• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Якого числа Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2017 році

Благовіщення є одним з 12-ти найважливіших церковних свят. Святкується це світле подія рівно за 9 місяців до Різдва Христового , а саме, 7 квітня. Благовіщення – це непереходящий свято, а тому дата його святкування щороку однакова. Католики відзначають благовіщення за григоріанським календарем 25 березня.
В цей день допускається невелике послаблення для тих, хто дотримується Великого посту – на Благовіщення можна вживати в їжу рибу і червоне вино. Разом з тим, в цей день забороняється працювати, особливо на землі. Вважається, що саме в цей день остаточно відступає зима і вся природа починає прокидатися.

Історія свята


Благовіщення – це світла звістка про швидке пришестя у світ Сина Божого, яку Архангел Гавриїл повідомив Діві Марії. Згідно з Євангелієм, Марія ще з дитинства була обіцяна Господа і до досягнення шістнадцяти років виховувалася у храмі в Єрусалимі.
Потім вона була заручена з Йосипом – богобоязливим і чесним чоловіком, який доводився їй далеким родичем. Після заміжжя Марія з згоди чоловіка все так само зберігала свою чистоту і невинність, зберігаючи себе для Господа. Вона вела праведне життя, наповнену молитвами та добрими справами.
Якого числа Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2017 році

Марія була знайома з пророцтвом, в якому говорилося, що Спаситель роду людського народиться від діви, і була готова стати рабинею тієї жінки. Однак їй судилося стати матір'ю Сина Господнього. Почувши звістку Архангела, Марія відкинула всі страхи і прийняла своє призначення, подарувавши світові Ісуса Христа.
Більш глибокий сенс Благовіщення полягає в тому, що світ був врятований завдяки об'єднанню сили Бога і людської волі. Так, прихід у світ Ісуса Христа став можливий тільки завдяки згодою Марії – Господь дав людям свободу волі, і якщо б Діва відмовилася прийняти своє призначення, то Святий Дух не зміг би зійти на неї.

Традиції на БлаговіщенняБлаговіщення вважається днем свободи і спокою, в цей світлий свято навіть в пеклі на невеликий мить настає благодать. В цей день не можна виконувати ніяку роботу, особливо забороняється працювати в полі. Наші предки казали, що на Благовіщення навіть птиця гнізда не в'є. Навіть їжу в цей день прийнято готувати найпростішу, не вимагає великих витрат сил.
Благовіщення вважається несприятливим періодом для початку нових справ, оскільки в цей день повинні відпочивати і люди, і звірі, і птиці, і сама земля. Існує повір'я, що коли-то в це свято зозуля вирішила звити гніздо, не дивлячись на заборону. У покарання вона позбулася можливості створювати сім'ю, і була приречена підкидати свої яйця у чужі гнізда.
У селах існувала традиція влаштовувати на Благовіщення свято весни. Люди співали пісні, вітали прихід весни і пробудження природи, розпалювали вогнища, через які молодь стрибала, щоб спалити гріхи. Також було заведено відпускати птахів на волю. Якщо хтось тримав удома в клітці пернатих, то на Благовіщення він звільняв їх.
Вважається, що в цей день не можна сваритися, тому в будинку не допускалося жодних непорозумінь. Свято, як правило, проводили в родинному колі, уникаючи походів в гості. На Благовіщення необхідно сповідатися, покаятися і простити всіх кривдників.

Народні прикмети


Якого числа Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2017 році

З Благовіщенням пов'язано багато народних прикмет, деякі з яких прийшли ще з часів язичництва. Так, вважається, що в цей день не можна носити новий одяг, оскільки в цьому випадку вона швидко порветься і зіпсується. Також на благовіщення незаміжні дівчата не розчісували волосся, щоб не переплутати свою долю.
Також в цей день не можна брати гроші в борг, оскільки це означає віддати сімейне благополуччя. А ось для того, щоб повернути борг це дуже сприятливий період.
Крім того, наші пращури уважно слідкували за погодою на Благовіщення і передбачали таким чином, яким буде врожай. Так, якщо в цей день погода похмура – то урожай буде мізерним, якщо пройшла гроза – то літо буде м'яким і теплим, якщо яскраво світить сонце – то літо буде засушливим з можливістю пожеж.
Тепла погода на благовіщення обіцяє продовження морозів, а якщо у цей день помічені морози – то скоро можна чекати тепла. Якщо на Благовіщення ще немає ластівок, то весна буде холодною.

Благовіщення в умовах сучасності


Якого числа Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2017 році

Сьогодні дотримуватися усіх заборон і умов церковних свят набагато складніше, ніж було у часи наших предків. Так, якщо Благовіщення припадає на будній день, то повністю відмовитися від роботи просто неможливо – керівництво може не зрозуміти.
Тому в цей день потрібно хоча б уникати укладання важливих угод і не починати нову діяльність. Виконання домашніх справ також варто відкласти. Прання, прибирання, прасування, ремонт – все це може почекати ще день. Крім того, варто виділити час і сходити в церкву, щоб висповідатися і помолитися.
Головне пам'ятати, що Благовіщення – це світле свято, яке символізує свободу, надію і прихід весни. Тому якщо обставини не дозволяють вам відсвяткувати його по всі правилами, то постарайтеся провести цей день у світі з оточуючими і самим собою.
Не допускайте сварок, суперечок і взагалі будь-яких конфліктів, постарайтеся пробачити своїх недоброзичливців і відпустити всі образи. Якщо ви самі когось засмутили або сильно скривдили, то попросіть вибачення. Проведіть вечір у сімейному колі в мирі і спокої, і це буде кращим варіантом святкування Благовіщення.
загрузка...
Якого числа Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2017 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають