• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Масляна в 2017 році: якого числа, традиції та обряди

Традиція святкувати Масляну сходить корінням до стародавніх часів язичництва, коли наші предки пов'язували початок нового року з сільськогосподарським календарем і радісно зустрічали довгоочікувані весняні дні. З цим святом нерозривно пов'язана традиція пекти млинці, які із-за кольору і форми ототожнюються народом з ласкавим сонечком. Масляні обряди покликані прогнати зимові холоди, зазвати весну, розбудити природу від сну і повернути людям сонячне тепло. Друга складова свята – поминання предків, які можуть заступитися за долю живих у світ мертвих, дати їм захист від злих сил і недуг. Саме тому перший із спечених млинців господиня обов'язково повинна віддати бідним — з проханням помолитися за померлих.


Особливості свята


Згідно з церковним вимогам, у дні святкування не рекомендовано їсти м'ясні страви. Стіл може включати їжу, приготовану на основі риби, молочні страви і, звичайно ж, млинці з різноманітними начинками – допускається сир, ягоди та гриби. На Масляну здавна прийнято влаштовувати народні гуляння з конкурсами, катанням на санях, хороводами та піснями. На ярмарках облаштовують балагани з уявленнями, організовують карнавальні ходи, а народні ремісники продають свій товар.


Масляна в 2017 році: якого числа, традиції та обряди
У 2017 році Фестиваль буде проходити з 20 по 26 лютого

Кожен день масляного тижня має свою назву, що визначає його традиції та обряди.

Понеділок — «Зустрічі». В цей день заміжні жінки вирушали в гості до батьків, а ввечері до них приєднувалися і свекор зі свекрухою. В цей же день всім селом виготовляли опудало зими, яке вдягали в старі одягу і возили по вулицях.
Вівторок — «Загравання». Це день, в який традиційно дивилися наречених, сваталися і знайомилися з майбутніми родичами, називається «Загравання».
Середа — «Лакомка». Саме в середу зять обов'язково повинен сходити до тещі на млинці.
Четвер — «Розгул». Самий веселий день Масляної, який недарма має таку назву – саме з четверга починалася Широка Масляна, розгорталися народні гуляння і припинялися будь-які роботи.
П'ятниця — день, коли зять повинен був проявити гостинність і запрошені на млинці тещу.
Субота — «Посиденьки зовиці». Для заміжніх жінок у цей день наставала час запросити в гості зовиць і мужнину рідню.
Неділя — «Проводи». Кульмінація святкування наступала в недільний день, який також носить назву «Прощена неділя». Обов'язкові традиції цього дня — звичай просити прощення за можливі образи, поминання покійних та урочисте спалювання опудала зими. Попіл, що залишився від обрядового вогнища, розвіювали на полях, закликаючи урожайний рік.Масляна в 2017 році: якого числа, традиції та обряди
Традиції та обряди святкування Масниці пов'язані з приходом весни

Цього свята немає чіткої дати, переходить з року в рік – Масляну святкують за сім днів до початку Великого посту, тобто за 7 тижнів до настання Великодня . У 2017 році святкування Масляної відбудеться в період з 20 по 26 лютого.

загрузка...
Масляна в 2017 році: якого числа, традиції та обряди
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають