• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

День Землі 2017 - якого числа, дата

Матінка-Земля! Вираз це ми нерідко чуємо і часто використовуємо його в нашому повсякденному житті при спілкуванні. Значення виразу і те, що ми в нього вкладаємо, просто-таки випливає із самої формулювання. Земля – наша годувальниця, наш загальний будинок, створений Богом, де є всі необхідні і унікальні умови не тільки для виживання, але і для насолоди життям у всій її красі.
Земля віддає нам себе цілком, беззастережно дарує любов, незважаючи на наше кілька варварське до неї ставлення. Як ласкава й турботлива мати, Земля забезпечує, обдаровує і «виховує» своїх несмышленых дітей. А чим ми їй відповідаємо Питання це вже давно придбав нагальну актуальність у різних країнах світу.
Людство, все ж, звернула увагу на свою роль і позицію в екосистемах нашої планети. Так, у березні 1971 року Генеральним секретарем ООН був проголошений свято – Всесвітній день Землі. Точну дату, коли святкується День Землі 2017 , а також про деякі особливості цього дивного свята, Ви дізнаєтеся з нашої статті.

Коли буде День Землі в 2017 році


Взагалі, існує два свята, які належать до вшанування нашої планети – це Всесвітній день Землі та Міжнародний день Землі.
Всесвітній День Землі в 2017 році відзначається 21 березня, в день весняного рівнодення. На цю дату припадає ще один екологічний свято – Міжнародний день лісу.
День Землі 2017 - якого числа, дата

Друга назва свята нашої планети – Міжнародний день Землі. Відзначається він 22 квітня щорічно.
Незважаючи на ці два основні періоди проведення свята Землі, багато ініціативні групи і рядові учасники планують низку заходів та проводять їх десь поблизу моменту літнього сонцестояння. Іншими словами, організатори створюють всі умови для того, щоб всі бажаючі прийняти участь у святі, максимально використовували погожу погоду і вільний час.
Яку б назву не було використано і коли б не проводився свято, важливо одне – щоб в День Землі люди пробуджувалися», завдяки всіляким акціям і заходам, і по-новому дивились на свої взаємини з Матінкою-Землею. Можливо, завдяки свята багато задумаються над своїми діями і вчинками, які тим чи іншим чином спрямовані на повільне знищення нашої дивовижної планети.

Трошки історії: що ми знаємо про День ЗемліПерша акція в підтримку Землі пройшла в США в 1970 році. Успіх «одноразового» заходи настільки надихнув організаторів, що на наступний рік вони повторили проведення свята в більш широкому масштабі. З тих пір велике піднесення планети в один з весняних днів стало повторюватися з року в рік.
Офіційним свято став в 1971 році, коли сенатор Гейлорд Нельсон, завдяки враженню від оглушливого успіху першого Дня Землі, проголосив цілу «Тиждень Землі», як щорічна подія, що відзначається протягом третього тижня квітня. За традицією в День Землі дзвонить Дзвін Миру.
На хвилі політичної та громадської активності, яку породив День Землі, у Сполучених Штатах Америки було прийнято багато законів і актів, що стосуються охорони навколишнього середовища.
День Землі 2017 - якого числа, дата

У 1990 році свято став міжнародною акцією, учасниками якої стали 200 млн. людей із 141 країни. А вже до 2000 року в акції взяли участь сотні мільйонів людей з 181 країни.
У 2009 році Генеральна Асамблея ООН оголосила Міжнародний день Матері-Землі і постановила відзначати його 22 квітня. Незважаючи на це, в деяких країнах все одно відзначають День Землі в день весняного рівнодення (коли тривалість дня дорівнює тривалості ночі), тим самим відзначаючи настання весни в Північній півкулі і осені в Південному.
В Росії відзначають День Землі у рамках Днів захисту від екологічної небезпеки, які щорічно проходять в нашій країні з 15 квітня по 5 червня.

Символіка


У день весняного рівнодення або ж, незмінно, 22 квітня на багатьох Інтернет-ресурсах можна побачити зелену грецьку букву Тета (, ) на білому тлі та прапор Землі, який представляє собою знімок планети з космосу.
Грецька буква , (Тета) – це восьма літера в грецькому алфавіті, яка має числове значення дев'ять у грецькій алфавітній запису чисел.
Прапор Землі – це зображення планети Земля на темно-синьому тлі. В даний час використовується фотографія, яку зробили астронавти «Аполлона-17», коли прямували до Місяця. Традиційно, прапор Землі пов'язаний не тільки з Днем Землі, але і з рядом інших екологічних свят, а також з природоохоронними, цивільними та миротворчими заходами на міжнародному рівні.

Традиції свята


День Землі 2017 - якого числа, дата

Основна мета свята – «підтримати і зберегти». Щорічно в день свята вчені, які мають світове ім'я і визнання, збираються за «круглим столом» і обговорюють проблематику планети в екологічному напрямку. У багатьох країнах проходять різноманітні заходи, спрямовані на збереження водних і земних ресурсів і інших дарів природи.
Перелік примірних акцій та заходів, які проводяться в День Землі:

 • миротворчі акції;

 • фестивалі;

 • екологічні виставки;

 • конференції;

 • концерти;

 • прибирання вулиць;

 • марафони;

 • посадка дерев;

 • культурні заходи;

 • зупинка дорожнього руху;

 • дзвін Миру.


 • Дзвін Миру


  У свято Дня Землі в багатьох країнах усього світу за старою доброю традицією звучить Дзвін Миру, і дзвоном своїм він закликає жителів Землі відчути всепланетную спільність і постаратися докласти всі свої зусилля, щоб захистити мир у нашому спільному Домі.
  Дзвін Миру – це своєрідний символ вічного братерства, солідарності народів, спокою, дружби і мирного життя. У той же час, Дзвін Миру – гучний заклик до дії в ім'я збереження Людини, Культури й Життя на Землі.
  Перший Дзвін Миру був відлитий з монет, які пожертвували діти всіх континентів, а також у нього вплавили медалі та ордени людей з різних кінців світу. Встановлено перший Дзвін був у 1954 році в Нью-Йорку, в штаб-квартирі ООН. «Хай живе загальний мир у всьому світі», — свідчить напис на Дзвоні Світу.
  загрузка...
  День Землі 2017 - якого числа, дата
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають