• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Масляна в 2017 році. Якого числа, коли починається у православних

Масляна в 2017 році. Якого числа, коли починається у православних
« І самий холоднокровна людина любить гарячі млинці » — дещо іронічне, але дуже точний вислів класика, адже Масляну люблять усі без винятку. Цей найдавніший язичницько-православне свято включає в себе не лише радість від смачних частувань, але і від розваг, характерних саме для російського народу, православних християн. У 2017 році Масниця знову прийде у кожен дім, наповнить наші душі теплом, подарує радість спілкування.Масляна в 2017 році. Якого числа, коли починається у православних


Згідно з церковним православним канонам, це свято носить скоріше просвітницьке значення. У всіх храмах проходять красиві служби, що залучає нових і нових людей до лав християн. Серед справжніх віруючих вже не прийнято вживання спиртного, як у наших предків-язичників, обжерливість і розгульні розваги. При обрядах спалювання опудала у багатьох парафіях присутні служителі церкви, проходять читання молебнів.


З обрядів, що плавно перейшли з поганства на православ'я, збереглася так звана «Колодка» — на руки неодружених юнаків і незаміжніх дівчат пов'язується стрічки. Щоб зняти їх, необхідно відкупитися від колядників щедрим частуванням. Цей обряд суворо дотримуються, як правило, на європейській частині Росії. Сам же обряд колядування вже не характерний саме для Масляної і рідко згадується, коли починається ця весела тиждень. Лише у деяких регіонах молодь шанує цю традицію.


Майже забуті і кулачні бої, під час яких чоловіки мутузять один одного з таким задоволенням, але образ після бійки не таїли. Сучасні гуляння включають в себе спортивні забави іншого роду, більш гуманні й безпечні – перетягування канату, біг на короткі дистанції. Крім цього, встановлюють стовп, нагорі якого закріплюють подарунки, а їх власником стає той, хто зміг забратися і зняти їх.


Сучасна Масляна – це ще і ярмарки, розпродажі. На центральних площах міст і сіл розгортаються імпровізовані ринки, де можна купити практично все – від шашликів і млинців до сувенірів і предметів побуту, прикрашених символікою свята.


За яким би традиціям ні проходило святкування, цей тиждень все одно є самим веселим і насиченим подією року, якщо не враховувати новорічні гуляння. В усі часи вважалося, що те, як пройшло це час, впливає на весь наступний рік. Тому всі намагаються провести Масляну якомога веселіше, поїсти ситніше, пригостити гостей багатший.


загрузка...
Масляна в 2017 році. Якого числа, коли починається у православних
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають