• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Якого числа Трійця в 2017 році? Коли святкується православна Трійця 2017?

Свято Святої Трійці іменується також П'ятидесятницею, є одним з головних православних свят. Воно не має чітко закріпленої дати і відзначається через 50 днів після Великодня . У 2017 році Трійця випадає на 4 червня. Торжество прославляє триєдиного Бога, нагадуючи віруючим про зародження Церкви і чудеса, які творить віра. Це свято здавна любимо і шануємо в християнської традиції. З настанням Трійці розквітає природа, зеленіють трави, дерева вкриваються яскравою листям, а літо остаточно вступає у свої права. На Русь свято прийшов через три сотні років після того, як Володимир приніс слов'янським народам християнство.


Якого числа Трійця в 2017 році Коли святкується православна Трійця 2017
У 2017 році Трійцю будуть відзначати 4 червня

Історія свята


Свято присвячене чуду зішестя на апостолів Святого Духа. Через п'ятдесят днів після того, як Ісус воскрес із мертвих, апостоли і Богоматір зібралися в Сіоні. Вони знаходилися в одному з будинків, коли з небес пролунав страшний шум, піднялася буря, а житло наповнили вогненні язики. Кожен із стовпів вогню зупинився на прибічників Христа.


Несподівано для себе вони відчули силу Святого Духа, що дарує їм здатність нести християнське вчення на мовах різних народів, якими до цього моменту апостоли не володіли. В Сіоні, що в той день був свято, що зібрав безліч юдеїв з різних селищ. Раптовий шум привернув увагу натовпу, що зібрався біля житла, в якому перебували апостоли. Христові учні вийшли до народу і стали проповідувати Слово Боже.


Спочатку люди сприйняли мови апостолів скептично, насміхаючись і думаючи, що вони занадто приклалися до вина. Однак апостол Петро звернувся до натовпу з промовою про те, що здібності до різних мов є втіленням пророцтва Иоилея. Ісус пророкував їм це диво, розповівши перед вознесінням, що пройдуть апостоли хрещення Святим Духом. Недовірливий народ перейнявся словами христових учнів і навернувся у віру.


Якого числа Трійця в 2017 році Коли святкується православна Трійця 2017
Диво Трійці відбулося через 50 днів після воскресіння Ісуса

Так більше трьох тисяч людей стали послідовниками християнства, поклавши заснування Церкви Христа, а триєдиний Бог проявив свою третю іпостась. Цей факт і пояснює назву свята – Трійця. З цього дня апостоли розійшлися по різних країнах, щоб проповідувати Істину, яку доніс до них Господь, роблячи чудеса зцілення і воскресіння.


Святкова служба і традиції


Трійця відзначається в храмах з особливою пишністю. У суботню ніч православні збираються на чування і слухають три паремії. Одна з них оповідає про старозавітних подіях, коли Дух Святий зійшов на праведників. У другій і третій йдеться про пророцтво, яке передбачило пришестя Святого Духа в П'ятидесятницю. З цього дня першою і головною стає молитвою «Царю небесний», яка читається в храмах і вдома.


На урочистих літургіях славиться Святий Дух, а віруючі моляться і просять про порятунок і упокій всіх, хто вже відійшов в інший світ. На Трійцю прийнято прикрашати будинки і храми оберемками свіжої трави і болотних рослин, а ікони овивать гілками берези. Служба в цей день проводиться в одяганні зелених відтінків, щоб підкреслити животворящу силу Духа святого, оновлення та очищення. В деяких інших православних конфесіях священики вбираються в одяг сніжно-білих і золотих кольорів.


Якого числа Трійця в 2017 році Коли святкується православна Трійця 2017
Церкви різних конфесій мають свої особливості проведення Трійці

Свято складається з цілого періоду урочистостей, що включають тиждень перед Трійцею, Преполовення, Вознесіння і Семик, а також свято Петровського миколи та й ніколи. Торжество святої Трійці є завершальним у весняному циклі. Далі слід початок Петровського посту , що передує річний цикл святкувань. У католицькій традиції і у послідовників лютеранства є свої особливості святкування: спочатку віруючі відзначають день П'ятидесятниці, а тільки через тиждень після його настання святкують Трійцю.


Саме торжество Святого Духа складається з циклу, в який входять:

Трійця відзначається на сьомий день після П'ятидесятниці;
Торжество, почитающее Тіло і Кров Христа, яке святкується в четвер (11 день після П'ятидесятниці);
Торжество, прославляющее Пресвяте Серце Ісуса, яке припадає на п'ятницю (19-й день після П'ятидесятниці);
Свято, славить Непорочне Серце Діви Марії, що відзначається у суботу (20 днів після П'ятидесятниці).Дні Трійці та П'ятдесятниці мають в католицтві найвищий статус. Червоний колір церковного облачення на П'ятидесятницю покликаний нагадати католикам про мови полум'я, зупинилися на апостолах. На Трійцю церковнослужителі одягаються в білі одежі.


У кожній з християнських країн у цей день дотримуються свої урочисті обряди. Так, італійці, пам'ятаючи про диво вогняних стовпів, розкидають пелюстки червоних троянд. Французи на урочистій службі дмуть в труби, щоб нагадати парафіянам про вітри і бурі, які піднялися при зішестя Духа Святого. Англійці проводять урочисті ходи з хорами та оркестрами.

Православні віруючі в цей день обов'язково освячують у храмах букетики запашних трав і квітів, щоб прикрасити ними свій будинок.


Якого числа Трійця в 2017 році Коли святкується православна Трійця 2017
До Трійці починають готуватися за 7 днів до її настання

Слов'янські традиції Трійці


В православ'ї звичаї, що існували в цей день ще за часів язичництва, згодом об'єдналися з християнськими традиціями святкування. Слов'яни починали підготовку до торжества за сім днів до його настання. Цей тиждень вважався святковим і носила назву Зеленої. Головними звичаями і прикметами цього часу були наступні:

У перші три дні Зеленої тижня молоді дівчата вили вінки, призначені кожному домочадцу, і приносили їх у будинку. Вважалося, що якщо до недільного дня вінок залишиться свіжим, то людині уготована довге життя;
Дівчата, які хотіли після заміжжя жити в достатку, плели вінки, використовуючи квіти конвалії, незабудки і волошки, а потім кидали їх так, щоб вони зачепилися за гілку дерева, що росте біля води. Гарний вінок мав сподобатися русалкам, які допомагали знайти багатого чоловіка;
Щоб дізнатися долю, вінки відправляли в подорож по воді. Якщо віночок прибивало до берега, то доля ще рік дівувати; вінок потонув означав нещастя, а той, що поплив далеко, віщував сватів;
Підлоги в храмах застеляли травами і польовими квітами, якими потім годували домашню худобу, вважаючи, що це вбереже живність від хвороб;
З церкви приносили пучки трави, яку належало окропити сльозами і сховати вдома за віконною рамою. Наші предки вважали, що дотримання цієї традиції забезпечить потрібну кількість дощів;
Протягом світлого свята Трійці заборонено робити будь-яку роботу, хіба що можна приготувати їжу;
Наші предки ніколи не купалися в цей свято, щоб не стати жертвою проказливой русалки;
Літні жінки вирушали на кладовища, щоб обмести могилки віником з берези. Це повинно було відігнати нечистий дух від померлих, а живим принести добробут;
Старі люди примічали погоду: дощ, що пройшов на свято Трійці, обіцяв урожайний рік і багатий збір грибів та ягід.
загрузка...
Якого числа Трійця в 2017 році? Коли святкується православна Трійця 2017?
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають