• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Прикмети на Благовіщення 2017

Прикмети на Благовіщення 2017

Благовіщення Пресвятої Богородиці – світла подія в житті кожного християнина. Вона входить у дванадцять найважливіших церковних дат. Свято відзначають 7 квітня не випадково – через 9 місяців християнський світ радіє Різдву Христовому. Дата у Благовіщення непереходящая, як у багатьох інших подій, які офіційно відзначає церква, тому з року в рік ми вітаємо один одного зі святом саме 7 квітня. Католики у святкуванні Благовіщення орієнтуються на дату григоріанського календаря – 25 березня. Якщо ви хочете дізнатися більше про прикмети та звичаї Благовіщення, ця стаття для вас.

Як виникло свято Благовіщення


Вся сутність Благовіщення полягає в радісній вісточці Архангела Гавриїла про швидке народження дитя Господнього, яку він приніс Діві Марії. Якщо звернутися до Євангелії, дівчинка Марія ще будучи дитиною була призначена Богом і до шістнадцяти років виховувалася в стінах одного з єрусалимських Храмів. Потім чоловіком дівчини нарекли Йосипа, благочестивого і порядного чоловіка, який був далеким родичем. Після заручин Марія з згоди чоловіка берегла себе для Господа, залишаючись чистою і невинною. Дівчина була дуже богобоязливою, її життя було наповнене молитвами і добрими вчинками. Коли Архангел повідомив Марії про її призначення, дівчина взяла його без зайвих сумнівів. Сакральний сенс Благовіщення полягає в порятунку світу через союз Божої сили і людського смирення. Ісус Христос зміг прийти до людей виключно завдяки правильному вибору Діви Марії, на яку зійшов Святий Дух.


Прикмети на Благовіщення 2017


Осягнення глибокого сенсу події і становлення людини як християнина відбувається через прийняття і осмислення прикмет і повір'їв, Благовіщення, через які наші пращури виражали своє ставлення до свята. Пропонуємо і вам долучитися до цієї світлої і радісної події у житті християнства.


Примітні особливості свята Благовіщення


Прикмети, пов'язані з звісткою Діви Марії про швидке пришестя Ісуса Христа, свято шанують, передаючи із покоління в покоління, і Благовіщення 2017 не стане винятком. Підготовка до свята починається з вивчення його історії, традицій і звичаїв, і якщо ви нічого не знаєте про подію, приурочену до 7 квітня, ми з задоволенням розповімо вам про це.

Благовіщення – час спокою, усамітнення і внутрішньої свободи. За звичаєм пишних застіль не влаштовують, проводячи цей день в молитвах. Енергетика події настільки потужна, що навіть на пекло у цей день зійде благодать, і на коротку мить всі темні сили замовкають. На Благовіщення треба цуратися усілякої праці і Боже упаси працювати в полі. Їжа в цей день повинна бути приготована найпростіша, з мінімальними витратами зусиль і часу. В цей час відпочиває і людина, і звір, і птиця, і сама земля, тому навіть самі хороші і добрі починання в цей день успіхом відзначені не будуть. Благовіщення 2017 випадає на п'ятницю, і, якщо слідувати традиціям, в прийдешньому році по п'ятницях потрібно відмовлятися від яких би то не було нових проектів і всіляких починань, а інакше бути біді. П'ятниця 7 квітня – найбільш несприятливий день для посадки рослин: насіння, швидше за все, не проросте. Зате наступний день після Благовіщення 2017 субота, в плані посадок дуже вдала і обіцяє гарний врожай. А напередодні свята рекомендують посіяти горох, оскільки саме для гороху це найбільш сприятливий час.

На свято навіть птиця гнізда не в'є, стверджує народна мудрість. Є повір'я, ніби зозуля легковажно звила гніздо на Благовіщення. У покарання за такий вчинок Бог позбавив її здатності створювати сім'ю. З тих пір вона змушена підкидати свої яйця у чужі гнізда. Це повір'я, до речі, знайшло непряме відображення у ще одному переконанні, пов'язаному зі святом. За прикметами, той, хто народився на Благовіщення, наділяється легкою і щасливою долею, але при цьому завжди буде відчувати себе самотнім, навіть володіючи великою і дружною родиною.

На Благовіщення немає місця сваркам – і обговоренням, і стосунки повинні плавно течи своєю чергою. Святу подію відзначають у колі сім'ї, візити в гості краще перенести на інший день. Люди, що дотримуються великого посту, можуть у свято з'їсти трохи риби і випити келих червоного вина. 7 квітня ходять в церкву, щоб висповідатися, покаятися і простити всіх, на кого душа ображена.


Прикмети на Благовіщення 2017


Прикмети на погоду в день Благовіщення 2017


На Благовіщення зима остаточно позбавляється своїх повноважень, поступаючи кермо правління весні пробуджується все живе на землі. В народі вірили, що цей день був третім за рахунком в році, коли можна було покликати весну і тим самим прискорити її прихід. Раніше сільські жителі влаштовували на Благовіщення свято весни: співали пісні, водили всім селом хороводи, дітвора і молодь стрибали через багаття, щоб вогонь спалив всі гріхи. На такі гуляння було прийнято брати з собою печених з пісного тіста жайворонків.

Згадаймо один цікавий звичай, який до сьогодні не зберігся: дівчата вибиралися на дахи будинків і співуче вітали птахів, закликаючи їх скоріше повернутися в рідні краї і принести на крилах весну.

Існує багато прикмет, пов'язаних з погодою на Благовіщення. Ось ті, які часто збуваються:Якщо 7 квітня дахи будинків все ще засніжені, лежати сніг буде до 6 травня, Егорьего дня.

Якщо на Благовіщення на вулиці легкий морозець, холодно буде ще кілька днів. Якщо ж тепло – морози чекають попереду.

Не побачили в святковий день жодної ластівки? Значить, тепла навесні не чекайте.

Темне небо і повна відсутність зірок напередодні Благовіщення говорить про те, що кури будуть погано нестися.

Сонячна погода на Благовіщення віщує хороший врожай пшениці, а дощ обіцяє чудову риболовлю і велику кількість грибів у лісі.

Гроза в святковий день вказує на тепле літо і багатий урожай горіхів. Мороз обіцяє багато огірків, хороший урожай ярих і грибів груздів.


Прикмети на Благовіщення 2017


Інші народні прикмети на Благовіщення 2017


Історія залишила нам деякі звичаї Благовіщення, пов'язані з побутовим життям людини. Деякі з них ми дотримуємося донині.

Так, 7 квітня дівчатам не можна розчісувати волосся і робити зачіску. За однією народною версією, пройшовшись гребінцем по волоссю в таке велике свято, дівчина ризикувала втратити свою косу. Стан волосся в оцінці жіночої краси мав величезне значення для наших предків: чим товще коса, тим здоровіша дівчина. Тонка кіска з тьмяним волосям в рази зменшувала шанси її власниці на вдале заміжжя і материнство. Ось чому дівчата остерігалися брати в руки гребінець у цей день. За іншою версією, розчісувавшись на Благовіщення, дівчина плутала свою долю – щастя могло не знайти її. Щоб убезпечити себе, напередодні Благовіщення дівчата ретельно вичісували свої локони і плели дуже тугу косу – на кілька днів вперед. Крім того, в цей день категорично заборонено вишивати, особливо варто побоюватися справ, пов'язаних з нитками: шиття, в'язання, вишивання. Нитками на Благовіщення можна сплутати своє життя і життя своїх рідних.

Для свята дівчата намагалися не надягати новий одяг, інакше він би зносився дуже швидко.


Прикмети на Благовіщення 2017


На Благовіщення не палять свічки, щоб не вводити в оману ангелів. Святі крилаті створення спускаються 7 квітня з небес на землю, щоб судити людей за їхніми вчинками. Полум'я свічки підсвічує гріхи і затьмарює добрі справи. Штучне світло також може перебити світіння, що виходить від ангела, тоді людина не побачить його і не зможе попросити благословіння у божественної сили.

Є й інша прикмета, що має відношення до апостолів Господа. 7 квітня прийнято випускати на волю птахів. Звільнившись від пут клітки, птахи злітають в небо і розповідають їм про добрі справи людини. Випустити птаха – значить, попросити здоров'я і щастя у Бога. За радянської влади про красивий звичай незаслужено забули, однак в 1995 році традиція була відроджена, коли 7 квітня десятки діток під церковні співи випустили птахів на волю. Сьогодні парафіяни кожного храму намагаються підтримувати цей звичай. Той, хто хоче долучитися до історичної традиції, купує пташок напередодні Благовіщення, щоб відпустити їх у святковий день.


Прикмети на Благовіщення 2017


А ось ще одна смішна благовіщенська прикмета: у цей день можна було «поцупити» те, чого бракувало для щастя. Наприклад, жінка мріє про дитину, а вагітності все немає, значить, треба «позичити» трохи благодаті у щасливої майбутньої матусі, стиха доторкнувшись до подолу її сукні. Так і в іншому: немає щастя в особистому житті – «випадково» торкніться закоханої пари, яка цілується або тримається за руки, не вистачає грошей – постійте в банку поруч з касою.

Наступний оригінальний звичай може провести на Благовіщення в дома кожен бажаючий. В цей день сіль набувала цілющі властивості: за допомогою білих кристалів можна було вилікуватися від важкої хвороби або просто додати собі здоров'я. Отже, вам знадобиться нерозкрита пачка кухонної солі (купіть її напередодні свята). Рано вранці 7 квітня висипте сіль на сковороду (чудово, якщо сковорода нова) і обсмажуйте на середньому вогні протягом 20 хвилин. Поки неспішно перемішуєте сіль, 5 разів прочитайте молитву «Отче наш», думаючи в цей час про хороше. Потім пересипте обсмажену сіль в баночку і протягом року підсипати її в їжу, приготовлену для хворої людини, а також для домашніх з профілактичною метою.


Привертаємо щастя і здоров'я на Благовіщення 2017


Якщо ви хочете попросити у Бога любові і благополуччя для себе та своїх близьких, сходіть на Благовіщення в церкву і візьміть там благовіщенського проскуру. Багато печуть цей хлібець вдома, а потім святять на свято в храмі.

Принесену з ранкової служби просфору можна заховати в дома за іконою. Якщо в дома хворий, йому потрібно з'їсти маленький шматочок просфори і запити її трьома ковтками святої води.

Щоб привернути Божу благодать у свій будинок, можна їсти цю проскуру самому – щодня по маленькій крихітці. Іноді крихти благовіщенської ікони додають в хороший урожай і годують їм домашню худобу.


Прикмети на Благовіщення 2017


Ми розглянули найбільш відомі прикмети і звичаї, пов'язані з днем Благовіщення. Багато з них відображають турботу людини про врожай і здоров'я рідних і близьких. Яким прикметам вірити сьогодні і які звичаї повинні бути реалізовані в цьому прагматичному світі, кожен вирішує для себе сам. Проте незмінно одне: ми повинні знати й пам'ятати традиції свого народу, незважаючи ні на що.


Благовіщення: сакральний сенс свята. Відео


загрузка...
Прикмети на Благовіщення 2017
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають