• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Батьківський день 2017 - якого числа, дата

Батьківський день або, як його ще називають, Радониця (Радуниця) являє собою весняний церковний православний свято особливого поминання померлих. За православним календарем , Радониця є одним з найголовніших поминальних днів, коли прийнято відвідувати кладовища, де знаходяться могили рідних і близьких.
Це день світлої пам'яті і, як не дивно, радості, бо радість ця народження покійних в нове життя – життя вічне. Щоб вчасно підготуватися до цього православного свята, потрібно знати, якого числа відзначається батьківський день у 2017 році .

Коли святкується поминальний батьківський день


Всього батьківських днів у році вісім і сім з них припадають на суботу і тому їх називають батьківськими суботами. Але є серед батьківських днів найголовніший, найважливіший свято поминання покійних (Радониця), який завжди випадає на вівторок.
У свята Радониці немає «свого» числа, він завжди відзначається в різний час, в залежності від того, на яку дату припадає свято Великодня . На другий тиждень, а, якщо бути точніше, через дев'ять днів після Світлого Воскресіння Христового, у вівторок, настає день поминання покійних – перший батьківський день після свята Пасхи.
У 2017 році головний батьківський день припадає на 25 квітня.
Батьківський день 2017 - якого числа, дата

Поминальні дні вкрай важливі для всякого православного християнина. Їх називають ще «батьківськими», щоб ми пам'ятали про необхідність піклуватися про душі наших предків.
Потрібно обов'язково знати дати всіх поминальних днів, щоб не упустити можливість вчасно згадати і пом'янути своїх померлих близьких, рідних і знайомих, сходити на цвинтар і прибрати на могилі.

Батьківські дні в 2017 році


Дата
День тижня
Поминальний день


18 лютого 2017 р.
Субота
Вселенська батьківська субота (м'ясопусна)


11 березня 2017 р.
субота
Друга батьківська поминальна субота


18 березня 2017 р.
субота
Третій поминальний батьківський день


25 березня 2017 р.
субота
Четверта поминальна субота


25 квітня 2017 р.
вівторок
Радониця


9 травня 2017 р.
субота
День поминання загиблих воїнів


3 червня 2017 р.
субота
Троїцька субота


28 жовтня 2017 р.
субота
Дмитрівська субота

Історія і звичаї свята головного батьківського дняЯк свідчать свідоцтва Іоанна Златоуста, свято цей відзначався християнами ще в давнину. Сама назва – Радониця – прищепилося нам від загальнослов'янської весняного поганського свята з неодмінним поминанням покійних, який називався Радаваницами, Могилками, Тризнами, Навьим днем.
Слово «радониця» походить від «радість» і «рід», до того ж, свято це займає почесне місце відразу після святкування Світлого великоднього тижня і, можна сказати, зобов'язує православних християн не надто заглиблюватися в сум за померлим, а радіти їх вічне життя з Господом Богом.
Весь християнський світ святкує Христове Воскресіння, Його перемогу над земною смертю, а потім, через дев'ять днів, віруючі відзначають відродження до нового життя своїх предків, рідних і близьких, поминаючи їх в особливий день – Радоницу. Воскресіння Христа, як перемога над смертю, витісняє печаль про розлуку з близькими і тому на дев'ятий день від Великодня ми, як сказав митрополит Антоній Суржский:
«з вірою, надійної і великодньої упевненістю стоїмо біля труни покійних».

Що потрібно робити в батьківський день


Досить велика кількість народу відвідує рідних і близьких на кладовищі в саме свято Пасхи. Багато хто, на жаль, дотримуються кощунского звичаю супроводжувати відвідування померлих п'яним диким розгулом. А ті, хто не робить так, дуже часто навіть не знають, коли в Пасхальні дні можна (і потрібно) поминати покійних.
Перше після Великодня поминання спочилих відбувається на другий пасхальної седмиці (тижня), після Фоміна неділю, у вівторковий день. А поширена традиція ходити на цвинтар в сам празник Пасхи, гостро суперечить встановленням Церкви: до дев'ятого дня від Великодня поминання померлих робити не можна. Якщо ж людина йде в інший світ на Великдень, тоді його ховають по особливому великоднього чину.
Батьківський день 2017 - якого числа, дата

Як і багато православні священнослужителі, священик Валерій Числов, настоятель храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці на Успенському кладовищі Челябінська, застерігає від необдуманих вчинків і від інших дій, скоєних по незнанню в свято Радониці:
«Слід пам'ятати, що цвинтар — це місце, де слід вести себе з благоговінням, Сумно бачити, як деякі люди п'ють там горілку і співають пісні мирські. Хтось кришить на могильний пагорб хліб і яйця, ллє спиртне. Влаштовують часом справжній розгул. Все це нагадує швидше язичницькі тризни і неприйнятно для християн. Якщо вже ми взяли на кладовищі їжу, краще роздати її жебракам. Нехай вони помоляться за наших покійних, і тоді Господь, можливо, пошле якесь розраду нашим рідним»
Прийшовши на кладовище в свято Радониці, треба запалити свічку і зробити літію (посилено молитися). Для здійснення літії під час поминання померлих, слід запросити священика. Також можна прочитати Акафіст про упокоєння покійних. Потім треба прибрати могилу, трохи помовчати, згадуючи покійного.
Не треба пити і є на цвинтарі, неприпустимо лити спиртне на могильний пагорб – ці дії ображають пам'ять мертвого. Традиція залишати на могилці чарку горілки з хлібом є пережитком язичницької культури і не має дотримуватися християнських православних сім'ях. Їжу краще віддати убогим або голодним.

Як поминати спочилих


Батьківський день 2017 - якого числа, дата

Молитва за покійних родичів і близьких – найголовніше і найбільше, що ми можемо зробити для відійшли в інший світ. Ні в гробі, ні в пам'ятнику спочилий, за великим рахунком, не потребує – це лише благочестива данина традиціям.
Простий дерев'яний або металевий хрест більше личить могилі істинного православного. Але душа покійного випробовує величезну потребу в нашій безперестанній молитві. Святитель Іоанн Златоуст писав:
«Постараємося, скільки можливо, допомагати покійним, замість сліз, замість ридань, замість пишних гробниць - нашими них молитвами, милостынями і приношеннями, щоб таким чином і їм, і нам отримати обітовані блага».
А особливу допомогу покійним надає поминання їх у Церкві.
загрузка...
Батьківський день 2017 - якого числа, дата
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають