• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Місяць Рамадан (Рамазан) в 2017 році: початок та кінець. Коли пост Рамадан в 2017?

Рамадан – священний місяць мусульман. Згідно з Кораном, це один із п'яти стовпів ісламу, на яких грунтується віра в Аллаха. Рамаданом називають також дев'ятий місяць місячного календаря, коли всі правовірні сповідують священний піст (саул). Його дати визначаються в залежності від зміни фаз Місяця. Ісламський синодичний календар коротше григоріанського, тому щорічно початок Рамадану відсувається на 10-11 днів. В 2017 році цей місяць припадає на період з 27 травня по 25 червня. Рамадан (інша назва – Рамазан) перекладається з арабської як «жаркий», «палючий спека». У назві укладена сама суть посту. Завдання кожного правовірного мусульманина в цей місяць – довести силу своєї віри, відмовитися від нечистих справ і думок всупереч виснажливої спеки. У тюркських мовах цей пост зветься ураза.


Місяць Рамадан (Рамазан) в 2017 році: початок та кінець. Коли пост Рамадан в 2017
У 2017 році Рамадан буде проходити в період з 27 травня по 25 червня

Історія Рамадану


Мусульманська традиція свідчить, що саме в дев'ятий місячний місяць пророк Мухаммед отримав перше послання Корану від ангела Джібріля. Подія датується 610 роком. У той час головний провісник ісламу віддавався молитві у печері Хіра, під Меккою, де йому відкрилася перша сура Корану. Рамадан отримав особливий статус в 622 році.


Про вшанування до дев'ятого місяця місячного календаря неодноразово згадується в Корані. Мусульмани називають пост «мубарак», то є благословенний. Вважається, що значення благого діяння, вчиненого в цей час, зростає в кілька сотень разів. Наприклад, мале паломництво (умра) за значенням прирівнюється до хаджу (відвідування Мекки), а добровільна молитва нагороджується так само, як обов'язкова.


Пост в Рамадан


В священний місяць мусульмани зобов'язані дотримуватись жорстких обмежень у харчуванні, задоволеннях і розвагах. Мета посту – очиститись тілесно і духовно, приборкати ниці інстинкти і пристрасті. Важливою складовою Рамадану є намір (ният). Воно вимовляється щодня, між нічною і ранковою молитвою. Ният звучить приблизно так: «Я маю намір завтра (сьогодні) здійснити пост місяця Рамадан заради Аллаха».


Протягом дев'ятого місяця мусульмани утримуються від їжі і пиття, куріння (у тому числі кальяну або інших сумішей), сексуальних зв'язків. Порушенням посту вважається проковтування будь-якої рідини (наприклад, води) під час купання, а також пропуск нията. При цьому можна здача крові, купання, поцілунки, введення ліків за допомогою уколів.


Місяць Рамадан (Рамазан) в 2017 році: початок та кінець. Коли пост Рамадан в 2017
Рамадан накладає обмеження на всі аспекти життя віруючих

Як правило, під час Рамадану їдять двічі на добу. Ранкова трапеза називається сухур, вечірня – іфтар. Сухур бажано завершити хоча б за півгодини до світанку, іфтар ж слід почати відразу після вечірньої молитви. Згідно з Кораном, краща їжа для нічного розговіння – вода і фініки. Пропуск сухуру і іфтару не є порушенням посту, але дотримання цих прийомів їжі заохочується додатковою нагородою.


У Рамадан прийнято обмежувати себе в розвагах і насолодах. Денний час мусульмани присвячують роботі, молитві та читанню Корану. Непорушна традиція свята – здійснення благих справ. Мусульмани вважають, що голод і обмеження під час посту викликають у забезпечених людей співчуття до бід жебраків. У період Рамадану прийнято займатися благодійністю, давати добровільну і обов'язкову милостиню.


До п'яти обов'язковим намазам (молитов) додається ще один. Він називається " таравіх, що в перекладі означає «відпочинок» або «перепочинок». Молитва здійснюється добровільно після обов'язкового нічного намазу (іша) і триває до перших ознак світанку. Таравіх складається з 10 молитов за 2 ракаата кожна. Після кожних чотирьох ракаатов моляться відпочивають сидячи, звідки і з'явилася назва ритуалу.


Хто звільняється від посади


Суворі вимоги Рамадану не поширюються на дітей, літніх, хворих, вагітних і годуючих жінок, а також мандрівників. Тим не менш, порушення посту потрібно відшкодувати стриманістю в більш зручний для людини час. Людям похилого віку і важко хворим замість суворого дотримання звичаїв дозволяється нагодувати бідняків або подати їм милостиню.


Місяць Рамадан (Рамазан) в 2017 році: початок та кінець. Коли пост Рамадан в 2017
Намаз і читання Корану – одні з головних занять мусульман Рамадан

Завершення Рамадану


Останні десять днів священного місяця особливо важливі для ісламу, адже в цей час на Мухаммеда було послано откровенье від Аллаха. Точна дата події невідома, але більшість мусульманських країн відзначає річницю його в ніч з 26 на 27 добу Рамадану. Свято носить ім'я Ляйлятуль-Кадр, що означає «ніч приречення». Для мусульманина це час покаяння, наполегливої молитви і роздумів над своїми помилками.


Піст завершується в перший день місяця Шавваль, його кінець знаменує Ід аль-Фітр (Ураза-байрам) – один з головних ісламських свят. У 2017 році він припадає на 26-27 червня. У цей день мусульмани здійснюють урочисту молитву (Ід намаз) і неодмінно роздають милостиню у вигляді сухих харчових продуктів або грошей. Послідовники ісламу вітають один одного словами «Ід мубарак!», що означає «Благословенного свята!».

загрузка...
Місяць Рамадан (Рамазан) в 2017 році: початок та кінець. Коли пост Рамадан в 2017?
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають