• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Католицьке Різдво в 2017 році: коли відзначається, історія та традиції свята

Різдво Христове – одне з найсвітліших і значущих урочистостей для віруючих усього світу. Історичні факти говорять про те, що це ще й один з найстаріших християнських свят – він увійшов в релігійний календар в 4 столітті н.е.! За Григоріанським числення це свято припадає на 25 грудня. Саме в цей день Народження Ісуса відзначають католики, послідовники лютеранської та англіканської конфесій, баптисти, а також православні, які проживають на Заході. В якості святкової дати Різдво було проголошено в 431 році під час Эфесского церковного собору.


Католицьке Різдво в 2017 році: коли відзначається, історія та традиції свята
Католицьке Різдво щорічно відзначається 25 грудня

Послідовники католицизму заздалегідь готуються до цього свята, повного символізму і значимого для всіх, хто вірує в Бога. Період підготовки — Адвент, — починається за чотири тижні до свята і підкреслює велич дня, коли Син Божий прийшов на землю. Розглянемо докладніше, як слід підготуватися до дня народження Христа, яка атрибутика супроводжує цей радісний свято і які обряди обов'язкові до дотримання.


Підготовка до Різдва — Адвент


Передсвяткові традиції наповнені глибоким ритуальним змістом. В період Адвенту католицькі віруючі повинні покаятися в гріхах і очиститися духовно перед святом. Це час має пройти в сповідях і роздумах про життя і діяння Спасителя, їм досконалих. Представники духовенства носять в ці дні одягу фіолетових квітів. У кожного із недільних днів, що передують Різдву, проводяться тематичні служби:

перший недільний день нагадує про те, як Христос явився людям при настанні кінця часів;
другий недільний день повідає про перехід від Старозавітного Писання до Нового;
третя неділя Адвенту присвячується діянням і життя Іоанна Хрестителя;
останнім — четверте, — неділю віруючі слухають про прихід Ісуса в наш світ.Католицьке Різдво в 2017 році: коли відзначається, історія та традиції свята
У період Адвента віруючі зайняті духовним очищенням

У день перед Різдвом всі католики не їдять нічого крім куті – варених пшеничних або ячмінних зерен, які дозволяється приправляти медом. Пост закінчується в момент, коли небо осяяне першою зіркою. Протягом Святвечора віруючим годиться згадувати про пророцтва, розказаних в Біблії, і про події, що відносяться до народження Христа. Вночі в храмах справляється служба, яка називається вигилией.


Традиції свята


У часи Середньовіччя католицькі вірники почали ставити в храмах тематичні ясла, повторюють сцену народження і привітання немовляти Ісуса. Звичай з часом перейшов у будинку парафіян – на підвіконні кожного будинку Різдво ставлять грот, іменований «сантоном». У ньому розміщуються маленькі фігурки дитинку лежачу в яслах на підстилці з сіна, поряд з яким коштують Діва Марія, Йосип, який вітав народження майбутнього Спасителя небесний ангел, тварини і прийшли на уклін пастухи.


Звичаї католицтва з часом гармонійно переплелися з обрядовим спадщиною язичництва. Тому в багатьох населених пунктах до цих пір живий обряд колядування, в якому беруть участь діти, юнаки і дівчата. Молодь збирається в галасливі компанії і стукає у двері будинків, щоб заспівати господареві куплети, бажаючи щасливого життя. Колядників треба обдаровувати за їхні старання. У католиків прийнято давати в якості винагороди смажені каштани, різноманітні ковбаси, пироги, горіхи та фрукти.


Католицьке Різдво в 2017 році: коли відзначається, історія та традиції свята
Різдвяне поліно – один з основних символів свята

Серед інших традицій можна згадати розпалювання «різдвяного поліна», посыпанного пшеницею і змащеного медом і маслом. Таке дійство привертає в будинок успіх і багатство. Різдво відзначається протягом восьми днів, закінчуючись з настанням Нового року. Період свят називається Октавою і супроводжується днями, присвяченими Святому Стефану (26,12,2017), Іоанну Богослову (27,12,2017), невинно убієнним у Віфлеємі Немовлят (28122017) та Урочистості Пресвятої Богородиці (31,12,2017).


Святкова атрибутика


Різдво у католиків міцно асоціюється з святковими атрибутами, які неодмінно повинні бути в кожному будинку. До їх числа відносяться:

Дверний різдвяний вінок , який виготовляється з лап хвойних рослин і прикрашається червоними стрічками, позолоченими шишками, гілочками гостролиста, бубонцями та іграшками. Для католиків це вінок символізує настання свята, тому його розміщують на вхідних дверях;
Ялинка – символ, без якого важко уявити і відчути дух Різдва. В давні часи це прикрашене дерево мало сакральний сенс, символізуючи собою дерево достатку, виростає в Раю. Католики прикрашають їли не тільки гірляндами, іграшками та цукерками. Обов'язковим атрибутом є так званий «помандер» – прикраса, виготовлена з апельсинових кружечків, з прив'язаними паличками кориці, кмином і гвоздикою. Ще одним різдвяним прикрасою на ялинку є печива з передбаченнями всередині.
Омела – символ, що прийшов у католицтво з давніх часів, коли в Європі проживали друїди . Найвідомішою є традиція цілуватися, якщо чоловік і жінка одночасно опинилися під підвішеною гілочкою цього рослини;Католицьке Різдво в 2017 році: коли відзначається, історія та традиції свята
Різдвяна ялинка – обов'язковий символ цього урочистого дня

Є й інші святкові атрибути, ніяк не пов'язані з рослинністю. У їх числі:

Адвент-вінок – один з найголовніших символів Адвенту. Вперше такий вінок виготовив відомий теолог Йоганн Хинріх Вихерн. Цей добрий чоловік взяв до себе на виховання кількох дітей-сиріт. Напередодні Різдва малюки щодня з нетерпінням запитували, коли ж настане свято. Теолог виготовив вінок, прикріпив на нього чотири великі білі свічки і дев'ятнадцять маленьких червоних, і помістив своє творіння на дерев'яний обід від колеса. Кожен будній день діти запалювали одну свічку червоного кольору, а в неділю їм дозволялося запалити білу. В день, коли всі свічки прогоріли, настало свято Різдва. Католики ставлять цей традиційний вінок на обідньому столі. Адвент-вінок має глибокий сенс, нагадуючи, що Народження Христа – це сімейне свято, що збирає родину за одним столом;
Різдвяні шкарпетки . Барвисті, яскраво розмальовані шкарпетки розвішуються на каміні, через який у будинок пробирається Санта-Клаус. У кожного члена сім'ї є свій іменний носок для отримання подарунків. Обов'язкова умова – лягти спати до півночі, щоб не перешкодити Санте;
Адвент-календар, який зазвичай ведуть діти. У католиків прийнято супроводжувати дні, що передують Різдву, невеликими подарунками для малюків. Такий календар має не тільки цифри, але і невеликі кишеньки або ящички, в які щодня поміщають сюрприз або ласощі. Наприклад, дітям дарують іграшки, цукерки або гроші, жінкам косметику або прикраси, а чоловікам – запальнички, затискачі для краваток або запонки;
Різдвяна зірка – квітка, який ботаніки називають пуансеттией. До речі, ця традиція прийшла в європейські країни з американського континенту. Вважається, що там ця рослина була глибоко шановане стародавніми ацтеками. Квітка є важливим символом Різдва, тому його обов'язково дарують колегам, рідним і близьким напередодні свята.Католицьке Різдво в 2017 році: коли відзначається, історія та традиції свята
Кожній країні притаманні свої звичаї у проведенні Різдва

Різдвяні звичаї різних країн


Багато країн світу, святкуючи Різдво, дотримуються своїх звичаїв.

Італійці ставлять на святковий стіл особливу спекотне, а господині випікають паски, звані «панеттоне». Для близьких родичів у подарунок купують солодощі «торрончино», що нагадують нугу.
Жителі Німеччини також не обходяться без традиційних солодощів: нюрнбергцы і ахенцы дарують один одному пряникові фігурки, а жителі Дрездена випікають невеликі кекси. На урочисте застілля німці печуть бісквіт, прикрашений вершками і шоколадом. Виготовляють його у формі поліна, нагадуючи сучасникам про традиції спалювати дерев'яне поліно в каміні.
Канадці і жителі США не обходяться без традиційної індички, яку подають з картопляним пюре і особливим соусом з журавлини.
загрузка...
Католицьке Різдво в 2017 році: коли відзначається, історія та традиції свята
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають