• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Велика субота 2017 - переддень світлого Христового Воскресіння

Велика субота 2017 - переддень світлого Христового Воскресіння
Велика субота в 2017 році - 15 квітня

Вранці у Велику Суботу віруючі готують кошики з пасками, писанками і пасками, які будуть освячувати після суботньої літургії. Але це не головне, заради чого в цей день варто прагнути храм. Довге тривале богослужіння Великої суботи — завершення пісного подвигу, ось про що слід пам'ятати в першу чергу. На літургії читаються 15 великих уривків (паремій) із Священного Писання, що відкривають нам історію спасіння від влади смерті.

Ми чуємо уривок з книги Буття про початок світу, потім пророцтво Ісаї про Царстві Божому, далі — історію про встановлення Старозавітної Пасхи, прообразу Пасхи Воскресіння. Потім слід історія пророка Йони, так само, як Христос в пеклі, перебував у череві китовому три дні. Таке читання оповідає про вході євреїв у Землю Обітовану, це спосіб входження в Царство Боже. Увійти в нього, позбутися від смерті можна подібно євреям рятуватися від єгиптян і пройшли через Червоне море з Божою допомогою, про це оповідає уривок з книги Вихід. Зміст всіх 15 паремій — пророцтва про Воскресіння, перемоги над смертю і про те, що ця подія буде коштувати жертви.
Паремії закінчуються, і після підготовчих співів читається уривок з послання апостола Павла до Римлян, де йдеться про нашому хрещенні. Воно подібно смерті Христової і Воскресіння: разом з Христом ми распинаемся і воскресаємо до нового життя. І ось, нарешті, Євангеліє. Ті, хто давно ходить в храм, з особливим трепетом чекають цього моменту — перед читанням Євангелія священики у вівтарі перевдягаються в білі шати. Покривала на аналоях теж змінюються на білі, і храм миттєво перетворюється. Скорбота закінчилася, і ми завмираємо в радісному очікуванні великоднього дива. Євангельське читання розповідає про історичні подробиці Воскресіння: парафія Марії Магдалини до спорожнілому труні, зустріч з Ангелом, возвестившим про Воскресіння.
Після літургії всі виходять у двір храму, розставляють на заготовлених причтом столах свої підноси або тарілки з пасками, пасками та писанками. Священик читає молитву на освячення і кропить великодні страви святою водою. Вранці або вночі (залежить від того, як швидко пройде служба), після великодньої служби — розговіння.
загрузка...
Велика субота 2017 - переддень світлого Христового Воскресіння
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають