• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Каталонія 2017 | Референдум за незалежність, останні новини

У 2015 році парламент Каталонії ухвалив план резолюції, згідно з яким, у 2017 році регіон вийде зі складу Іспанії і буде проголошений незалежною державою . Зараз Каталонія має статус автономії і свій уряд, який входить в іспанську державну систему.
На останніх парламентських виборах у Каталонії перемогу здобула коаліція, яка активно просуває ідею відокремлення регіону. Вона пообіцяла, що доб'ється незалежності провінції до 2017 року. Проте центральний уряд Іспанії однозначно дає зрозуміти, що не допустить відділення Каталонії і має намір зберегти країну в цілості.

Питання незалежності


Практично в кожній країні є території, які заговорюють про можливості свого відділення. В Іспанії такою є Каталонія, в якій розмови про незалежності не вщухають вже багато років. Цей регіон отримав автономію у складі Іспанії ще в 1979 році, а в 2006 – розширену автономію.
Однак через чотири роки після цього Конституційний суд Іспанії визнав незаконними статті статусу провінції, що передбачають її фінансову та податкову самостійність, а також національну ідентичність. Це стало основним поштовхом, який запустив маховик сепаратистських настроїв.
Головним аргументом прихильників незалежності Каталонії є фінансова самостійність регіону. Сепаратисти особливо підкреслюють, що провінція забезпечує майже п'яту частину ВВП Іспанії, а Мадрид не відшкодовує сплачені податки в повному обсязі. Іншими важелями є одвічні питання національної ідентичності, культури і мови.
Каталонія 2017 | Референдум за незалежність, останні новини
У листопаді 2014 року в Каталонії відбувся референдум, який мав прояснити ставлення самих каталонців до питання набуття провінцією незалежності. За результатами опитування, понад 80 % жителів регіону проголосували за відділення від Іспанії. Явка на референдумі була дуже низькою – проголосувати прийшли близько 40 % каталонців, однак опитування, все ж, був визнаний законним.
І ось вже в 2015 році парламент провінції схвалив резолюцію, що передбачає створення незалежної держави Каталонії в 2017 році. Центральний уряд Іспанії заявило про намір звернутися в Конституційний суд для визнання резолюції недійсною.
Однак документ каталонців містить пункт, згідно з яким, процес набуття регіоном незалежності буде запущений, не дивлячись на будь-які рішення центральної влади.

Перешкоди на шляху до незалежностіОсновною перешкодою для набуття незалежності Каталонії є, звичайно, центральна влада Іспанії. Мадрид дотримується дуже жорсткої позиції в цьому питанні і має намір не допустити відокремлення регіону. Керівництво країни заявило, що якщо Барселона і далі буде просувати ідею сепаратизму, то Каталонія буде позбавлена автономії.
Проти сепаратистських настроїв висловилися і в ЄС. В Європі підкреслили, що вихід Каталонії зі складу Іспанії означатиме автоматичний вихід регіону з Євросоюзу. Для Барселони це означає обмеження експорту, подорожчання імпорту і багато інших неприємних моментів. Крім того, дуже сумнівно, що новоспечена держава буде знову прийнято в ЄС.
Скептично до ідеї відокремлення регіону відносяться і деякі представники каталонського бізнесу. Очевидно, що торговельні зв'язки між Каталонією та іншою територією Іспанії дуже тісні, і оголошення незалежності означатиме якщо не їх розрив, то сильне ускладнення. Сепаратистські наміри Каталонського уряду вже призвели до того, що багато великі міжнародні компанії починають переводити свої представництва з Барселони в Мадрид.

Чого варто очікувати в 2017 році


Каталонія 2017 | Референдум за незалежність, останні новини
В цьому питанні аналітики розходяться в думках, допускаючи можливість реалізації різних сценаріїв. Так, влада Каталонії можуть замість повної незалежності «вибити» для регіону особливі умови існування в складі Іспанії.
Не варто виключати і того, що керівництво Іспанії може реалізувати свої погрози і справді позбавити автономії Каталонії, хоча це рішення є досить радикальним і може стати каталізатором для посилення сепаратистських настроїв.
Деякі аналітики відзначають, що з часом самі каталонці можуть відмовитися від ідеї відділення, адже Іспанія поступово виходить з кризи і аргумент про фінансової незалежності також втрачає свою силу. Однак влада Каталонії налаштовані рішуче і збираються довести розпочате до кінця. Тому не виключено, що вже у 2017 році на карті світу з'явиться ще одна незалежна країна.
загрузка...
Каталонія 2017 | Референдум за незалежність, останні новини
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають