• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Хрещення 2017

Хрещення — це один з важливих православних свят. Його дуже чекають, до нього готуються. Свято оповите безліччю традицій, звичаїв, які і до сьогоднішнього дня, намагається дотримуватися велика частина населення.

Історія свята


Хрещення щороку відзначають в один і той же день, а саме 19 січня . У 2017 році цей церковне свято припадає на четвер. Головною традицією на свято Хрещення є купання в ополонці.

Це свято виникло в далекому минулому, коли Іоанн Хреститель хрестив Ісуса в річці Йордан. Для тих хто не знає, хочемо сказати, що цей великий празник носить і іншу назву — Епіфанія. За церковними канонами його прирівнюють до Великодня.
Хрещення 2017


Згідно з історії саме після того, як Спасителя охрестили він почав освічувати людей і доносити до них силу Бога. З тих пір в народі з'явилося таїнство Хрещення, яке є головним обрядом, коли маленька людина з'являється на світ і заявляє про те, що належить до православних і вірним Церкви.

Саме слово «хрещу» означає «занурюю у воду». Якщо не розібратися в таких дрібницях, то насправді неможливо зрозуміти наскільки це важливий свято і для чого людину хрестять.

Згідно Старого Заповіту вода дає початок нового життя. Завдяки воді все живе на нашій планеті, в ній зароджується життя. Там, де немає води, там тиха, мертва, страшна пустеля.

Звичайно, багато хто може зараз посперечатися і нагадати про всесвітній потоп, але вся справа в тому, що водою були залиті гріхи людські. Земля очистилася і була готова до нового життя нових звершень.

Купання


Вже давно існує звичай занурюватися в ополонку. Кажуть, що це захищає людину до наступного Водохреща і дарує йому здоров'я і Божий захист. Але до всього потрібно підходити осмислено. Купання полягає в тому, щоб очиститися душевно і фізично, а не нашкодити своєму здоров'ю.

Ходити босоніж по снігу, купатися в ополонці все це звичайно добре, але перед цим слід за кілька днів пройти процес загартовування. Поспілкуйтеся з фахівцем або з тими, хто вже неодноразово занурювалися.

Не забувайте, що моржування, не дивлячись на ряд корисних властивостей, має і протипоказання.

Коли людина занурюється в крижану воду це стрес для організму і до такого треба бути готовим. Биття серця частішає, підвищується тиск.

До того ж не варто ризикувати занурюватися людям, які страждають на захворювання нирок, цукровий діабет, літнім.
Хрещення 2017


Щоб свято Хрещення і традиція занурюватися дійсно пішли на користь, просто, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 • проконсультуйтеся з лікарем, особливо це стосується людей, що страждають астмою, хронічним бронхітом і іншими захворюваннями, при яких зайвий стрес для організму піде тільки на шкоду;

 • вибирайте місце для купання, щоб воно було приготовлено заздалегідь, і поруч знаходяться намети для обігріву і присутня машина швидкої допомоги;

 • перед тим як відправиться на святкове купання, візьміть з собою теплий одяг, вовняні шкарпетки, халат, великий банний рушник;

 • не забувайте щільно поїсти. Це просто необхідно вашому організму адже йому потрібна буде потрібна енергія після того, як поринете;

 • в ополонку заходьте швидко і миттєво пориньте;

 • більшість чоловіків, занурившись відразу, поспішають пропустити з друзями чарочку іншу, не варто цього робити. По-перше, це зовсім не відноситься до церковного поняття святкування Хрещення, а по-друге збільшуєте навантаження на судини пов'язану з перепадом температури тіла;

 • як тільки вийшли з ополонки відразу розтирайте себе, нехай вам допоможуть друзі, після чого швидко надягайте свою суху і теплу одяг, відразу пийте гарячий чай.

  Скупатися в ополонці в такий Святий день — це добре. Тільки не забувайте про своє здоров'я і спочатку упевніться, що не нашкодите собі.


 • Водохресні прикмети і ворожіння


  Вважається, що напередодні Хрещення, а саме з 18 на 19 січня розгулює нечиста сила. Намагається проникнути в будинку і нашкодити його мешканцям.

  Для того щоб уберегти себе і своїх рідних від нечисті на кожному будинку, а зараз вже при вході до квартири на дверях і віконних рамах ставлять знак — «хрест» він вважається надійним захистом. Подейкували, ті господарі, що не захистили свій будинок, повинні чекати біди. Але все буває, може, просто забули, поставити хрестики або не знали, що так треба зробити і нечисть проникла у будинок, то, як від неї позбутися, підкажемо. У підлозі будинку, а добре, якщо він або дерев'яний паркет, знайти сучок. Потім безіменним пальцем обвести трикутник навколо сучка і наступити ногою при цьому про себе промовте: «Христос воскрес, а не ти, чортяка. Амінь»

  Найнебезпечнішою нечистю у таке свято вважають перевертня. Найчастіше він зустрічається молодим незаміжнім дівчатам у вигляді хлопця. Подейкують, що якщо дівчина полюбить перевертня, то ця любов ніколи не закінчиться. Бабусі попереджають, що нечиста сила може легко заморочити голову дівчині красивими словами, але ні до чого хорошого це не призведе.

  Якщо раніше могли вберегтися з допомогою печі, на якій топили сніг, то в сучасних квартирах навряд чи знайдете піч. Зараз рекомендують крім того, що накреслити хрест на вікнах і дверях, так само вранці взяти сніг, розтопити і вмитися. Це надійно захистить від злих чар. Як варіант, для тих, хто не хоче ризикувати зі снігом, просто викупайтеся вранці в ополонці.
  Хрещення 2017


  Навіть незважаючи на те, що Хрещенські морози здавна вважалися самими лютими все йшли і занурювалися.

  Особливо скупатися в першу чергу треба було тим, хто в Святки ворожил і хотів дізнатися свою долю. Пірнувши в ополонку, змивалися всі гріхи, адже ворожіння — це якесь «співпрацю» з нечистою силою, а відомо, що церква забороняє ворожіння.

  Є повір'я, що той чоловік, який буде охрещений на це свято, завжди буде щасливий. На цей святковий день рекомендують, призначать сватання, це пророкує довге повну любові сімейне життя.

  Самотні дівчата в Водохресну ніч виходили на вулицю і звали судженого і чекали, хто вийде назустріч. З'являвся молодий чоловік — чекай заміжжя і гарного року, вийшов старий — це до нещастя.

  Найпоширенішим веселим було ворожіння на ім'я, до нього приєднувалися навіть хлопці. Виходили на вулицю і питали у перших перехожих ім'я чоловіка у дівчат, а дівчата у чоловіків. Казали, яке ім'я перше почуєте, так зватимуть і чоловіка або дружину.
  Хрещення 2017


  Відважні дівчата вирушали вночі до закритої церкви і слухали тишу. Добре якщо чувся церковний хор — це знак до вінчання, а ось заупокійна служба не до добра.
  Можна було кидати чобіт. Існує два варіанти: хтось розповідає, що потрібно кинути його через хату, але тільки уявіть, як це зробити, якщо живеш у квартирному будинку, а другий варіант більш реалістичний. Кидають чобіт перед собою, і дивляться на то куди вказує носок, ось з тієї сторони і чекайте нареченого. На жаль, бувало таке, що вказував носок на дівчину, яка його кидає, а це означало, що в цьому році заміж вона точно не вийде і треба чекати наступних святок.

  Намагайтеся не приймати все близько до серця, до ворожіння поставтеся більше з гумором. Нехай це буде розвага для вас та ваших друзів в такий чудовий свято Хрещення. Обов'язково бажайте один одному здоров'я, а все інше сам Бог вам дасть і ніколи не кине в будь-якій ситуації.
  загрузка...
  Хрещення 2017
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають