• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Вербна неділя 2017 - якого числа, традиції

Життя кожного істинно віруючого православного християнина багата святами і знаменними моментами, які обов'язково потрібно відзначати тим або іншим чином. Вербна неділя – перехідний церковне свято, тобто дата святкування цього важливого християнського події з року в рік переміщується, в залежності від святкування Великодня.
Вербна неділя в 2017 році, втім, як і в інші роки, наголошується рівно за тиждень до свята Світлої Пасхи і випадає на 9 квітня. В цей день практично в кожному будинку з'являться освячені вербові гілочки, які повинні простояти цілий рік, як символ прийняття Христа і Його великої жертви.

Історія Вербної неділі


Вербну неділю або Вхід Господній в Єрусалим – двонадесяте християнське церковне свято православного календаря і відзначається він в останню Неділю перед святкуванням великого християнського свята – Великодня. Вербну неділю починає Страсну седмицю.
Згідно Священного Писання, в цей день Божий Син Ісус Христос в'їхав у Святий Град на молодому ослі. Подія це було урочистим, присутні люди голосно і радісно вітали Його як Месію, покликаного виправити сформований порядок речей як у всьому світі, так, зокрема, і в Єрусалимі, на краще, внести в життя людей благополуччя і рівновагу.
Радісна юрба зустрічала Ісуса пальмовими гілками і співала пісні. В наших широтах верба ототожнюється з пальмовими гілками і вважається символом перемоги Ісуса Христа. Також використовуються гілки верби і верби. Всі ці дерева в Росії одними з перших розпускаються і, крім духовного символу, є втіленням весняного пробудження.
Вербна неділя 2017 - якого числа, традиції


Здається, що свято цей світлий і урочистий, адже в цей день Спаситель вступає в Єрусалим, але, в той же час, Вербна неділя є одним з найбільш трагічних церковних свят православного календаря.
Ось народ радіє появі Спасителя в їх життях, вітають Месію, вони готові зробити з Нього справжнього політичного вождя, чекають Його перемоги над ворогом. Але ця ж натовп народу, співоча сьогодні осанну на честь Ісуса, вже через кілька днів повернеться до Сина Божого сліпим від люті обличчям і буде вимагати Його швидкого розп'яття.
Незважаючи ні на що, в ці страшні дні Господь здобув перемогу над згуслою темрявою ціною життя Свого Сина. Смерть Ісуса Христа спокутувала гріхи народу і кожен, хто візьме цю святу жертву, врятований буде від влади диявола, гріха і смерті. Врятований після смерті матеріального тіла буде мати жити вічне і перебувати з Богом.

Як відзначають Вербну неділю


У суботу ввечері, за день до Вербної неділі, віруючі православні християни з наломанными намедни вербовими прутиками або вербовыми гілочками йдуть в храми і церкви на всеношну. Відразу після прочитання 50-го псалма Євангелія, священнослужителі окроплюють гілки верби святою водою. Після цього парафіяни з запаленими свічками стоять до кінця святкової служби в честь Входу Ісуса Христа в Єрусалим.
Вербна неділя 2017 - якого числа, традиції

На наступний день, рівно за тиждень до Пасхи, свята великого Вознесіння Господнього люди знову йдуть до церкви і повторно освячують вербові гілки. Також у цей день церква можуть прийти з гілочками і ті, хто не зміг потрапити на суботню вечірню службу. У Вербну неділю проходить Літургія Іоанна Златоуста.
Вербна неділя – тихий свято, що краще провести в колі сім'ї. Це дуже благочестива торжество, адже в цей період все ще триває Великий піст, а попереду християн чекає найсуворіший тиждень посту – Страсна седмиця. Вхід Господній у Єрусалим – час відійти від суєти, помолитися, подумати про вічне і ґрунтовно підготувати душу до святкування Світлої Пасхи.

Традиції і звичаї Квітної неділі


У зв'язку з тим, що християнство ще з часів Русі тісно перепліталося з язичництвом, будь церковний православний свято має ще й деякі народні особливості.
У православних християн є звичай зберігати освячені вербові гілки протягом усього року, поставивши їх у вазу без води або прикрасивши гілочками верби ікони. Також існує благочестивий звичай вкладати гілочки верби в руки покійних в день поховання в знак того, що душі померлих по вірі своїй воскреснуть і зустрінуть з освяченими вербовыми гілками Спасителя.
Вербна неділя 2017 - якого числа, традиції

За старовинним звичаєм, пучком з гілочок верби або верби, попередньо окропленных святою водою, глава сім'ї злегка бив домочадців і навіть домашніх тварин. Справедливо вважається, що освячена верба володіє очисною силою, здатної позбавити від лихого ока, хвороб та злих сил. Б'ючи один одного вербовыми гілками зазвичай примовляють:
«Не я б'ю, верба б'є», «Верба хлест, бий до сліз», «Рости, як верба», «Будь здоровий, як верба».
Крім такого популярного у слов'ян «биття» пучками вербових гілок, щоб хвороби обходили дітей стороною, малюків купають у відварі вербових, ветловых або вербових гілок.
Незважаючи на суворий Великий піст, у Вербну неділю дозволяються деякі послаблення – можна їсти рибу. І це зрозуміло, так як свято на честь Входу Ісуса Спасителя у Святий Град припадає на останній день перед самою важливою тижнем великоднього посту – Страсний тиждень.
загрузка...
Вербна неділя 2017 - якого числа, традиції
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають