• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Мінімальну зарплату в Україні підвищать до 3200 грн в 2017 році

26 жовтня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман оголосив, що мінімальна зарплата з 1 січня 2017 року складе 3200 грн. Дану інформацію підтвердив і президент Петро Порошенко. На даний момент розмір мінімальної зп складає 1450 грн. Ця новина була зустрінута неоднозначно – позитивно серед бюджетників і негативно серед економістів і представників МВФ.


Справа в тому, що українська скарбниця давно напівпорожня і наповнюється по суті тільки за рахунок кредитів Світового банку та МВФ. Будь-які підвищення соціальних виплат, субсидій, пенсій та мінімальних зарплат лягають тяжким тягарем на плечі платників податків. Підвищення зарплати одразу в 2 рази потягне за собою непередбачуване зростання інфляції, і в результаті умовний бюджетник зможе купити на свої 3200 грн ще менше, ніж раніше на 1450.


Мінімальну зарплату в Україні підвищать до 3200 грн в 2017 році
Зарплата бюджетників зросте, але навряд чи на неї вийде купити більше з-за зростання цін.

Уряд налаштований більш оптимістично і передбачає вихід економіки з тіні та зростання добробуту громадян. Аналіз економічної ситуації в Україні показує, що дані слова лише популізм у світлі найближчих виборів. Майже весь малий і середній бізнес оформляє працівників на мінімальну зарплату, платить податки з неї, а решту доплачує в конверті.


Тепер, із зростанням мінімалки, розмір податку зросте більше ніж у два рази і більшості підприємців доведеться або закривати свої підприємства, або не оформляти офіційно людей на роботу. Звідси – ще більше занурення економіки в тінь, зростання безробіття, а також можлива відмова міжнародних організацій від кредитування України.


Крім того, зростуть штрафи та розміри соціальних виплат, які прив'язані до мінімальної заробітної плати. Але уряд це не бентежить і з 2018 року вони обіцяють підвищення зп вже до 7000+ грн. Ймовірно, миттєвий політичний рейтинг дорожче українській владі, ніж подальша доля країни.

загрузка...
Мінімальну зарплату в Україні підвищать до 3200 грн в 2017 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають