• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Ураза-Байрам в 2017 році: якого числа починається, суть та традиції свята

Ураза-Байрам відноситься до категорії основних ісламських релігійних дат. Він є одним із п'яти стовпів магометанської релігії, тому практично у всіх ісламських державах дане торжество належить до загальнодержавних свят. Час його настання, як і багато інші важливі релігійні дати ісламу, залежить від місячного календаря. Ураза-Байрам відзначають після закінчення священного місячного посту – Рамадану, тому свято ще називається святом розговіння .


Ураза-Байрам в 2017 році: якого числа починається, суть та традиції свята
У 2017 році Ураза-Байрам припадає на 25 червня

Дата свята в 2017 році


Розговіння завжди припадає на перший день місяця Шавваль. У 2017 році свято випадає на 25 червня. Магометани, які протягом місяця витримали пост, протягом трьох днів будуть віддаватися веселощам. На цей період в ісламських державах закриваються практично всі організації, школи і навіть магазини – відсвяткувати Ураза-Байрам повинен кожен. Віруючі прощаються з благословенними днями Рамадану, використаними для втихомирення пристрастей, духовного вдосконалення та допомоги нужденним.


Підготовка до свята


Перед настанням свята Ураза-Байрам жителі ісламських держав цілий місяць дотримуються суворого посту. В протягом цього часу кожен правовірний повинен дотримуватися кількох обмежень – не їсти і не пити до вечора (поки останній промінь сонця не сховається за горизонтом) та утримуватися від подружньої близькості. Протягом доби їжу можна їсти всього два рази. Перший прийом їжі називається «іфтар» (їжа після заходу сонця), а другий – «сухур» (їжа перед настанням світанку).


Їсти потрібно в колі сім'ї, так як їжа в ресторанах і інших розважальних закладах не вітається. Послаблення робляться тільки для літніх людей, вагітних жінок, годуючих матерів і тих, хто хворий (душевно або фізично). Деякі поблажки існують також для подорожніх (з перенесенням поста на інший час). Ті, хто не може дотримуватися посту у визначений місяць, можуть пом'якшити свій гріх милостинею.


Ураза-Байрам в 2017 році: якого числа починається, суть та традиції свята
21 червня 2017 р. суворий піст зміниться підготовкою до великого свята

За чотири дні до настання свята всі жінки займаються генеральним прибиранням. До цього питання підходять з усією відповідальністю, ретельно приводячи в порядок будинок, дворові споруди, приміщення для тварин і саму домашню живність. Коли будинок починає виблискувати чистотою, настає час, коли кожен мусульманин повинен привести себе в належний вигляд – здійснити обряд обмивання і надіти чистий святковий одяг.


Напередодні свята господині цілий вечір проводять на кухні, готуючи до свята розговіння страви східної кухні. Діти займаються прикрасою будинку і розносять приготовану їжу в будинку родичів – обмін частуваннями є неодмінною традицією цього свята. У день, що передує Ураза-Байраму, необхідно заготовити подарунки для рідних, а також пробачити всі образи, накопичені протягом року.


Святкові традиції


В день свята мусульмани, які проживають в різних куточках світу, проводять один і той самий обряд – одягаються в найкращі шати і йдуть в мечеть, щоб зробити молитву. Урочистий «гает-намаз» починається за одну годину до світанку. Згідно з канонами більшості ісламських держав, молитву відвідують чоловіки. Жінкам пропонується готувати частування і накривати на стіл, щоб все було готове до приходу гостей.


Ураза-Байрам в 2017 році: якого числа починається, суть та традиції свята
Благодійність є невід'ємною частиною святкових традицій

Після молитви всі вітають один одного зі святом і відправляються в гості, або ж самі скликають рідних на урочисту трапезу. Ураза-Байрам передбачає виконання важливих релігійних приписів. Зокрема, в цей день віруючі жертвують гроші нужденним (це пожертва носить назву «закят аль-фітр»), провідують старших і хворих родичів, відвідують місця упокоєння покійних і читають Коран, просячи у Всевишнього легкої долі для живих і потойбічного світу без страждань для мертвих.


Що і як їдять на Ураза-Байрам


Головним продуктом, який використовується в приготуванні святкових страв, є баранина. Господині готують з молодого баранчика величезна кількість кулінарних шедеврів – супи, смажене або запечене м'ясо, різноманітні закуски, шашлик та інші страви. Наповнення святкового столу залежить від національних традицій певного ісламської держави.


Жителі Татарстану готують безліч млинців і пирогів, в Середній Азії подають плов, стіл жителів Саудівської Аравії ломиться від свіжих фруктів і солодощів, а турки з ранку їдять пахлаву та інші солодощі. Важливою традицією є обмивання рук перед тим, як гість сяде за стіл, а також після трапези. Мусульмани, на відміну від європейців, не надсилаються для цього у ванну кімнату. Руки миють в спеціальному кориті, який передається по колу.


Ураза-Байрам в 2017 році: якого числа починається, суть та традиції свята
Святковий стіл мусульман різних країн має свої особливості

У цьому звичаї завжди задіяні діти господаря будинку – вони шанобливо поливають гостей руки водою з пишно прикрашеного глечика. Мусульманські традиції свідчать, що першим повинен почати трапезувати господар будинку, запрошуючи гостей розділити з ним стіл. Він також не має права закінчити їжу раніше, ніж наїсться останній гість. Гості можуть брати їжу руками або приладами – головне, щоб виделка або ложка перебувала в правій руці.


Ні в якому разі не можна брати їжу лівою рукою або двома пальцями вихоплювати шматки з тарілки. Часто їжу подають відразу на кількох людей. У цьому випадку кожен бере собі шматочки зі своєї сторони тарілки. Якщо гостям подають гарячі напої, потрібно дочекатися, коли вони охолонуть самостійно. Ні в якому разі не можна дути на гаряче питво або заважати його ложкою – це вкрай нетактовно і нешанобливо по відношенню до господаря дому!

загрузка...
Ураза-Байрам в 2017 році: якого числа починається, суть та традиції свята
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають