• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Православна Пасха в 2017 році. Якого числа

Православна Пасха в 2017 році. Якого числа
« Свято Пасхи становить серце православ'я » — Сергій Булгаков. Ці слова як не можна точно відображають значення цього дня для християн усього світу. Православна Пасха 2017 року стане черговим, але незабутнім і унікальним у своєму роді вдень, коли всі без винятку віддають данину жертві Ісуса заради порятунку людства. Для справжніх прихильників віри ця дата символізує ще й початок чергового року, нової віхи в історії православ'я, очищення від гріховних думок, прощення поганих вчинків.

Пізніше, в період становлення християнства, багато традиції язичництва, які не вдавалося викорінити, були переграні під нову релігію, до їх числа увійшов і Пасхет. З древніх символів і обрядів до нашого часу дійшли і не втратили актуальність і популярність традиція розведення пасхального вогню, яскраві барвисті прикраси, всенародні святкування.
Головні символи Пасхи незмінніі вже багато тисячоліть. Більшість із них прийшли в нашу історію з язичницьких часів.

Православна Пасха в 2017 році. Якого числа

Єдині традиції, обряди і символи і у православних, і у іудеїв, і у католиків, а суть полягає в очищенні і початку нового етапу життя. Різниця ж їх в маленьких і незначних нюансів, назвах і часу проведення.


Як визначається дата свята


День настання воскресіння Ісуса Христа визначається за спеціальною схемою-таблиці, яка називається Пасхалія.

У 2017 пасха припадає на 16 квітня.
У цю складну систему розрахунків входять декілька величин, від взаємодії яких залежить точна дата. Православна церква в розрахунках використовують Юліанський календар, а католицька – Григоріанський. Своєрідною точкою відліку до того терміну, якого числа настане великоднє Воскресіння, є дата весняного рівнодення.


Як правильно готуватися


Святу передує своєрідний підготовчий період – Страсний тиждень. Кожен її день має своє значення, йому відповідають певні традиції. • Понеділок – початок підготовки будинку до знаменної дати.

 • Вівторок – повинна бути приведена в порядок весь одяг.

 • Середа – треба позбутися сміття і прибратися на прибудинковій території, у дворі.

 • Четвер – прикрашають будинок, ходять в баню, готують яйця і паски.

 • П'ятниця (страсний) – день печалі. Не можна виконувати ніяку роботу по дому, особливо ту, де використовуються будь-які ріжучі і колючі інструменти і приналежності.

 • Субота – на богослужіннях висвітлюється традиційна великодня їжа, в будинках йдуть останні приготування.

 • Неділя – проходять святкові церковні і світські заходи.


Спочатку, в іудейському християнстві, не виникало сумнівів у тому, коли починається і закінчується Великдень – дата була встановлена точно. Воскресіння Ісуса святкувалося 14 Нісана. Крім цього, передвеликоднього тижня, як такої, не було. На пряме входження в традиції язичницьких ритуалів і обрядів вказує те, що в розрахунках використовуються сонячний і місячний календарі.Цікаві факти і прикмети


За тисячоліття цей унікальний свято обросло безліччю традицій, легенд і казок. Фарбування яєць – самий давній і самий загадковий обряд. Згідно з однією з легенд, він прийшов до нас із Стародавнього Риму. У 224 році нашої ери, в день народження правлячого в той час імператора Марка, його слуги виявили яйце незвичайної забарвлення – в червоних плямах. З тієї пори, нібито, і прийнято дарувати на Великдень яскраво розфарбовані курячі яйця.


Багато класики літератури розповідають у своїх творах про це свято. Але сама загадкова алегорія – роман «Майстер і Маргарита». Хоча в романі явно не зазначено на тимчасову зв'язок між подіями твору і реальним часом, достеменно відомо з ремарок автора до рукопису, що дія розгортається під час великоднього тижня, а бал планується на той час, коли буде день воскресіння Ісуса.


В православ'ї не прийнято сльозами поминати померлих близьких під час передсвяткового тижня. Для того щоб закликати їх в будинок, порадувати частуванням і добрими словами, прийнято розвішувати на вікнах рушники – вишиті хрестом вафельні або полотняні рушники. Могили відвідують через 7 днів після дня воскресіння Христа.


Залишки страв до святкового столу не прийнято і навіть гріховно викидати або згодовувати тваринам. З давніх часів все, що не було з'їдено, закопували на городі чи в полі. Вважалося, що таким чином задабривалась земля, і забезпечувався багатий урожай.


Вірити, дотримуватися традиції – це особистий вибір кожного з нас. Але, згідно з проведеними статистичними дослідженнями, за останні два десятиліття число віруючих росіян збільшилася вдвічі! Навіть законодавчі збори вже не раз піднімала питання про те, щоб зробити це свято державним і приурочити до нього офіційні вихідні дні.

загрузка...
Православна Пасха в 2017 році. Якого числа
 • Коментують
 • Сьогодні
 • Читають