• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Благовіщення в 2017 році, дата, коли відзначають в 2017 році

Благовіщення Пресвятої Богородиці світле торжество, двунадесяте непереходящий свято, тому щоб не задаватися питанням якого числа Благовіщення в 2017 році і в будь-якому іншому, досить запам'ятати його дату святкування — 7 квітня за новим стилем і 25 березня за старим. День ознаменовує зустріч Архангела Гавриїла і Діви Марії. Раніше, це називалося «зачаттям Христа», «Початком спокути». Вперше дату святкування Благовіщення була оголошена імператором Юстиніаном у 560 році.

Історія свята


Після того, як людство на зорі своєї історії втратило Боже благословення, поява Христа набуває глибокий сенс. Витоки Нового Завіту пов'язані з двома подіями в Євангеліях: Благовіщення Марії і одкровення святого Йосипа.
Благовіщення в 2017 році, дата, коли відзначають в 2017 році

Біблійна історія свята Благовіщення міститься в першій главі Євангелія від Луки (1:26-39). В місто Назарет до галілейській Діві Марії, Бога був посланий Ангел Гавриїл. Він з'явився з благою звісткою, що Святий Дух зійде на неї і народжений малюк буде святим дитям Божим. У віри і слухняності, Богородиця погодилася, вона відповідає Гавриїлу: «се Раба Господня, нехай буде Мені по слову твоєму». Саме з цією відповіддю Гавриїлу, Святий Дух зійшов на Марію і в цей момент сталося святе непорочне зачаття. Своєю покірністю Діва висловила щиру віру, без її згоди, план залишився б нездійсненним. Таким чином, в день Благовіщення відновлено гідність жіночого роду, що з початку часів було втрачено непослухом Єви.
Через деякий час, Гавриїл з'явився знову. На цей раз він з'явився до чоловіка Марії Йосипу, який зі зрозумілих причин хвилювався, адже Марія, його наречена, таємничим чином завагітніла. Єврейський закон вимагав, щоб він відпустив її, але він вирішив зробити це тихо, щоб позбутися гласності. Ангел сказав йому, щоб той не боявся і не турбувався, він пояснив Йосипу, що майбутнє дитя врятує народ від гріха. Зустріч Гавриїла з Йосипом прочитується в Євангеліє від Матвія (1:20-21).
Незаймане зачаття Марії було передбачено в Старому Завіті за багато років до Різдва Христового. Тут йдеться про диво, що від непорочної діви, в людському образі народиться Бог. Що ця людина сильний буде творити чудеса і що загине він за гріхи людські, але воскресне.

Ікона Благовіщення Пресвятої Богородиці


Благовіщення в 2017 році, дата, коли відзначають в 2017 році

Картина являє радість оголошення про прихід Христа. Красиво, яскравими квітами на ній зображені Архангел Гавриїл, який зійшов з небес і Діва Марія, обрана бути Матір'ю Бога. У лівій руці ангела посох – символ посланця. Його права рука простягнута в бік Марії, він оголошує благословення покладений на неї. Богоматір зображена на піднесеному місці, що вказує на її високу честь. У лівій руці Марія тримає веретено червоної пряжі (вона виготовляє завісу для храму в Єрусалимі). Її права рука піднята жестом прийняття такої благої вісті. Сама поза Марії, висловлює схиляння перед Божим планом. Три зірки на одязі символізують її цноту до і після народження Христа. У верхній частині ікони окружність, що представляє божественну область з трьома променями, це демонструє дію Святого Духа сходить на неї.

Урочисті хвилини в Церкві


В день Благовіщення Пресвятої Богородиці люди шанують Богородицю не тому, що Бог обрав її, а за її відданість, адже вона беззаперечно і добровільно слід Його волі. Свято смиренний, тихий, мовчазний, не гоже в цей день разгулье. В Благовіщення, незважаючи на Великий піст, дозволяється риба.
Церква святкує ранкову Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста, в ці миті читають Євангеліє від Луки 1:39-4956; 1:24-38 Євреїв 2:11-18. Велика Вечеря проводиться напередодні ввечері, тут читаються Писання Буття 28:10-17 Єзекіїль 43:27-44:4 і Приповісті 9:1-11.

Таїнство Благовіщення


Благовіщення в 2017 році, дата, коли відзначають в 2017 році

Благовіщення – це початок життя Ісуса Христа, Його святого зачаття в лоні Діви Марії. Це початок євангельської історії, яка закінчується Його смертю і Його славним Воскресінням.
Багато філософії і релігії у всі часи вчать визнавати смерть, як природного супутника життя: «прийняти», «прийти до згоди» з нею. Але ніщо не може бути далі від істини. Тільки в християнстві можна знайти заперечення неминучості смерті. Християни не беруть її, вони приходять до згоди з вічним життям. В православ'ї смерть неприродна, вона розглядається як зловмисник увірвався в людську долю. Християнська віра знає хто переміг смерть – це відповідь і розкривається в день доброї звістки Архангела Гавриїла. Слова в гімнах свята говорять про початок порятунку людства від смерті.
Люди оспівують радість Діви Марії, вони вдячно шанують звільнення світу від стародавнього прокляття першого батька. Хто цей перший батько? Адам. Яке було прокляття Адама? Смерть (книга Буття). Але з зачаттям Ісуса Христа здійснюється перемога над злом, над смертю. Якщо людство смиренно не прийме ворога, а визнає жах його існування, то через Христа зможе звільнитися від рабства.

Сила Господня


Кожен може відчути Господа, немає ніяких сумнівів в Його присутності. Самі вороги християнства стверджували, що Він жив і що робив чудеса. Він є не просто ідея, не просто надія, Він є Особистість. Людська природа Ісуса особисто з'єднується з Божеством. Це був і є людина, але без гріха. Кожен може мати з ним теплі стосунки. Він Спаситель і простягає руку допомоги Своїм дітям.
Наприклад, в історії Христа, що йде по воді (з Євангелія від Матвія розповідається саме про порятунок за першим покликом. Петро вийшов з човна та пішов по воді, щоб підійти до Ісуса. Але злякавшись шаленого вітру, втратив самовладання і почав тонути. Злякавшись він закричав: "Господи, спаси мене. Ісус же подав йому руку і сказав: «маловірний! навіщо ти засумнівався?». Це те що робить людина – страх і сумніви. І це те, що робить Він простягає руку і рятує від смерті. Він людина, який народився, жив, страждав і воскрес із мертвих.
Тепер відомо, якого числа Благовіщення 2017 і чому з давніх часів дата 7 квітня оголошено світлим святом.
загрузка...
Благовіщення в 2017 році, дата, коли відзначають в 2017 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають