• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Вісім речей, які слід зробити в Великий піст

Вісім речей, які слід зробити в Великий піст


В першу чергу перед початком Великого посту необхідно запитати у духівника благословення і почати постити. За статутом або з послабленням — як він скаже.


Піст повинен виражатися не тільки в гастрономічних обмеження. До революції в пост навіть піаніно у багатьох сім'ях замикали на ключ! А від чого ми можемо відмовитися? Від комп'ютерних ігор, від банальної сидіння в інтернеті, від всякого роду розваг — концертів, кафе та інших гучних зборищ. Якщо сили волі вистачить, варто відмовитися і від телевізора. Нехай суєта відійде на другий план і проявиться головне. Правда, якою б там не був статут сьогодні, а одну тарілку гарячого супу щодня з'їдати обов'язково, щоб шлунок не зіпсувався.
Брати участь у всіх головних службах і причащатися. Неухильно бути в храмі щонеділі. Сходити хоча б на одну Літургію Передосвячених дарів, яка служиться постом кожну середу і п'ятницю. Бути на службі кожен день Страсного тижня.
Докладно сповідатися за весь рік. На другий тиждень посту ввечері сісти і детально подумати за весь рік і записати. Коли бачиш лаконічно сформульовані свої провини перед очима, починаєш краще розуміти своє справжнє, а не представляється положення. Домовитися з духівником, прийти до нього і покаятися.
Прочитати Євангеліє. Порахувати, яку частину Євангелія потрібно прочитувати щодня, і скласти собі графік читання. Прочитати таким чином всі чотири Євангелія. За традицією також щодня читають «Лествицю» і «Лавсаик» — оповіді про життя єгипетських отців, з яких почалося чернецтво. Можна не читати, а слухати аудиовариант. До речі, одна голова аудіо-Євангелія прочитується за п'ять-шість хвилин.
Соборуватися. Всіх гріхів не згадати, що обов'язково забудеться. Забуті гріхи прощаються в таїнстві соборування. На соборовании попросити у Бога прощення за всі гріхи, які не зміг згадати.
Переробити все, що відкладав. Сісти і згадати, чого сам хотів, іншим обіцяв, але не зробив. Навести порядок в домі, зашити рвані речі. Невикористані віддати або викинути.
Зробити добрі справи. Пожертвувати щось незаможним, відвести в поліклініку самотню стареньку сусідку, провідати хворого — перелік добрих справ нескінченний. Кожен вирішує сам, що саме і в якій кількості готовий зробити для інших.
Пофарбувати яйця і приготувати ще якісь подарунки. Є різні способи фарбування яєць. При бажанні це може стати захоплюючим заняттям для всієї родини. Плюс до цього можна заготовити кілька маленьких, але приємних подарунків для тих, кого хочеться особливо привітати після великодньої служби.
загрузка...
Вісім речей, які слід зробити в Великий піст
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають