• 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 
  • 23:13 – Церковні свята 2017. Календар церковних свят 
  • 21:07 – Меню на новий рік 2017 

Друга седмиця Великого Посту 2017. Тиждень Торжество Православ'я

Друга седмиця Великого Посту 2017 - з 6 по 12 березня
Тиждень торжество Православ'я в 2017 році - 5 березня
Перша неділя Великого посту називається днем Торжества Православ'я. Це свято пов'язане з іменами цариці Феодори та Константинопольського патріарха Мефодія, які поклали багато сил для відновлення іконошанування. Незадовго до цього християни боролися проти єресі іконоборства. Супротивники ікон говорили про те, що віруючим не варто поклонятися кумирам і творити ідолів з зображень Христа, Божої матері або святих. По всій візантійській імперії знищували і оскверняли ікони і влаштовували гоніння на тих, хто почитав святі образи.

У 842 році помирає молодий імператор Феофіл — чоловік Феодори, який перед смертю, можливо, покаявся в своєму иконоборчестве. По всій імперії швидко відновлюється шанування ікон, і до Великого посту 843 року цариця Феодора і патріарх Мефодій вирішують відзначити перемогу Православ'я над єресями. До 11 століття у Візантійській Церкві з'являється особливий чин Торжества Православ'я, який приймає і Російська Церква.
Преподобний Феодосій Печерський, який вибрав для Києво-Печерського монастиря статут преподобного Феодора Студита, приніс цей чин на Русь в кінці 11 століття.
Поступово в чин Торжества Православ'я стали включати тексти з розповідями про православні догмати. У цій службі описуються визначення всіх Вселенських соборів, поминаються померлі патріархи і правителі. Найбільш відомою частиною цього богослужіння стало проголошення анафеми. Зараз майже всі вважають, що слово «анафема» означає прокляття людини, засудження його на вічні муки, але насправді це просто свідчення Церкви про відпадати від неї одного з її членів, відлучення від Церкви. Це було добре видно в 1901 році при відлучення від Церкви Льва Толстого. Текст Синоду передбачав можливість скасування анафеми у разі публічного каяття письменника.
Чин Торжества Православ'я до 1917 року залишилося 12 анафем, засуджували тих, хто заперечує існування Бога, які вважають, що Бог являє собою лише особливої людини. Також в цей день віддаються анафемі люди, які вважають, що Син Божий менше Батька, що заперечують необхідність приходу у світ Христа, які вважають, що Христос не спокутував наші гріхи. Іншими словами, перші анафеми, які можна почути в чин Торжества православ'я, звернені до відвертим безбожникам і послідовникам найдавніших єресей.
Всі ці догмати складають основу віри кожного православного християнина. Скасовувати анафеми Церква може в разі каяття відлученого при житті або відкриття нових обставин після смерті. В чин Торжества Православ'я також входить проголошення вічної пам'яті усім захисникам Православ'я і православних християн.

Ікона Торжество Православ'я

В центрі композиції крупніше всього зображена ікона Божої Матері «Одигітрія» («Дороговказниця»). Ікона стоїть на Престолі, її підтримують два ангела в червоних придворних одязі.
Ікона на Престолі нагадує про молебні, вчинений Константинопольським патріархом Мефодієм, імператрицею Феодорою, її трирічним сином Михайлом і всім православним народом 11 березня 843 року в храмі Святої Софії. Після молебню відбувся хресний хід по Константинополю, і віруючі повернули збережені ікони на їх місця у храмах. За переказами, під час молебню Феодора дякувала богу за прощення її чоловіка, імператора Феофіла, перш лютого іконоборця. На дванадцятому році правління він сильно захворів.
Як-то Феодора почула крик імператора: «Горе мені, нещасному: піддаюся побоям за святі ікони!» Почувши крики чоловіка, вона з молитвою поклала на хворого образ Богородиці. Імператор поцілував святий образ, і йому стало легше. Після смерті чоловіка Феодора скликала Собор, що дав іконоборців анафемі. Учасники Собору записали в єретики і імператора, але його ім'я дивним чином зникла зі списку.
Ікона Торжества Православ'я розділена на два ряди. Вгорі ліворуч від ікони Богородиці — праведна імператриця Феодора з сином Михайлом. Царевич Михайло присутній на іконі, незважаючи на те що згодом його за беспутную життя прозвали п'яницею. На іконі він зображений як учасник історичної події.
Праворуч від Престолу — святитель Мефодій і преподобний Феодор Студит, шумен Студійського монастиря, автор численних праць на захист іконошанування.
В нижньому ряду в центрі зображено святий Феофан Сигрианский Сповідник (учасник Сьомого Вселенського собору, при відновила іконоборство Леві Армянине він кілька років провів в ув'язненні і помер на засланні) і Стефан Новий (монах з Авксентиевой гори, був наставником всього Константинопольського чернецтва, радив ченцям не піддаватися на провокацію іконоборців, а немічним — ховатися там, де немає гонінь), які тримають ікону Христа.
Праворуч від них — Феофілакт Сповідник, єпископ Никомидийский, він брав участь у переговорах Лева Вірменина і святого патріарха Тарасія, який намагався переконати імператора не відновлювати іконоборчу єресь після Сьомого Вселенського собору. Далі — два брата, Феодор і Феофан Накреслені. Таке дивне прізвисько брати-захисники ікон отримали, нагому що на їх обличчях
Вселенського собору. Далі — два брата, Феодор і Феофан Накреслені. Таке дивне прізвисько брати-захисники ікон отримали, нагому що на їх обличчях за наказом імператора Феофіла розпеченими голками випалили образливі вірші. Ліворуч від Престолу зображена мучениця Феодосія з іконою Христа-Еммануїла в руках. Саме вона не дала солдату скинути мідний образ Спасителя, що висів на воротах Константинополя понад 400 років. За це Феодосія була вбита.

Тропар неділі Торжества православ'я

загрузка...
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають