• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Святвечір 2017 | Різдвяний і Водохресний Святвечір

Наближається велике християнське православне свято – Різдво Христове – і в пам'яті багатьох із нас мимоволі спливають спогади з дитинства, коли ввечері напередодні Різдва вся сім'я сідала за столом і кожен пробував, в першу чергу, пісну напіврідку кутю (кутю), а потім бралися за інші страви.
З року в рік більшість сімей продовжують слідувати цієї церковної традиції і Святвечір 2017 – не виключення. Цей передсвятковий, завершальний Різдвяних строгий піст день має свої звичаї і звичаї. Давайте разом з Вами краще дізнаємося про історію, традиції та деяких обрядах Святвечора.

Святвечір – що за свято


6 січня завершується строгий піст, слідуючи якому практично нічого не можна, можна лише іноді приправити кашу рослинною маслом. Згідно з Біблією, незадовго до того, як Діва Марія народила Ісуса, волхви помітили в небі яскраву зірку, яка ознаменувала велике народження Спасителя. Слідуючи за зіркою, вони знайшли місце, де народився Син Божий.
Передсвятковий день називається Святвечором або Сочевником у зв'язку з тим, що після появи у вечірньому небі першої зірки, можна і потрібно приступати до трапези і обов'язково покуштувати сочиво – зернову розмочену їжу з медом і фруктами.
В цей день істинно віруючі православні християни по-особливому готуються до зустрічі великого свята, весь день їх наповнений радісним, піднесеним настроєм, що допомагає завершувати строгий піст у відмінному настрої.

Як проходить святий вечір у церкві


Святвечір 2017 | Різдвяний і Водохресний Святвечір

Вранці у Святвечір проводиться Літургія (головне християнське богослужіння), за нею йде вечірня, після якої в центр храму виносять свічку, і священики співають перед нею тропар Різдва Христового.
Звичайно, люди, які перебувають у храмі, постять, а багато хто в цей день причащаються. Ті ж, хто знаходяться на роботі або не можуть бути присутніми у Святвечір в церкві з інших важливих причин, також шанують цей світлий день постом. Російське прислів'я говорить: «Сите черево до молитви глухо», — тому, строгий піст готує всіх нас до наближається радості великого свята.
Також відвідують нічну Літургію. У тому випадку, якщо людина хоче причаститися на нічній Літургії, за традицією церкви, він може скуштувати їжу останній раз за шість-вісім годин до Причастя.
Церковні правила і закони дозволяють хворим і немічним людям дотримуватися посту в міру своїх сил, можливостей і згідно з прийомом ліків. Хвороба – вже подвиг і важкий пост. У такі моменти потрібно намагатися зміцнювати людину духовно.

Традиції Святвечора будинкуВсі присутні за сімейним столом приступають до їжі тільки після того, як з'являється перша вечірня зірка на небосхилі, її ще називають «Віфлеємською зіркою». Виходить, що весь день у християн проходить на голодний шлунок, адже їжу можна приймати лише після вечірньої літургії. Проте піст в цей вечір вже не настільки строгий.
Перед самим початком трапези на святий вечір, господарі будинку гасили лампаду біля ікон і ставили перед образами воскові свічки. Після прочитання молитви, все сімейство угощалось стравами, які стоять на столі. З-за того, що Різдвяний святвечір завершував строгий пост, його ще називали Багатою кутею або Щедрий вечір.
У наших пращурів була така традиція: на столі у Святвечір обов'язково повинен лежати невеликий сніп сухої трави (сіна), як символ тієї першої колиски, ясел, куди поклали новонародженого Ісуса. А також в цей день готували дванадцять пісних страв, що дорівнювало числу апостолів.
Найважливішими стравами були сочиво (кутя) та узвар. Кутя зазвичай готувалася з зернової вареної каші, а узвар – з груш, яблук, слив, вишень, родзинок і інших продуктів, які були зварені у воді.
Кутя і узвар, дві протилежності, є, однак, головними приладдям Святвечір перед Різдвом: кутя – невід'ємна їжа на похоронах, а узвар – при народженні дітей. Звідси можна зробити висновок, що предки наші на Вечерю з'єднували цими стравами спогади про народження і про смерть нашого Спасителя.
Святвечір 2017 | Різдвяний і Водохресний Святвечір

Примітно, що є два види куті: пісна і скоромна (щедра, багата). Пісну кутю ставлять на стіл в Різдвяний і Водохресний сочельники і називають її «сочивом». Пісну кутю їдять також у поминальні дні і називають її «коливом». На хрестини та інші християнські свята куштують скоромну кутю, зварену на молоці, з додаванням великої кількості вершків і масла.
В наші дні відзначають Святвечір не так, як у часи наших дідів і прадідів: коли свято вже був у повному розпалі по домівках починали ходити хлопці і дівчата, переодягнені в костюми. Вони несли з собою вертеп, з яким і грали сцену народження Божого Сина. Всім навколо було дуже весело і радісно.

Водохресний святвечір 2017


Ще один Святвечір, який нам належить відсвяткувати в 2017 році – Водохресний святвечір, тобто вечір перед великим святом, яке називають Хрещенням або Богоявленням Господнім. Водохреща святкують 19 січня, значить, Водохресний святвечір припадає на 18 січня і не є перехідним християнським святом. Тобто, кожен рік дати святкування Хрещення і Водохресного святвечора незмінні.
Як і в Різдвяний, у Водохресний святвечір також дотримується посту, а ввечері, після першого причастя води, можна їсти кутю.
У ніч на 18 січня після урочистого молебня священик освячує воду. Вважається, що водохресна водиця володіє воістину чудодійними властивостями. Набирати святу воду можна вже у Святвечір ввечері, але після того, як закінчиться служба.
загрузка...
Святвечір 2017 | Різдвяний і Водохресний Святвечір
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають