• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Вербна неділя у 2017 році (якого числа, коли)

Святкування Вербної неділі виникло в Єрусалимській церкві, наприкінці четвертого століття. Рання церемонія являла собою відвідування в місті святих місць з молитвами, гімнами і проповідями. На місці вознесіння Христа на небо, священнослужителі читали Євангеліє про в'їзді Його в Єрусалим. Увечері, повертаючись в місто вони декламували: «Благословен грядущий в ім'я Господнє!». Діти несли пальмові і оливкові гілки, дорослі йшли до міської церкви на вечірню службу.

Вербна неділя: дата святкування в 2017 році


Це один з пам'ятних днів у християнському календарі поряд з Різдвом і Великоднем. Якого числа, коли відзначають свято? Вербна неділя в 2017 році випадає на 9 квітня . В цей християнський перехідний свято, православні поклоняються Христу, визнаючи Його як Царя і Господа. Вербна неділя в Росії відзначають з 10 століття. Свято тихий, сімейний, благочестивий, час, коли потрібно відволіктися від суєти і подумати про святкування Великодня.
Вербна неділя у 2017 році (якого числа, коли)

У російському православ'ї верба, верба або ветлах ототожнюються з пальмовими гілками, ці рослини перші розпускаються ранньою весною і означають пробудження, символ життя. Гілки освячують в храмі напередодні свята на всеношній, традиція супроводжується читанням Євангелія (Псалом 50). Гілочки окропляются святою водою і лунають присутніх парафіян, а на Літургії Іоанна Златоуста в неділю освячення повторюють.
Верба зберігається в православних сім'ях протягом року, нею прикрашають домашні вівтарі. Її прийнято вважати оберегом, що володіє цілющою силою. Вона застерігає людей від хвороби і полегшує страждання важко хворих, захищає будинок від пожеж і блискавок. Їдять в цей свято рибу, вона дозволена у Великий піст. Свято знаменує собою початок Страсного тижня, тижня подій, що призвели до смерті Ісуса.

Гармонія Євангелій


Зміст Вербної неділі розкривається в тріумфальний в'їзд Ісуса в Єрусалим. Біблійна історія записана у всіх чотирьох Євангеліях, що є рідкістю і доказом даного факту:

 • Матвія 21:1-11;

 • Марка 11:1-10;

 • Луки 19:28-38;

 • Івана 12:12-18.


 • Болісна історія розгортається в кілька лічених днів. Для всіх церковних традицій свято має гіркий смак. Вербна неділя – день початку останнього тижня життя Ісуса. Тріумфальний парад вів Його до страждань і смерті на Голгофі.

  Що ж сталося у Вербну неділю?


  У селі Вітфагії, біля підніжжя гори Оливної, в будинку Марфи і Марії, Христос воскрешає Лазаря. Марія, на знак відданості помазала Ісуса дорогим маслом, сама не знаючи, що проводжала Його на смерть (від Івана 12:7). На шляху в Єрусалим з дванадцятьма учнями, Він знав, що шлях закінчиться для нього жертовною смертю.
  Ісус увійшов у місто з антуражем: верхи на лагідному молодому ослику (Захарія 9:9), проходячи по одежі натовпу і пальмовою гілкам, які стелив до його ніг народ. У біблійні часи, вершник і осел означали символ миру, пальмові гілки і одягу – перемогу і знак поваги. Якщо б Христос в'їжджав на білому жеребці, це сигналізувало боротьбу за земне царство, заклик до битви. Члени свити Ісуса не були одягнені в сліпучо-блискучі сукні з дорогоцінними каменями: це були не князі, а скромний люд у лляних одежах і сандалях. Люди визнали Ісуса як обіцяного Месію: багато хто з учнів Галилеевых раніше бачили, як був воскреснуть Лазар. До Його приходу, переполох про диво поширився по місту.
  Вербна неділя у 2017 році (якого числа, коли)


  На жаль, натовп не розумів істинного сенсу Вербної неділі. Царювання Ісуса було не земним статутом. Він був королем безмежного Царства Божого, яке панує над усім всесвітом, без завоювань. Але люди були впевнені, що до них нарешті, прибув їхній спаситель. Ісус був для них Авраамом, Мойсеєм, Іллею та Давидом в одній особі. Він був новим Царем Ізраїлевим, їх обіцяним Месією. Його вчення, чудеса і велич давала людям надію: він виведе їх із рабства римлян і буде правити. Послідовники і роззяви співали дифірамби (від Луки 19:37), виходячи назустріч з почестями і криками хвали: «Осанна Синові Давидовому»!
  У розпал помпезності ходи, Він раптом зупинився – вид Єрусалиму розбив Його серце (від Луки 19:41-44). Він побачив майбутнє міста і майбутнє руйнування храму. В цю мить, Христос плакав, захоплені крики та співи відійшли на другий план: Він чув тільки майбутні стогін народу, Він бачив розгром і кровопролиття. Ісус також знав і сумний факт, що ті, хто поклоняється йому сьогодні, через кілька днів будуть закликати до Його розп'яття. Так і сталося: повне людське неприйняття, розп'яття, страждання.
  Фарисеї почули про штовханині навколо Ісуса і попрямували в Єрусалим, щоб переконатися в цьому. Вони бачили Його і натовп людей, які співають Псалом 118:26 «Благословення королю, який приходить в ім'я Господнє! Мир на небесах і слава в вишніх!» і були цим обурені.
  Вони спробували зупинити «лихослів'я» натовпу і хотіли, щоб цей «лжепророк» Ісус з Назарету був мертвий. Члени синедріону (релігійне установа), замислюють здійснити жахливий змова проти Ісуса, після святкування Пасхи.
  Синедріон, вони ж фарисеї і саддукеї боялися, що Ісус накличе гнів римлян на Єрусалим. У заздрості, ненавидячи Царя Юдейського їх щелепи скреготали, стискалися кулаки, а з їх ротів выплевывался купорос, вариться в їхньому нутрі. Релігійні лідери-лицеміри не розуміли, що Ісус був їх істинним Месією, Сином Божим (від Матвія 22:29). Вони, сліпі ідолопоклонники, чий гріх відсторонив їх від істини і реальності Бога. Лідери любили гламур своїх позицій більше, ніж любили Всевишнього. Вони боялися, що Ісус поставить під загрозу безпеку їх роботи на брехливому терені (синедріон цілком влаштовувала дорога і досить успішна бізнес-модель, яку ті створили в Храмі).
  Єдине, що було в їх умах і не сходило з мов: Син Божий, Месія. Лідери були духовно сліпими до Спасителя (2 Коринтян 4:4). Ісус зробив нескромна заяву в цей день: Він є обранець Божий – Цар Царів, повновладний правитель Всесвіту.

  Зміст Вербної неділі


  Вербна неділя у 2017 році (якого числа, коли)

  Історія показує, як протягом декількох днів розбестилися прості люди (2 Солунян 2:7). Їх серця вільно піддалися управління синедріону (Єремії 17:9). Результат цього: абсолютно знехтуваний, замучений до невпізнання Ісус, підноситься на хресті, високо над Голгофою.
  Вербну неділю був днем з темним відтінком. Обожнює натовп з пальмовими гілками, змінила свої дифірамби на крики ненависті: «Розіпни його!». Місто буквально перетвориться для Нього на земне пекло.
  Він, Ісус, Син Давидів, Цар Юдин, протистояв самої виснажливої людської тортурам: Він не носить корону, крім тернового вінця.
  З точки зору Бога, день був необхідним для Помазання (покликання) Ісуса Христа до законного престолу. Царство Боже чекало свого мирного, духовного і небесного правителя. Ісус Христос покликаний правити з правого боку Бога. Хваліть Його, Царя нашого!
  загрузка...
  Вербна неділя у 2017 році (якого числа, коли)
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають