• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Ураза Байрам 2017 | Якого числа починається, дата

Ураза Байрам – це одне з двох найбільших свят в ісламській релігії, який настає після завершення священного місяця Рамадану і святкується 3 дні. Він також відомий, як Ід уль-Фітр-свято розговіння.
Для кожного мусульманина це особливо важливе свято, яке знаменує закінчення суворого посту. Під час Ураза Байрам прийнято їсти солодощі, бути веселим і привітним до всіх, влаштовувати святкову трапезу.
Оскільки дати Рамадану вираховуються за місячним календарем, то число, на яке припадає Ураза Байрам, кожен рік змінюється. Ураза Байрам в 2017 році відзначатиметься 26 червня.

Традиції святкування


Свято Ураза Байрам має давню історію, яка починається ще в часи пророка Мухаммеда. Він вважається одним з найбільш важливих в іслам і є «містком» до другого великого торжества – Курбан-Байрам. Підготовка до Ураза Байрам починається за чотири дні до свята. Господині влаштовують генеральне прибирання будинку і всіх підсобних приміщень, намагаючись навести ідеальний порядок в кожному куточку житла.
Також перед святом прийнято купувати нові речі для всіх членів сім'ї і для облаштування будинку. Мусульмани набувають продукти, одяг, текстиль, різні подарунки для родичів. Крім того, до початку Ураза Байрам необхідно підготувати гроші, які в дні святкування будуть подаватися нужденним в якості милостині.
Ураза Байрам 2017 | Якого числа починається, дата

Святкування Ураза Байрам починається з раннього ранку. Кожен мусульманин повинен зробити повне обмивання тіла, одягни святкові вбрання, і після цього відправитися в мечеть для ранкової молитви. При цьому багато хто намагається вийти з дому якомога раніше, щоб зайняти місця в перших рядах тих, хто молиться.
У цей день прийнято бути привітними з усіма, проявляти повагу та доброзичливість. Всі віруючі при зустрічі один з одним обов'язково вимовляють «Ід мурабак!» — це традиційне привітання зі святом.
Також мусульмани платять особливу милостиню, яку називають закят-уль-фітр, зібрані кошти передаються нужденним безпосередньо або через спеціальні організації. Згідно з переказами, допомагати бідним велів сам Пророк, тому в Ураза Байрам мусульмани намагаються бути щедрими і проявляти співчуття по відношенню до нужденних.
Опівдні після молитов кожна сім'я влаштовує рясну святкову трапезу. Стіл накривають багатий, господині готують безліч смачних страв, які прикрашають і подають до самої красивою посуді.
Ураза Байрам 2017 | Якого числа починається, дата


Існує вірування, що якщо у цей день смачно поїсти, то в наступному році святковий стіл також буде ломитися від страв. На трапезу часто запрошують друзів і родичів, з якими обмінюються подарунками і привітаннями. У свято прийнято прощати образи і проводити його в радісному настрої.
На Ураза Байрам прийнято обов'язково відвідувати могили померлих родичів і усипальниці святих. При цьому ні в якому разі не дозволяється плакати і виявляти смуток, навпаки, треба радіти, що померлі рідні перебувають у кращому світі. Мусульмани вірять, що душі їх близьких відчувають їх любов і радіють святу разом з ними.
В це свято є особливим для дітей, оскільки на Ураза Байрам їм дістаються самі смачні пригощання, для них також влаштовують ігри та розваги. Вважається, що люди, які радують дітей, самі наближаються до Всевишнього.
Однак веселяться під час свята не тільки діти, дорослі також насолоджуються ярмарками, атракціонами і виступами артистів, які влаштовуються на площах.

Що готують на свято


На свято Ураза Байрам кожна господиня намагається максимально проявити свої кулінарні здібності та приготувати найсмачніші страви. Традиційно в цей день подають супи і бульйони з баранини, смажена з гарніром з овочів і рису. На столах обов'язково присутні різні салати та інші смачні закуски. У Середній Азії святкова трапеза не може обійтися без ароматного плову.
Серед частувань особливе місце займають традиційні солодощі, горіхи і сухофрукти. Десертів повинно бути дуже багато, адже ними пригощають рідних і близьких, їх підносять в якості милостині і дарують сусідам. Велика кількість солодкого – це ще одна причина, по якій даний свято обожнюють діти.
Ураза Байрам 2017 | Якого числа починається, дата

Святкове застілля завжди починається з обмивання рук, при чому, воно проводиться просто за столом – діти господарів будинку обходять всіх гостей і ллють воду на їх руки над тазиком. Потім вимовляється подячна молитва Аллаху і тільки після цього усі присутні приступають до їжі. Головна роль відводиться господареві будинку – він починає і закінчує трапезу.
Під час застілля столовий прилад необхідно тримати правою рукою, їжу також можна брати руками, однак не двома пальцями. Першим блюдом, яке починають їсти, є коржі або хліб, при цьому їх прийнято не різати, а розламувати.
Стакани, піали і інші посудини для пиття потрібно також тримати в правій руці. Пити необхідно маленькими ковтками, не поспішаючи. Завершується трапеза також молитвою в ім'я Всевишнього.
Ураза Байрам є радісним святом, що символізує закінчення суворого посту, єднання всіх віруючих і наближення їх до Аллаха. Це торжество любові до ближнього, милосердя і добра, які проповідує релігія. В цей день кожен мусульманин відчуває благодать, яку обдаровує щиро віруючих людей Всевишній. Свято нагадує людям про необхідність щодня робити добро і жити праведним життям.
загрузка...
Ураза Байрам 2017 | Якого числа починається, дата
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають