• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Івана Купала 2017 - якого числа, прикмети і ворожіння на свято

Як відомо, церковні свята можуть мати постійну дату і перехідну. Для багатьох православних людей вкрай важливо знати всі числа, які несуть з собою світлі і шановані ними дні. Щоб дізнатися, коли чергове церковне торжество, достатньо заглянути в Православний календар .
Саме з цього календаря ви зможете зрозуміти, якого числа Івана Купала в 2017 році. Цей прекрасний літній свято ніколи не міняв своєї дати — з року в рік він настає з ночі 6 липня і закінчується 7 липня (Різдво Іоанна Предтечі).

Кілька слів про святі


День Івана Купала — це найдавніше торжество, які знайоме багатьом народам і святкується з спокон віків. Цей день часто пов'язують з різними містичними подіями, стародавніми обрядами і традиціями. У ніч з 6 на 7 липня відбуваються по-справжньому фантастичні дії і довгоочікуване злиття з природою. Свідки стверджують, що в цей період відчувають неймовірний приплив сил і енергії, а також бачить безліч дивних і непояснених речей.
Крім того, дата свята вибрана не випадково — у другий місяць літа відбувається сонцестояння. Але залежність від цього астрологічного явища зникла після переходу на григоріанський календар.
У православній церкви свято Івана Купала приурочений до дня пам'яті Іоанна Предтечі — священик, який хрестив Ісуса Христа. Ця дата з'явилася завдяки підтвердженням євангельського свідчення, де говорилося, що різниця віку Предтечі і Христа не перевищує 6 місяців.
В урочистості глибокі багатовікові корені, які дозволили сформувати безліч традицій ще до настання Нової ери. Одна з версій свідчить, що названий цей день був в честь східнослов'янського божества Купали, але знайшлися люди, які підтвердили, що ця думка помилкова.
Івана Купала 2017 - якого числа, прикмети і ворожіння на свято


Стародавні обряди на Івана Купала найчастіше носять язичницький характер. Кожен з ритуалів пов'язаний з забобонами і різними повір'ями, які користувалися у древніх племен особливою популярністю. Шамани вірили, що рослини, вода і вогонь наділені надприродною силою. У ніч з 6 на 7 липня ця сила активізується і переноситься на всі живі істоти, що знаходяться поруч.
Після того, як християнство почало поширюватися по землі, подібні звичаї піддавалися гонінням, тому що не відповідали Святому Вченню. З часом ритуали почали обростати все новими і новими деталями, їх намагалися об'єднати з єдинобожжям.
Це сталося через те, що віра деяких людей похитнулася, і вони вже не знали, до кого йти за порадою в разі біди: до батюшки або до знахарів.
До речі, церква досі не шанує це свято, вважаючи його неправильним і недоречним. Навпаки, вони вшановують 7 липня, як день, коли Ісус почав свій праведний шлях.

Традиції та обряди


Івана Купала 2017 - якого числа, прикмети і ворожіння на свято


 • На сході сонця слід вмиватися або купатися в річці. Ця процедура змиє всі захворювання з тіла, усуває прищі, зміцнить імунітет.

 • Щоб позбутися від тарганів, павуків та інших комах, що мешкають у квартирі, потрібно окропити ранковою росою стіну, ліжко, кути і підлоги будинку.

 • В ніч на Івана Купала дівчата ходили в ліс збирати лікарські трави і квіти. Знахарі переконані, що в цей період кожна рослина насичується незвичайною силою, здатною вилікувати від багатьох захворювань. Особливим попитом користувалися деревій, звіробій і ромашка.

 • В цей день було прийнято збирати квіти для ворожіння — богатки. Знайшовши квітка, дівчина клала його під подушку. Розпустилася бутон свідчив про швидке заміжжя, а зів'ялий говорив про те, що найближчий рік заміжжя не буде.

 • Плели вінки, які пускали по воді. За традицією треба було назбирати 12 різних видів рослин і з них зробити вінок. Якщо він потоне — дівчина не вийде заміж цього року; якщо відплив від берега — наречений ходить зовсім близько.

 • Як тільки сонце сідало, молодь розпалювала величезне багаття і пари, тримаючись за руки, стрибали через нього. Якщо молоді люди «подолали перешкоду» не розтискаючи рук, значить судилося їм бути разом, навпаки — пара скоро розлучиться.


 • Ворожіння на Івана Купала


  Івана Купала 2017 - якого числа, прикмети і ворожіння на свято

  Крім традиційних обрядів, існували і ворожіння , які допомагали всім охочим дізнатися про свою подальшу долю. Ось деякі з них:

 • В купальну ніч потрібно зірвати дві травинки і вставити їх в тріщину (на стіні або на потоці). Билинка повинен звисати вниз. Через деякий час слід звернути увагу на травинки. Якщо вони сплелися між собою — довге і щасливе сімейне життя забезпечене, а миколки «розбіглися» один від одного — означає, що буде швидкий розрив з коханою людиною.

 • Тривалість свого життя можна дізнатися за допомогою свічки. Слід запалити звичайну воскову свічку і подивитися, скільки вона буде горіти. Якщо згорить до кінця — значить ворожбит проживе довге життя, якщо швидко згасне — означає біду. Піднімати паніку не варто, можливо, що це знамення свідчить про якусь хворобу.

 • Ворожіння на ритуальному вогнищі. Біля палаючого багаття потрібно загадати бажання і спостерігати за полум'ям. Якщо вогнище горить яскраво і рівно, значить, відповідь буде позитивним, а якщо вогонь переривається і слабшає — бажання не збудеться.


 • Відомі прикмети • На свято пішов дощ — через тиждень слід очікувати спеку і суху погоду.

 • В ніч на Івана Купала на небі яскраво світяться зірки, а на зорі випадає рясна роса, значить, влітку і восени буде хороший урожай огірків, помідорів, грибів та інших овочів.

 • Незаміжні дівчата повинні сходити в лазню, гарненько попаритися там і відшмагати себе віником. Потім вийти з лазні і кинути віник через плече (як кидають букет нареченої). В який бік полетів — там і живе суджений.
 • загрузка...
  Івана Купала 2017 - якого числа, прикмети і ворожіння на свято
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають