• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Католицьке Різдво 2017 - якого числа, дата, місяць підготовки

Різдво Христове є найвеличнішим святом, яке відзначають християни всього світу, не залежно від того, до якої конфесії християнської церкви вони належать. У різних країнах є свої обряди і традиції на Різдво. Католицьке Різдво в 2017 році буде святкуватися 25 грудня, тоді як православні християни відзначають свято народження Христа 7 січня.
Багато католики звикли вважати Різдво початком новорічних канікул і, саме до цього дня, у всіх будинках ставлять ялинки, розвішують гірлянди і прикраси.
Серед католицьких християн, які святкують Різдво, існує кілька гіпотез щодо дати самого значущого та душевного свята в році. Спори про точний день, коли на світ народився Божий Син, тривають і донині. Не можна заперечувати той факт, що Різдво є одним з найбільш найдавніших християнських свят.
Ще в 4 ст. до н. е. він увійшов в релігійний календар і став відзначатися в сім'ях, почитали Господа Бога, Сина Його Єдинородного сина і Духа Святого. За Григоріанським обчислення часу, дата свята припадає на 25 грудня, через 9 місяців з дня Благовіщення . Можливо, така дата була встановлена для зручності, а, бути може, в цьому є особливий сенс.
25 грудня Різдво Христове відзначають католики, баптисти, послідовники англіканської та лютеранської конфесій, а також православні, які живуть на Заході.

Деякі особливості святкування Різдва


Католицьке Різдво 2017 - якого числа, дата, місяць підготовки

Незалежно від того до якої конфесії християнства Ви належите, в день Різдва Христового потрібно слідувати основним правилам і традиціям, які у католиків, і у православних ідентичні:

 • Строгий піст напередодні Різдва;

 • Сповідь і причащання;

 • Присутність на богослужінні;

 • Святковий стіл з обов'язковими традиційними стравами;

 • Обмін добрими побажаннями та подарунками.


 • Адвент: місяць підготовки до Різдва у католиків


  Католицьке Різдво 2017 - якого числа, дата, місяць підготовки
  Передріздвяні традиції наповнені особливим ритуальним змістом. В період Адвенту – час очікування Різдва Христового – католицькі віруючі християни повинні духовно очиститися перед святом: покаятися в гріхах, сповідатися і причаститися. Цей місяць потрібно провести в роздумах про життя, добрих діяннях Спасителя.
  Представники духовенства вбираються в одяг фіолетових відтінків. Також в кожне з неділь, що передують Різдву Христову, проводяться спеціальні тематичні служби:

 • Перше неділю – нагадується про те, як Ісус Христос явився народу, а також про явище людям Божої матері;

 • Другий недільний день – описується перехід від Старого Завіту до Новозаветному Письма;

 • Третя неділя – служба присвячується згадками про життя і діяння Іоанна Хрестителя;

 • Четверту неділю Адвенту – віруючі католицькі християни слухають про прихід Ісуса Христа у наш світ.


 • Католицьке Різдво 2017 - якого числа, дата, місяць підготовки

  При цьому, кожна із чотирьох тижнів місяця Адвенту відводиться певного біблійному події і поминання певного біблійного персонажа. Церковні правила передбачають мирне і спокійне час. Розважальні заходи в цей період проводити не прийнято.
  У передсвятковий день, 24 грудня, католики не їдять нічого, крім куті – відварених ячмінних або пшеничних зерен, приправлені медом. Строгий піст закінчується в той самий момент, коли на зимовому небосхилі з'являється перша зірка. Протягом всього Святвечора істинно віруючим католикам годиться згадувати про події, розказаних в Євангелії, які відносяться до народження Спасителя.
  У храмах справляється нічна служба – вігілія.

  Традиції святкування


  Католицьке Різдво 2017 - якого числа, дата, місяць підготовки

  З часів Середньовіччя істинно віруючі католики почали встановлювати до свята Різдва Христового тематичні ясла в храмах і церквах. Таким чином, імпровізована сцена народження Божого Сина нагадувала про те щасливому дні, коли на світ з'явився немовля Ісус.
  З часом звичай перейшов і в будинку парафіян – в кожному житлі на підвіконні ставлять спеціальний грот, який називається «сатон», і розміщують в ньому маленькі фігурки Діви Марії, її чоловіка Йосипа, небесного ангела, що спустився з небес для привітання майбутнього Спасителя, тварин і пастухів, які прийшли на уклін. Само собою, на підстилку з сіна у ясла кладуть крихітну фігурку дитини, покликаного Господом Богом для спасіння наших душ.
  Також в будинках встановлюється пухнаста зелена красуня-ялинка. Вся сім'я зазвичай прикрашає різдвяне дерево перед самим Різдвом, у Святвечір. На фасади будинків вішають гірлянди , а у дворах розставляють тематичні прикраси.
  Вхідні двері обов'язково повинен прикрашати різдвяний вінок, виготовлений з ялинових гілок і прикрашений по смаку господарів будинку. Дехто підвішує в будинку гілочку омели і, якщо чоловік і жінка одночасно виявляються під нею, вони повинні поцілуватися.
  Католицьке Різдво 2017 - якого числа, дата, місяць підготовки

  Щоб порадувати дітлахів, над каміном розвішують іменні різдвяні шкарпетки, призначені для подарунків Санта-Клауса, який пробирається в будинок в ніч на Різдво, ласує приготованим для нього печивом, запиває молоком і обдаровує слухняних дітей та їх батьків.
  Ця добра традиція підтримує в дітях віру в чари. Різдвяним ранком, крім невеликих презентів в шкарпетках над каміном, діти знаходять гарно упаковані подарунки під ялинкою. Весь будинок наповнюється веселим сміхом і шелестом обгорткового паперу.
  Після Різдвяної ночі настає восьмиденна Октава – характерний для католицького християнства період, присвячений народним гулянням, колядок, загальних веселощів. З язичницьких часів прийшла така традиція, як «розпалювання поліна» — змащене маслом та медом, посипане пшеницею різдвяне поліно урочисто спалюють. Цей звичай покликаний привернути в будинок багатство і успіх.
  Незважаючи на деякі відмінності між католицьким та православним Різдвом, суть цього великого свята залишається однією. Недарма більшість священнослужителів сходяться на думці, що Господь Бог єдиний для всіх.
  загрузка...
  Католицьке Різдво 2017 - якого числа, дата, місяць підготовки
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають