• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Яблучний спас 2017 - якого числа, дата

Яблучний спас – це відомий православний свято з давньою історією, що бере свій початок ще за часів язичництва. Сьогодні він відомий, як Преображення Господнє і є одним з найвизначніших християнських свят.
Вважається, що до його початку не можна приймати в їжу яблука, а після нього ці ароматні фрукти можна їсти скільки завгодно. У народі це свято асоціюється із закінченням літа та початком дощової пори, в давнину в цю пору відзначали свято врожаю.
Святкують Преображення Господнє завжди одне і те ж число – 19 серпня. Яблучний спас у 2017 році припадає на суботу.

Історія свята


Історія свята-Яблучний спас починається ще в давні часи, коли наші предки поклонялися ідолам. В середині серпня у всіх поселеннях закінчували збір врожаю і відзначали свято родючості. Люди влаштовували масові гуляння, приносили в жертву богам плоди, дякували землю і природу за багатий урожай.
З приходом християнства це свято стали пов'язувати зі святом Преображення Господнього. Згідно з переказами, під час молитви на горі Фавор на Ісуса Христа з небес зійшло сяйво, його одяг став білосніжним, а обличчя освітилося божественним ореолом.
В цей день відбулося поєднання божественної і людської сутності Ісуса Христа воєдино, і він вперше постав перед своїми учнями, як Син Божий.
Відбулося Преображення Господнє за 40 днів до його розп'яття, однак цей період припадає на найсуворіший в році пост, тому це свято було вирішено перенести на іншу дату – 19 серпня.

Символізм свята


Яблучний спас 2017 - якого числа, дата

Свято Преображення Господнього символізує перетворення людини з божественним образом і подобою. Вважається, що в цей день на людей сходить Боже благословення, тому віруючі люди намагаються обов'язково відвідати церкву, сповідатися і причаститися. Під час свята необхідно мати тільки чисті помисли.
Крім того, Преображення Господнє нагадує про необхідність постійного духовного вдосконалення, через яке людина наближається до Господу. В цей свято варто переглянути свої дії і відносини з близькими, покаятися в гріхах і, очистившись від них, почати вести більш праведне життя.

Звичаї святкуванняНа Яблучний спас прийнято святити в церкві яблука і потім пригощати ними близьких людей, а також тих, хто потребує допомоги. Так, вважається, що якщо дати в цей день яблуко жебракові, то в майбутньому році можна чекати хорошого врожаю. Віруючі люди на свято обов'язково відвідують церковну службу і моляться про прощення гріхів.
За віруваннями, до настання Яблучного спаса не можна їсти яблука. Ця заборона з одного боку, пов'язаний з християнськими віруваннями, а з іншого, за переказами наших предків. За церковними канонами, в день Преображення Господнього померлих дітей на небесах пригощають різними ласощами, тому батьки, у яких передчасно з життя пішли діти, не повинні їсти яблука до Яблучного спаса, інакше їх дитині не дістанеться солодощів.
Яблучний спас 2017 - якого числа, дата

Наші предки не вживали в їжу яблук до цього свята, оскільки вірили, що до цього часу плоди не приносять користі. Така заборона, очевидно, пояснюється тим, що незрілі фрукти могли призвести до розладу шлунку, особливо у дітей.
Однак на Яблучний спас яблука дозволяється вживати в будь-яких стравах і напоях. У цей день прийнято готувати різні страви з цими плодами, варити варення, компоти та інші консервації на зиму. Крім того, вважається, що якщо відкушуючи яблуко загадати бажання, то воно обов'язково збудеться. Працювати у цей день дозволяється тільки в саду.

Прикмети на Яблучний спас


На Яблучний спас наші пращури слідкували за погодою і здійснювали різні обряди з очищення будинки від негативної енергетики, залучення фінансового благополуччя і удачі. У цей день дівчата водили хороводи навколо яблунь, ворожили на шкірці яблук і співали обрядові пісні.
Крім того, молоді дівчата розчісували волосся гребенями, виготовленими з деревини яблунь, вважалося, що це допомагає зберегти красу.
По погоді цього свято визначали, якою буде зима, так, якщо на Яблучний спас стоїть сонячна суха погода, то січень обіцяє бути м'яким і малоснежным, а якщо в цей день іде дощ, то в січні випаде багато снігу. Також існує приказка: «Яблучний спас – готуй рукавички про запас» . Вона означає починаються зміни в погоді, коли на зміну теплим дням приходять більш холодні.
Яблучний спас 2017 - якого числа, дата

Існують і досить цікаві прикмети на Яблучний спас. Так, вважається, що якщо у цей день на руку двічі муха сяде, то в майбутньому році можна чекати успіху. Тому комах в це свято не прийнято відганяти. Також наші предки вірили, що для поліпшення здоров'я і душевного самопочуття на Яблучний спас необхідно посидіти під яблучним деревом.
Яблучний спас – це світле і радісне свято, в якому християнські вірування тісно переплелися з більш давніми звичаями. Це свято, що символізує з'єднання людської сутності з божественним початком, яке кожен повинен прагнути стати чистіше і краще. У цей день можна просити у Небес благодаті, міцного здоров'я, і молитви обов'язково будуть почуті.
Разом з тим, це свято, що означає закінчення літа і прихід щедрої осені. Однак не варто сумувати про відхід теплих днів, адже і осіння пора приносить чимало радості і приємних моментів.
загрузка...
Яблучний спас 2017 - якого числа, дата
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають