• 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 
  • 23:13 – Церковні свята 2017. Календар церковних свят 
  • 21:07 – Меню на новий рік 2017 

Підготовка до Великого посту: тиждень про блудного сина в 2017 році

Тиждень про блудного сина в 2017 році - 12 лютого
Друга підготовча тиждень перед Великим постом іменується «Тижнем про блудного сина». Вона отримала назву від євангельської притчі, яка читається за недільною Літургією.

У неділю про Блудного сина та у наступні два недільних дні до початку Великого посту на Всеношній виповнюється псалом 136: «На ріках Вавилонських». Субота цієї седмиці називається Вселенської батьківської суботою. В цей день звершується поминання всіх покійних православних християн. Цей тиждень ще не пісна. А ось середа і п'ятниця Седмиці про Блудного сина знову є пісними днями, на відміну від попереднього і наступного тижня.

Притча про блудного сина

Притчі — про митаря і фарісея , яка звучала в попереднє воскресіння, і притча про блудного сина — гармонійно доповнюють один одного за змістом, тому не випадково вони читаються в наступні один за одним недільні дні. У них Христос протиставляє два шляхи, якими йдуть люди у своєму житті. Людина, який обрав шлях зовнішньої праведності, насолоди «правильністю» свого життя, стає нездатним радіти про навернення і виправлення ближнього, не може з любов'ю прийняти покаявшегося грішника як свого коханого брата. Господь дарує грішного митаря більше виправдання, ніж зовні праведному, але жорстокосердого фарісея. Так само і старший син — праведник, що шукає «справедливості» більше, ніж кохання — удостоюється докору.
Пропонуючи нашій увазі ці Євангельські читання, Церква спонукає кожного християнина до глибокого покаяння і діяльному виправлення свого життя, сподіваючись на істинність слів Спасителя: «Кажу вам, що так само на небі радітимуть більш за одного грішника, що кається, аніж за дев'ятдесятьох і дев'ятьох праведників, що не мають потреби в покаянні».
Христос промовляв притчі, говорив з людьми їхньою мовою і малював картини, знайомі їм. Він розповідав людям про Царство Небесне на прикладах земних понять. Наприклад, літній батько біжить назустріч блудного сина і прощає йому все — яскравий і зрозумілий усім образ, ілюструє Божу Любов. Притчі подібні яскравим ілюстраціям у книжці. Проповідь може стертися з пам'яті, але яскраві приклади осідають в ній надовго. Багато образи, намальовані в притчах Господніх, увійшли в розмовну мову і сприймаються сьогодні як народна мудрість.

Піснеспів неділі про блудного сина

Псалом 136

Цей псалом був написаний після повернення євреїв з Вавилонського полону під час правління перського царя Кіра. Автор псалма з болем в серці згадує недавню скорботу чужоземного ярма. Левити, що супроводжували колись урочисті богослужіння в храмі Єрусалимському співом священних пісень під музику арф, оплакують руйнування Єрусалиму і Сионского храму, сидячи на берегах вавилонських річок - Тигру і Євфрату. На початку посту Церква нагадує, що ми поки ще в полоні гріхів, що ми повинні від усього серця зненавидіти цей полон і захотіти свободи. Якщо ми з цими почуттями почнемо Великий піст, він буде шляхом до свободи, радісним поверненням додому, відновленням нашого внутрішнього Єрусалиму.

ПЕРЕКЛАД: При річках Вавилона, там сиділи ми і плакали, коли згадували про Сіон; на вербах, посеред його, повісили ми арфи наші. Там пленившие нас вимагали від нас слів піснею і то їхні гнобителі наші — веселощів: «Заспівайте нам пісень Сіонських». Як нам співати пісню Господню на землі чужій? Якщо я забуду тебе, Єрусалиме, — забудь мене правиця моя; прилипни язик мій до гортані моєї, якщо не буду пам'ятати тебе, якщо не поставлю я Єрусалима на чолі потіхи моєї. Пам'ятай же, о Господи, едомським синам про день Єрусалиму, коли вони говорили: «Руйнуйте, руйнуйте аж до підвалин його». Донька Вавилонська, опустошительница, блажен, хто відплатить тобі за те, що ти зробила нам! Блажен, хто візьме і розіб'є немовлят твоїх об камінь!

Стихира про блудного сина

загрузка...
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають