• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Прощена неділя 2017. Перша седмиця великого посту в 2017 році.

Прощена неділя 2017. Перша седмиця великого посту в 2017 році.


Прощена неділю в 2017 році - 26 лютого
Перша седмиця Великого посту в 2017 році - з 27 лютого по 5 березняТри підготовчих до Великого посту неділі залишилися позаду. Четверте називається Прощеною Неділею або Сыропустным , оскільки це останній день, коли куштують молочну трапезу і яйця. В цей день згадують Адамове вигнання, тобто момент, коли людство позбулося райського блаженства: «Адам вигнаний бысть з раю преслушание і солодощі вивержений»
На утрені останній раз співають псалом 136 «На ріках Вавілонських», який ми чули але неділях починаючи з другої підготовчої до седмиці посту.
Межею між Прощеною неділею і постом служить виконання особою співи, великого прокимна: «Не відверни лиця твого від отрока твого, яко сумую, скоро вислухай ма: вонми душі моєї, і визволи ю». В цей час священнослужителі переоблачаются у вівтарі в темні великопісні облачення. Коли диякон або священик виходить і виголошує молитовні прохання, хор відповідає йому великопісним розспівом, більш стриманим і тихим.

Прощена неділя


В цей день звершується чин, дав неділі назву Прощена. У стародавніх палестинських ченців з лаври Святого Сави існував звичай розходитися в цей день по Іудейській пустелі і проводити пост поодинці, збираючись разом у монастирі до свята Входу Господнього в Єрусалим. Перед розставанням вони заздалегідь просили один в одного прощення, тому що ніхто не знав — чи він повернеться живим (в пустелі водилися леви, чатували і інші небезпеки). В пам'ять про цю традицію в наших храмах ввечері (іноді, заради зручності, відразу після літургії) здійснюється чин прощення.
Священик виголошує проповідь і просить вибачення у прихожан за можливі образи, неувага до них і за свою недостойність. У різних храмах можуть існувати свої особливі традиції того, як прощатися в Прощену неділю. Зазвичай стоїть на амвоні настоятель храму тримає хрест, до нього підходять парафіяни, цілують хрест і у відповідь на його «Вибачте», відповідають: «Бог простить, мене простіть». Потім просять вибачення у всіх присутніх в храмі. Попросити вибачення у того, з ким, можливо, був у сварці, дуже важко. І все ж входити в великопісні дні навіть з тінню образи не можна.

Особливі богослужіння у Прощену неділю • Храмові облачення на аналоях — темного кольору.

 • Починається час розлогих, неквапливих церковних служб. Має намір великопісні служби відвідувати (особливо першої седмиці) повинен запастися терпінням.

 • У ці дні можна відкрити для себе, чому присвячені маленькі служби, що називаються «годинник». На службах співаються пісні, які відкривають їх богослужбовий сенс.

 • Сенс першої години виражений його тропарем, який починають по особливому виконувати, здійснюючи земні поклони. Зазвичай священик проспівує: «Рано почуй голос мій. Царю мій і Боже мій» — і чинить доземний уклін. Хор співає це спів і теж чинить доземний уклін, поки священик виголошує особливі вірші: «Дієслова моя внуши, Боже, розумій звання моє», «Яко до Тебе помолюся, Господи». До цих віршів хор підспівує тропар «Рано почую», все це чергується з поклонами. Це ранкове призывание Бога.

 • На третьому часі подібним же чином співають, згадуючи подію П'ятидесятниці: «Господи, іже Пресвятаго Твого Духа в третю годину Апостолом Твоїм низпославый: Того, Благий, не отыми від нас, але обнови нас, благаючих Ти ся».

 • Шостий — спогад страшного моменту Розп'яття Христового: «Іже в шестый день і годину, на хресті Пригвождей в ран дерзновенний Адамів гріх, і провин наших рукописання раздери. Христе Боже, і спаси нас».

 • Дев'ята година не менш страшний за змістом, це час смерті Ісуса Христа: «Іже в дев'яту годину нас заради плотню смерть вкусивый, умертви плоті нашея мудрування, Христе Боже, і спаси нас».


 • Літургія передосвячених дарів


  У дні Великого посту можна причаститися на незвичайній службі — Літургії Передосвячених дарів. Звична всім Євхаристія звершується під час посту тільки по суботах і неділях. А у середу і п'ятницю християни причащаються освяченими у попереднє неділю Дарами.

  Покаянний канон


  На першій седмиці нас очікує заклик до сугубому покаяння. Чотири дні (понеділок, вівторок, середу і четвер ) увечері здійснюється особливе богослужіння — читання великого повечерия з Великим каноном преподобного Андрія Критського.
  Великий покаянний канон стоїть у смисловому центрі богослужінь першої седмиці Великого посту. За змістом він являє собою бесіду кається з його власною душею. Канон великий, він розділений на чотири частини, тому і читається чотири дні. Згадується багато біблійних персонажів (Мойсей, Аарон, Авраам, Йосип, «колесничник Ілля»), приклад яких повинен стимулювати людську душу до очистительному покаяння.

  Кондак покаянного канону


  Прощена неділя 2017. Перша седмиця великого посту в 2017 році.
  загрузка...
  Прощена неділя 2017. Перша седмиця великого посту в 2017 році.
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають