• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Червона гірка 2017 - якого числа свято, традиції

Червона гірка – це особливе свято, поєднує в собі православні традиції і відгомони язичницьких ритуалів. У часи наших предків, він був пов'язаний з повноправним вступом весни у владу і початком періоду сватання. В цей день славили бога Ярила, проводились веселі гуляння, в яких обов'язково повинні були брати участь всі молоді люди.
Православна Церква дала свята Червона гірка новий сенс, пов'язавши його з християнськими подіями. Святкується дана подія в перше воскресіння після Великодня , тому його дата кожен рік змінюється. Червона гірка 2017 випадає на 23 квітня.
Це свято в народі має й інші назви: Фомина неділя і Антипасха. Перше з них безпосередньо зв'язано з біблійними подіями. Так, відповідно до Євангелія, апостол Фома не повірив у те, що Ісус Христос воскрес, тому Спаситель з'явився до нього на восьмий день після свого воскресіння.
У назві Антипасха частка «анти» використовується у значенні «замість». Дане свято є доповненням до Великодня, оскільки це перший день після тривалого посту, коли можна проводити вінчання. Саме на це свято припадає найбільша кількість весіль.

Традиції святкування Червоної гірки


Червона гірка здавна була святом приходу весни і тепла. Особливо сильно його чекала молодь. В цей день проводились масові гуляння, ігри, хороводи, сватання, співи. Для молодих людей вважалося поганою прикметою сидіти в даний свято вдома, бо подейкували, що ті, хто не вийшов на гуляння в Червону гірку, не зможуть знайти собі пару.
Червона гірка 2017 - якого числа свято, традиції

В цей день також проводилися обряди, покликані відгородити село від негараздів і привернути щастя та гарний урожай. Так, ще затемна всі жінки збиралися на краю поселення, впрягались у плуга і робили борозну навколо всього села, читаючи при цьому молитви. Якщо при замиканні кола утворювався хрест – то це вважалося доброю прикметою. Глибока борозна символізувала захист поселення від хвороб, посухи, неврожаю та інших напастей. В цьому обряді брали участь тільки жінки, а чоловіків до нього не підпускали.

Після проведення обряду починалися гуляння, в яких активну участь брали дівчата і юнаки з усього села. Молоді дівчата намагалися привернути до себе увагу – вони вплітали в коси яскраві стрічки, одягали барвисті хустки і кращі одягу. Очолювала веселощі дівчина, яку називали Лада, вона знала всі пісні, починала ігри і направляла хороводи.
У це свято всі молоді люди намагалися з найкращого боку показати свої вміння і таланти. Дівчата співали й танцювали, а хлопці демонстрували свою спритність та силу у невеликих змаганнях.
На Червону гірку також проводили обряд на щастя – з невеликих пагорбів люди скачували розфарбовані яйця. Вважалося, що якщо яйце скотиться рівно і не розіб'ється, то його власника очікує щастя і удача.

Прикмети на Червону гірку


Червона гірка 2017 - якого числа свято, традиції

Червона гірка, як і багато інші свята, пов'язана з різними прикметами, які й сьогодні вірять люди. Серед найбільш поширених з них:

 • Прикмета на багатство – щоб не знати нестачі в грошах, на Червону гірку необхідно вмитися перед іконою. При цьому молодшим родичам не можна умивати старших. Краще всього, якщо самий старший у родині вмиє тих, хто молодше.

 • Прикмета на щастя – в цей день люди загадували бажання на монетку і кинув її в колодязь або водоймище. Вважалося, що це принесе щастя, а загадане бажання обов'язково збудеться.

 • Прикмета на довге життя і здоров'я – щоб отримати довголіття і міцне здоров'я, на Червону гірку було прийнято молитися Господу. Люди вірили, що в цей день їх молитви чує не тільки Бог, але і покійні родичі, які також будуть допомагати моляться.


 • Червона гірка сьогодні


  З приходом християнства святкування Червоної гірки стало більше пов'язано з богослужіннями. Так, сьогодні церкви проводять урочисту літургію, по закінченню якої парафіянам лунає «антидор» — невеликі кусні просфори, з якої витягли м'якуш для причастя.
  Приймати «антидор» у священика необхідно, поклавши праву руку на ліву долонями вгору, утворюючи хрест. Священний хліб потрібно з'їсти ще в церкві натщесерце.
  Червона гірка 2017 - якого числа свято, традиції

  У свій час Церква всіма силами намагалася відтіснити язичницькі вірування і замінити їх християнськими. Це вийшло не до кінця, і люди все одно проводили захисні обряди, ворожили на щастя і удачу, вітали весну і сонце. Таким чином, стародавні традиції тісно переплелися в єдине ціле з християнськими.
  Святкування Червоної гірки сьогодні, на жаль, не так поширене, як було раніше, однак у деяких поселеннях все ще проводять народні гуляння в пам'ять про предків. Крім того, є селища, де це свято відзначають з досить великим розмахом, що привертає туристів і тих, хто любить долучатися до народних традицій.
  Крім того, сучасна Червона гірка залишається вдень весіль . Це перше воскресіння після Пасхи, коли дозволяється вінчатися, тому саме у цей день багато пар вирішують поєднати свої долі. Народна прикмета свідчить, що шлюб, укладений на Червону гірку, буде щасливим та міцним.
  Червона гірка – це чудовий і веселий свято, в якому відчувається мудрість наших предків. Він символізує відродження, перемогу життя над смертю, весни над довгою зимою. Звичайно, багато традиції загублені у часі, однак ті, що все ще збереглися, варто берегти і відроджувати.
  загрузка...
  Червона гірка 2017 - якого числа свято, традиції
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають