• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Китайський Новий рік 2017 | Коли починається і закінчується, рік кого за китайським календарем

/Новий рік – це свято, якого з нетерпінням чекають усі, і готуються до нього заздалегідь. Новий рік – це свято, яке об'єднує всіх: і бідних і багатих, розумних і дурнів, і світлошкірих і з іншим відтінком шкіри, і європейців і азіатів.
Новий рік чекають як в Європі, так і в Америці. Але саме зі сходу вже міцно входить традиція святкувати китайський Новий рік, бо, по-перше, нашим людям мало свят, по-друге, зустрічати китайський Новий рік – це весело, яскраво і неординарно.
Напевно, єдиний радісне свято, яке має багатовікову історію. Ми всі пам'ятаємо, що раніше, у далекій Месопотамії, він припадав на час цвітіння природи і відзначався в березні місяці.
Можливо, цим самим люди, віддаючи данину пробудження природи, зв'язували свої життєві надії і мрії. До речі, святкування тоді тривало 12 днів. Рівно стільки мессопотамцы гуляли, пили, веселилися і не працювали. А ще дарували один одному подарунки.

Історія китайського Нового року


Китайський Новий рік 2017 | Коли починається і закінчується, рік кого за китайським календарем

Китайський Новий рік, або Чунь Цзе, після 1911 року називається в дослівному перекладі «Свято весни», і з давніх часів є головним і самим тривалим святом Китаї та інших країнах Східної Азії. Відзначають його вже більше двох тисяч років.
Колись давно Чунь (або »Нянь» – означає рік), це страшне чудовисько з рогами на голові, що жило у море, повадилось раз в рік приползать найближчим села, щоб поживитися чим-небудь продуктами харчування на весь рік. Його боялися і до його щорічного виходу готувалися заздалегідь. Прихопивши з собою найважливіше, всі, від мала до велика, йшли з села.
Китайський Новий рік 2017 | Коли починається і закінчується, рік кого за китайським календарем

І так тривало до тих пір, поки в село не прийшов немічний старий, як свідчить легенда, з сріблястими вусами, тростиною і великим мішком за плечима (чим не наш Дід Мороз). У селі творилася суєта і жах, всі поспішали сховатися в гори від чудовиська і ніхто не звертав уваги на жебрака старого.
Лише одна добра жінка, розповівши про горе села, з благанням попросила дідуся швидше звідси тікати в гори. Дід хитро посміхнувся в сріблясті вуса і попросив нічліг на одну ніч. Жінка дозволила йому залишитися на увазі того, що дід уже пожив життя і не зможе швидко втекти.
Але яке було здивування вранці у всіх колишніх жителів, коли дід, цілий і неушкоджений, більш того, зумів вигнати осоружного Чуня, мирно відпочивав на порозі будинку. В хижі горів, потріскуючи, вогонь, вхідні двері було пофарбовано в червоний колір, на підлозі лежали залишки хлопавок. А сам дід сидів у червоному розписному халаті.
Виявляється, Чунь боїться веселощів, вогню, червоного кольору і тріска хлопавок! З тих пір в Китаї стали святкувати Новий рік весело, шумно, з вогниками гірлянд, хлопавками та іншої, изгонявшей злих духів, мішурою.

Коли святкуємо китайський Новий рікКитайський Новий рік ніяк не збігається з нашим григоріанським календарем, тому »свято весни» кожен рік відзначають в різні дати. Наприклад, у 2016 році китайський Новий рік настав 8 лютого (рік Мавпи), у 2017 році він починається 28 січня (рік Півня) .
Примітно, що китайський календар використовує шістдесятирічний цикл, який починається роком Дерев'яної Щури, а закінчується Водяній Свинею. Цей цикл розпочався 2 лютого 1984 року і закінчиться 29 січня 2044 року.

Символ китайського нового 2017 року


На зміну Вогненної Мавпі прийде Вогненний Півень тобто ми живемо два роки під патронажем двох вогняних символів. Кожен рік відповідає одному з дванадцяти тварин, що мають один з п'яти кольорів і належать до однієї стихії.
Колір, який принесе удачу в 2017 році – яскраво-червоний. Самі китайці вважають Вогняного Півня чи не найбільш цікавим тваринам у всьому східному календарі.
Китайський Новий рік 2017 | Коли починається і закінчується, рік кого за китайським календарем

В цей рік особливо буде везти креативним людям, що прагнуть до успіху. Закохані зможуть знайти своє щастя, самотні знайдуть свою другу половинку. Особливо Півень буде сприяти тим, хто зможе самовіддано кинутися у вир з головою, сміливо відкинути найменші сумніви, не будуть бояться змін, а навпаки – відкриють своє серце всього нового і незвичайного.

Традиції святкування китайського Нового року


Ніч перед Новим роком китайці називають "ніччю зустрічі перед розлукою", коли вся родина збирається за одним столом і обговорює все те, що сталося за рік. На столі обов'язково повинні бути смачні традиційні китайські страви: риба, соєвий сир "доуфу" (по-нашому тофу), пельмені (цзяоцзи). Таким чином, китайці дякують за щедрість і проводять минулий рік.
Китайський Новий рік 2017 | Коли починається і закінчується, рік кого за китайським календарем

Головне починається на сам Новий рік і триває 15 днів. Китайці веселяться, один одного вітають і дарують невеликі подарунки, оформлені в червоний колір (як правило, це гроші в червоному конверті). Перші п'ять днів зустрічаються і ходять один до одного в гості.
Святковий одяг обов'язково повинна бути яскравих кольорів: червоних, золотих, рожевих, зелених. Чим яскравіше, тим краще. Новорічні масові гуляння закінчуються на п'ятнадцятий день за місячним календарем.

Відео


загрузка...
Китайський Новий рік 2017 | Коли починається і закінчується, рік кого за китайським календарем
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають