• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Горіховий (Третій, Хлібний) Врятував 2017 - якого числа, прикмети, рецепти

У серпні відзначають одразу три свята, присвячені Господу Ісусу Христу: Перший Спас – Походження Чесного і Животворящого Хреста Господнього (у народі Медовий Спас), Другий Спас – Преображення Господнє (Яблучний Спас) та Третій Спас – пам'ять Нерукотворного Образу Господа Ісуса Христа (Горіховий Спас).
Цей місяць багатий на свята , що пов'язані з збором урожаю, адже народна назва цих свят звеличують три головних продукту: мед, яблука і горіхи, без яких російська людина не уявляє своє буття.
Горіховий Спас у 2017 році святкуємо 29 серпня, як і щороку. У народі називають його ще й Хлібним, і Холщевым, і Малим, і Спасом на полотні. Третій Спас ознаменує перенесення Нерукотворного образу Господа Ісуса Христа в Константинополь, але, так вже повелося, в ці дні починається збір горіхів, після збирання врожаю сіють озиму жито, а міські жителі традиційно розгортають торгівлю полотнами і полотнами.

Історія святкування Третього Спаса


Горіховий Спас, як і всі християнські святкування, має глибоку історію. Якщо ми заглянемо в церковний календар, то зможемо побачити, що в цей день відзначають перенесення із Едесси до Константинополя Нерукотворного Образу Господнього. Князь Авгар, важко хворий на проказу, шукав шляхи позбавлення від хвороби. Якось він почув про чудотворця з Палестини, який лікує людей. Це був Ісус Христос.
Коли до нього примчав гонець, Христос вислухав гінця, неспішно вмився, витер обличчя рушником і віддав його посланнику. Чудотворець володів великою силою зцілення, тому князь лише обтерся цим рушником, до якого прикоснулось обличчя Всевишнього, як тут же зцілився.
В знак стався з ним, князь Авгарь наказав повісити рушник на вежі, щоб усі люди змогли запевнити в диво, а місто, таким чином, зміг би захиститися від зовнішніх ворогів.
Горіховий (Третій, Хлібний) Врятував 2017 - якого числа, прикмети, рецепти

Образ нерукотворний, який виник на рушник, ще довго зціляв і інших хворих людей, поки не був викрадений мусульманами і загублений. Так народилася традиція вивішувати зображення Христа на брамі веж, щоб захиститися від полчищ ворогів. Вивішені полотна (полотна) з зображенням Ісуса Христа дали ще одна назва свята – «Спас на полотні».
Є ще одне походження свята – язичницьке і пов'язане зі збором врожаю. У серпні народ покладав на вівтар богів дари, щоб умилостивити їх. Оскільки в цей час багатий урожай горіхів, то підносили горіхи. Святкували, крім медового, яблучного, горіхового спаса ще і грибний, ягідний і т. д.

Прикмети Горіхового СпасаЯкщо перші два Спаса у народі шанували, як великі, то останній, Горіховий, вважається полупраздником, але він приходить після Успенського посту , тому його можна смачно і весело відсвяткувати. В цей день господині печуть з нового врожаю пироги і хліб, обов'язково з колосся, освячених у церкві. Існує навіть мудра народна приказка: "Третій Спас хліба припас, в достатку хліб буде у нас.
Кінець серпня місяця знаменує перехід від літа до осені, від робіт, характерних літа до робіт, пов'язаних із збиранням врожаю. Обов'язковою стравою на столі повинні бути горіхи, господині намагаються в кожне блюдо додати їх особливий смак і заготовити про запас на зиму. І, якщо в селах був невеликий відпочинок між польовими роботами, то в містах кипіла торгівля полотнами, полотнами, ярмарок була в розпалі.
Горіховий (Третій, Хлібний) Врятував 2017 - якого числа, прикмети, рецепти

Особливу увагу, навіть судячи з назви свята, приділяли горіхам, вважалося, що і самі плоди, гілки мають чудодійну силу. Тому з горіхових гілок робили обереги, які тримали в хаті і дарували самим близьким і рідним. Віник з ліщини теж був у пошані у банщиків, оскільки рятував від багатьох хвороб і навіть пристріту.
Кінець серпня, і на Горіховий Спас відлітають птахи: ластівки та лелеки. Існує повір'я, що, якщо саме на Третій Спас відлітають лелеки, то свято Покрови буде морозним і холодним.
Якщо прощальне курликання лелек чули після Горіхового Спаса, то осінь буде теплою, пізньою, а весна холодною. Звідси і з'явилися приказки: Спас – готуй рукавиці про запас, тобто готуйся до зими, Спас – і літо йде від нас, на Третій Спас летять останні птахи.

Традиційні і забуті рецепти на Горіховий Спас


Горіховий (Третій, Хлібний) Врятував 2017 - якого числа, прикмети, рецепти
На Горіховий Спас готують безліч страв, перш за все, з горіхами. Можна спекти горіхову ароматну шарлотку, бабцю, пироги, тістечка з горіховим кремом, кекси, різні печива, запекти яблука з горіхами, козинаки.
Господині в цей день готували смачні салати з додаванням горіхів, до основних страв подавали горіхові соуси. Особливою популярністю користувалося варення і желе з горіхів.
Крім страв, горіх широко використовувався в лікувальних цілях. Мазь з молодих горіхів допомагала при артритах, горіхове молочко, истолченное в ступі і запаренное окропом, зціляло виразку. Мед у поєднанні з горіхами було чудодійним засобом від імпотенції.
Арахіс, як різновид горіхів, незамінна при лікуванні гемофілії. Мигдаль – помічник при сухому кашлі, астенії, шкірних захворюваннях, лікує анемію і запалення легенів, навіть зміцнює мозок і зір. А чай з горіхами – не тільки смачно, але і корисно, його аромат назавжди завоює вашу любов!
загрузка...
Горіховий (Третій, Хлібний) Врятував 2017 - якого числа, прикмети, рецепти
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають