояснюється збільшенням ризиковості економік найменш розвинених країн і країн, держав, а також напругою, яке спостерігається в геополітичній ситуації, і помітним зниженням показників динаміки економіки Піднебесної. Що стосується Росії, то, згідно з прогнозом МВФ, в 2017 році можна очікувати лише невеликого збільшення значення ВВП, оціненого в 1%.


Прогноз від експертів міжнародних рейтингових агентств


Представники міжнародного рейтингового агентства Standard & poor's в черговий раз погіршили прогноз по ВВП Російської Федерації. Відповідно до думки експертів даної організації, якщо раніше можна було спрогнозувати, що в кінці 2016 року російська економіка покаже зростання в межах 03 % ВВП, то при поточних умовах рік закінчиться падінням в розмірі 13%. Слідом за цими правками аналітики Standard & poor's внесли корективи в прогноз на 2017 рік, припускаючи зниження зростання ВВП з 18% за рік до 1%.


Перспективи найближчих років досить невтішні і щодо інвестиційної активності. Так, у поточному році очікується падіння обсягів іноземних інвестицій в розмірі 5% від базисних показників 2015 року. З початку 2017 року передбачається деякий інвестиційне пожвавлення, проте зростання буде вимірюватися досить незначними 3% за рік.


ВВП Росії у 2017 році: прогноз аналітиків, валовий внутрішній продукт РФ
У питаннях ВВП Росії агентство Standard & poor's солідарно з МВФ

У своїх розрахунках представники Standard & poor's відштовхувалися від прогнозів сировинних котирувань. Минулий макроекономічний прогноз базувався на ціни в $55 за барель і $65 за барель нафти Brent в 2016 і 2017 р. відповідно. Проте зараз не можна розраховувати на ціни, що перевищують $40 за барель і $45 за барель «чорного золота» в найближчі два роки.


Нагадаємо, що дещо раніше свої прогнозні показники погіршили й інші рейтингові агентства. Так, Moody's передбачає, що зниження темпів зростання ВВП РФ в поточному періоді складе близько 25%, а Fitch прогнозує зниження приблизно на 1%. У 2017 році представники рейтингових організацій пророкують пожвавлення, але в межах 03-05% ВВП.


Розрахунки аналітиків World Bank


World Bank представив 3 сценарних прогнозу найближчого майбутнього російської економіки. Головний посилом поточного звіту стала теза про значних зусиль Центрального банку Росії, спрямованих на стабілізацію сектору фінансів. Експерти відзначили, що економічне майбутнє РФ має залежність не тільки від зовнішньоекономічних і політичних факторів.


На ситуацію впливає ще й те, наскільки ефективно країна реагує на критичні зміни. Всі сценарні розрахунки, опубліковані експертами Світового банку, говорять про збільшення російського ВВП в 2017 році і відрізняються тільки його темпами. Основні моменти кожного з прогнозів можна викласти наступними тезами.


ВВП Росії у 2017 році: прогноз аналітиків, валовий внутрішній продукт РФ
Оптимістичний сценарій World Bank обіцяє Росії приріст ВВП до 1.7%Базовий прогноз говорить про те, що ВВП в поточному році знизиться на 06%. Надалі економіку чекає пожвавлення при зростанні ВВП на 13%;
Песимістичні розрахунки говорять про те, що 2017 рік Росія закінчить з нульовим зростанням ВВП;
Позитивний варіант розвитку подій прогнозує пожвавлення в розмірі 17% ВВП в наступному році.На сьогоднішній день представники World Bank висловлюють впевненість у стабілізації економічного становища Росії. Серед головних факторів, що роблять вплив на найважливіші показники життєдіяльності країни, експерти організації називають негативні зовнішньоторговельні умови, падіння нафтових котирувань і несприятливі показники кон'юнктури на світових ринках.


Думка Департаменту з економічних і соціальних питань ООН


Працівники даної організації щорічно розробляють загальносвітові макроекономічні прогнози. Згідно з поточними розрахунками, 2016 рік закінчиться для російської економіки з нульовою динамікою ВВП. Новий 2017 рік може принести з собою невелике пожвавлення з показниками 12% зростання ВВП.

Цікаво по темі:
загрузка...
ВВП Росії у 2017 році: прогноз аналітиків, валовий внутрішній продукт РФ
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають