• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Єврейська Пасха (Песах) 2017 - якого числа, що їдять на свято

Свято Песах (Пасха) є найбільш древнім і значущим у єврейській культурі, проте він означає не воскресіння Ісуса Христа як у християн, а вихід євреїв з Єгипту.
Під час Песаха євреї збираються за святковим столом, проводять традиційну великодню церемонію, говорять про історію свого народу, згадують позбавлення та знакові події. Вважається, що це свято має гідно відзначити кожен іудей, незалежно від свого матеріального і соціального становища.
Євреї використовують сонячно-місячну систему літочислення, тому згідно звичного для нас григоріанським календарем, дата проведення Песаха щороку різна. Святкування традиційно починається з 14 дня місяця нісана, і триватиме 7 днів в Ізраїлі і 8 за його межами. Єврейська Пасха (Песах) в 2017 році випадає на 11-17 квітня.

Історія свята


Історія свята Песах пов'язана з біблійними подіями, зокрема, висновком Мойсеєм євреїв з Єгипту. Згідно з переказами, перед тим, як наслав на Єгипет останню з 10 страт, Бог наказав євреям заколоти і засмажити ягнят, а їхньою кров'ю позначити двері.
У ніч на 14 нісана Всевишній минув будинки євреїв, на яких були зроблені позначки, а в інших сім'ях померли всі первістки. Після цього Мойсей вивів єврейський народ за межі Єгипту.
Назва Песах пішло від слова «песах», що в перекладі з івриту означає «обійти, пройти повз». Таким чином, свято названий в честь того, що біда обійшла будинки євреїв, і вони отримали свободу.

Традиції святкування


Єврейська Пасха (Песах) 2017 - якого числа, що їдять на свято

Однією з основних особливостей Песаха є заборона на вживання і володіння квасним (хамецом) – продуктами, які пройшли процес бродіння, наприклад, пиво, дріжджовий хліб, макарони, здоба і т. д. Є дозволяється тільки традиційний прісний хліб, який називається маца. Заборона пов'язана з тим, що втеча євреїв з Єгипту відбувався у великому поспіху, з-за чого вони були змушені піч в дорогу хліб з тіста, яке ще не зійшло, і не встигли запастися квасним.
Підготовка до свята починається ще за тиждень до встановленого строку. У будинку проводиться генеральне прибирання, за результатами якої в житло не повинно залишитися ні шматочка хамеца. Все зібране квасне спалюють або продають нееврею, якщо знищити заборонені продукти не вдалося, і вони залишилися зберігатися у домі, то їх не можна їсти і після свята. Як правило, сім'ї намагаються до Песаха з'їсти всі запаси квасного.
Перший і останній день Песаха в Ізраїлі є вихідними, а решта – святковими буднями.

Святкова трапезаГоловним моментом свята є вечірня трапеза, яка носить назву седер (в перекладі з івриту «порядок»). Вона влаштовується в перший вечір Песаха, а в країнах діаспори – в два перших вечора. Святкування починається після приходу сім'ї з синагоги і коли останній промінь сонця сховається за горизонтом.
Під час седера читають молитви, вимовляють традиційні благословення, співають псалми. Також в цей вечір прийнято запрошувати за стіл нужденних і тих євреїв, які не мають можливості провести свято з родиною.
Єврейська Пасха (Песах) 2017 - якого числа, що їдять на свято

Стіл сервірується кращою посудом, яку попередньо обдають окропом, щоб знищити будь-які сліди квасного. Особливо релігійні сім'ї мають посуд, що використовується виключно на Песах, і передається з покоління в покоління.
На стіл також ставлять вино, свічки, три шматка маци і кубок, призначений для пророка Іллі (Элияха). Обов'язковим атрибутом святкового столу є миски, наповнені солоною водою, що символізує сльози, які пролили єврейські жінки, коли за наказом фараона були вбиті всі їхні первістки.
Під час седера в певному порядку зачитується переказ про вихід, а потім всі присутні їдять символічні страви. Страви розкладаються на спеціальному страву під назвою кеар, яке використовується виключно для седера.
На нього певним чином кладуть три страви, мають символічне значення: карпас – будь весняний овоч, зроа – шматок смаженої баранини з кісточкою, бейца – зварене круто яйце.
Перед людиною, ведучим седер, кладуть цілі маци, які покриваються серветкою. Навпроти кожного учасника трапези кладуть книгу з сказанням про вихід із Єгипту (Агаду), а також все, що необхідно для здійснення молитви і благословення.
Седер передбачає проходження п'яти етапів – міцвот:

 • з'їсти мацу;

 • випити 4 чаші вина;

 • з'їсти мармур;

 • прочитати Агаду;

 • читати псалми.


 • Для святково трапези часто готують курячий суп з галушками з маци, запечене м'ясо і фаршировану рибу.

  Єврейська Пасха (Песах) 2017 - якого числа, що їдять на свято

  Під час седера прийнято випивати чотири чаші вина, діти і хворі люди можуть пити виноградний сік. Кожен келих символізує одне з чотирьох обіцянок, які єврейському народові дав Бог. Крім того, існує традиція наповнювати спеціальний кубок для пророка Элияха, який повинен проголосити прихід Машиаха – месії, який принесе на землю благоденство і поверне всіх євреїв в Ізраїль.

  Вихідні на Песах


  Головними на Песах вважаються перший і останній день. У перший день забороняється виконувати будь-які роботи. П'ять наступних днів є також святковими, але в них дозволяється здійснювати нескладні роботи. Сьомий день символізує перехід євреями Червоного моря.
  В цей день в школах проводиться особлива церемонія «поділу морських вод», крім того, існує традиція читати певний уривок з Тори біля річки або іншої водойми. У країнах діаспори відзначається восьмий день Песаха.
  загрузка...
  Єврейська Пасха (Песах) 2017 - якого числа, що їдять на свято
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають