• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Батьківська субота в червні 2017 троїцька батьківська субота

Християнська віра вважає, що у кожної людини існує три дати народження: перша пов'язана з його появою на світ, друга – при Святому Хрещенні і третя – перехід з життя земного, повної випробувань і страждань у Вічне життя, повернення з швидкоплинного земного перебування – «додому» до Небесного творця. Смерть переможена воскресінням Ісуса Христа не владна над віруючими, хто пішов в інший світ через успіння. Всі люди, які пішли із земного життя живі у Бога і живі у нас поки живе про них наша пам'ять. Поминання покійних рідних, близьких та друзів служать батьківські суботи, проходять за канонами християнської віри. Про церковних і народних традиціях Троїцької батьківської суботи, яка в 2017 році випадає на 3 червня мова піде далі.

Що таке батьківська субота?


Батьківська субота в червні 2017 троїцька батьківська субота

Існує дві версії назви – «батьківська субота». Згідно з першою, воно походить від звичаю так називати покійних, отошедшими в інший світ до батьків. За іншою версією «батьківськими» називаються суботи, тому що християни моляться за поминання в першу чергу своїх померлих батьків. Батьківські дні відмічаються у суботу по причині того, що у християн суботній день вважається днем спокою, тому він найбільше підходить молитвам про тих, хто пішов із земного життя. У християнському церковному календарі 7 батьківських субот році, але найголовніші з них – два Вселенські суботи, коли в церквах проходять особливі богослужіння – вселенські панахиди, на яких молитвою поминають всіх спочилих християн на землі. Вселенськими суботами вважаються М'ясопусна, що проходить за тиждень до Великого посту і Троїцька, яку зазначають у червні напередодні свята П'ятидесятниці. Всі інші батьківські суботи служать особовому поминання близьких нам людей

Вселенська Троїцька батьківська субота


Батьківська субота в червні 2017 троїцька батьківська субота

Одним з головних свят православних віруючих є Троїцька батьківська субота, яка настає перед великим християнським святом Трійця. Ця батьківська субота носить Всесвітній характер. В цей день у всьому християнському світі в православних храмах відбуваються літургії і вселенські панахиди – заупокійні богослужіння, на яких віруючі моляться за упокій душ всіх померлих, хрещених християн і вимолюють у Бога для них прощення гріхів і господнього милосердя. Земним людям невідомо, куди потрапили душі покійних: у рай або пекло, тому вселенська панахида набуває величезну силу. Поминальні молитви здатні допомогти померлим очиститися від земних гріхів, і служать підготовкою їх зустрічі з Богом, щоб він дарував душі вічне життя. Слово «панахида» з грецької мови перекладається як «всенощний». По православним канонам ввечері в п'ятницю, що передує батьківської суботи, в церквах служать велику панахиду, звану грецьким словом «парастас». Суть парастасу – прохання до Бога від покійних, проголошуване церквою. На парастас прийнято подавати записки з іменами померлих близьких людей про їх упокій. Також у православних християн існує церковна традиція, щоб в цей день прихожани приносили в церкву пісні продукти і вино кагор на канон – для звершення божественної літургії. Суботнього ранку в церкві відбувається служіння ранкової Божественної літургії, після якої здійснюється Вселенська панахида. Вона відрізняється від п'ятничної панахиди особливою урочистістю і читанням всього 118 псалма, стихословия якого містять сповідання віри, слова скорботи про порушення християнських Законів, даних людям Всевишнім, прохання про милість і поблажливість до людських слабостей і немочам.

Як правильно провести поминальну суботу


Щоб правильно провести Троїцьку батьківську суботу, постарайтеся виконати всі рекомендації церкви. В цей день відмовтеся від усіх домашніх справ і підіть у Храм на богослужіння. Під час молитви про покійних згадайте імена рідних і знайомих, які залишили земне життя. Щоб нікого не забути заведіть собі книжечку, яка називається помянник і запишіть у неї всі імена, які слід згадувати під час молитви. В день Троїцької батьківської суботи моліться усвідомлено, не перетворюючи молитву в формальний церковний обряд. Якщо ви не сприймаєте молитву розумом і серцем, то душі померлих родичів будуть і далі не знаходити собі спокою, а ваша земне життя втратить сенсу. Поминальні молитви необхідні, насамперед, що живуть на землі, а не тільки залишив нас рідним. В молитві в Троїцьку батьківську суботу ми зможемо послабити болючі нас почуття, що залишилися після їх смерті – любов, жалість, провину або образу.
Батьківська субота в червні 2017 троїцька батьківська субота

Всією душею проникніться словами богослужіння, вслухуйтеся в співи церковного хору і ваше серце звернеться і наблизиться до Господа. Після Всесвітньої панахиди поставте в церкві свічки за упокій згаданих у молитві рідних. Після церкви бажано відвідати могили покійних, однак не слід відвідувати могили замість відвідування Храму. Відвідування могил робиться тільки після того, як рідних пом'янули в церкві. Священики кажуть, що померлим рідним наша молитва набагато важливіше відвідання місця останнього спочинку. Згідно з церковними канонами, покійні на небесах моляться за нас в той час, коли ми поминаємо їх у молитві. Прийшовши на кладовище, можна зайнятися прибиранням могил родичів і знайомих, якщо це не зроблено заздалегідь. У цей день прийнято прикрашати місця поховань квітами, гілками дерев і чагарників. Традиція так прикрашати могили зародилася у слов'ян ще з язичницьких часів і вкоренилася в християнстві. Прикрасивши могилу, добре встановити на неї запалену свічку і прочитати молитву. Прийшовши з кладовища, у родині влаштовують поминальний обід, на якому поминати померлих родичів прийнято тільки церковним вином, яким вважається кагор. Інший алкоголь церквою не схвалюється. В Троїцьку батьківську суботу віруючі люди обов'язково дотримуються традицію, за якою слід допомагати всім немічним і бідним. Їм дають милостиню грошима або продуктами харчування. В цей день замислюються про виконання християнських заповідей, Страшному суді і спасіння душі. А на інший день настає Великий свято – Свята Трійця.
Якщо з якихось причин віруючому християнину не привелося відвідати Храм під час батьківської суботи, дозволяється помолитися за померлих вдома, проявивши тим самим жалість, вдячність і почуття любові до рідних, покинув наш світ. В молитві закладені незвичайна благодать і спасіння душ померлих, а в день Троїцької батьківської суботи вона знаходить величезну чудодійну силу.
загрузка...
Батьківська субота в червні 2017 троїцька батьківська субота
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають