• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Горіховий спас у 2017 році: дата святкування, традиції, прикмети

Споконвіку на Русі одухотворювали і очеловечивали природу. У часи язичництва, кінець літа знаменувався великим святом – днем збору врожаю. З введенням християнства, традиції тісного зв'язку житті людини з природою знайшли своє відображення в сучасних церковних святах – Медовому, Яблучному та Горіховому Спаса. Слово «Спас» — бере початок від слова Спаситель. Воно несе в собі глибокий сенс, об'єднуючи християнське смирення з подякою Богові та матінці-землі, що є годувальницею людей. Недарма прислів'я говорить: «Третій Спас хліба припас, в достатку хліб у нас». Якого числа Горіховий Спас у 2017 році, звичаї, традиції і прикмети цього свята ви дізнаєтеся з нашої статті.

Горіховий спас: історія свята


Горіховий спас у 2017 році: дата святкування, традиції, прикмети

Щорічно Горіховий Спас відзначається 29 серпня . У людей цей святковий день асоціюється з часом дозрівання горіхів і їх збором. Будучи християнським святом, він має свою достопримечательную історію і святкується віруючими на честь Нерукотворного образу Христа Спасителя. Існує біблійна легенда, згідно з якою в часи, коли Ісус був жителем землі, до нього одного разу з'явився художник з Едесси, який розповів про невиліковну хворобу, яка спіткала царя Авгария. Він став просити Христа дати згоду на написання його портрета, віруючи, що образ Сина Божого зцілить хворого володаря. Христос відгукнувся на прохання художника, але портрет у живописця ніяк не виходив. Бачачи це, Ісус Христос взяв полотно, витер ним своє обличчя, і раптом на очах художника сталося диво. На тканини виразно почали виявлятися риси Христа. Нерукотворний портрет зцілив царя, після чого допомагав позбутися від хвороб багатьом стражденним. Цей факт послужив святкування християнами всього світу перенесення Нерукотворного образу Христа Спасителя .

Традиції свята


Горіховий Спас у 2017 році буде відзначатися по усталених віками традицій. У давнину був звичай, коли початок збору горіхів доручали найбільш шанованою жінці в селі, а вже після йшли в ліс за горіхами інші жінки. Зібравши урожай горіхів, жінки і чоловіки починали веселитися. Пісні й танці тривали до самого світанку. Хоча на відміну від Медового та Яблучного Спасів, третій Спас вважається полупраздником, тим не менш відзначається весело і дуже смачно, адже він випадає на закінчення Успенського посту.
Горіховий спас у 2017 році: дата святкування, традиції, прикмети

На Горіховий Спас християни йдуть до церкви, щоб посвятити воду, хліб, фрукти з овочами і горіхи нового врожаю. Спеченим у цей день і освяченим хлібом з нового врожаю частують бідних, залишаючи частину хліба для членів сім'ї. Потім з освячених продуктів готують страви на святковий стіл. В основному це здобна випічка з яблуками і горіхами: пироги, шарлотки, пиріжки та десерти. У центрі столу обов'язково ставляться до церкви горіхи. Вправні господині роблять різноманітні салати з горіхами. Варення і желе з горіхів стають незамінними до ароматного горіховому чаювання.

Горіхами запасалися і в лікувальних цілях. Маззю, зробленої з молодих горіхів, користувалися при болях у суглобах, горіховим молочком лікували виразку. Горіхи в поєднанні з медом надавали чудодійну чоловічу силу. При гемофілії хворим незамінний арахіс, а мигдальний горіх – універсальний засіб при сухому кашлі, хворобах шкіри, недокрів'ї, запаленні легенів і для зміцнення гостроти зору. Здавна вважалося, що горіхові плоди і гілки володіють чудодійною силою. З гілок горіха робили різноманітні обереги, якими прикрашали хату і дарували свої рідним. Зроблений з горіхових гілок хрест поміщають над вхідними дверима в оселі, він захищає домочадців від нечистої сили і зла.
В цей день було прийнято робити банні віники з ліщини, попарившись з ним, люди позбувалися від багатьох хвороб і навіть пристріту.
Горіховий спас у 2017 році: дата святкування, традиції, прикмети

На Горіховий Спас треба погодувати хлібними крихтами перелітних птахів. Цей звичай заснований на вірування, що птахи, по дорозі в теплі краї, зустрічають душі померлих, і в подяку за їжу, вони передають звісточки рідним, що покинули землю.
Горіховий Спас – свято, що супроводжується барвистими ярмарками, багатими товарами, продуктами, овочами та фруктами. З давніх пір живе традиція купувати у цей день тканина, з якої жінка повинна пошити обновку своєму молодшому дитині і потім освятити в церкві. Існує повір'я, що така річ супроводжує здоров'я і удачі. Йти з ярмарку з порожніми руками вважається поганою прикметою – можуть підстерігати фінансові труднощі у році. Ще однією традицією Третього Спаса була чистка колодязів, як символ очищення від накопичених гріхів.
Увечері в Горіховий Спас у будинках православних запалюються лампади і свічки, при світлі яких бажано провести святковий сімейний вечерю.

Народні прикмети на Горіховий Спас


В кінці серпня ми спостерігаємо, як птахи, збираючись у зграї, тримають шлях в південні краї. У день Горіхового Спаса зазвичай відлітають ластівки та лелеки. Прислів'я говорить: «Ластівки відлітають на південь зимувати три рази, в три Спаса». Є прикмета, що коли на Третій Спас починають відлітати лелеки, то на День Покрови буде холодно і навіть морозно.
Якщо лелеки своїм курлыканьем попрощаються з нами вже після Горіхового спаса, то осінь очікуйте теплою, а весна засмутить нас холодами. З цих прикмет з'явилися прислів'я:« Спас – готуй рукавиці про запас» і « Спас – і літо йде від нас, на Третій Спас летять останні птахи»
Горіховий спас у 2017 році: дата святкування, традиції, прикмети

Існувало повір'я, що якщо зібрати більше горіхів, то більше буде урожай зерна пшениці, тому прагнули заготовляти горіхи цілими мішками: «Багато горіхів на Спас — через рік запасешь хліба про запас»
Заготовивши горіхові банні віники не дозволялося їх сушити і зберігати поруч з віниками, виготовленими з гілок інших рослин. Перед тим, як зрізати з гілки ліщини, потрібно попросити у нього пробачення. Під час заготівлі гілок слід читати будь-яку молитву, а по закінченні сказати орешнику: «Спасибі».
У день Горіхового Спаса 2017 побажайте всім близьким і знайомим божої благодаті, міцного як шкаралупа горіха здоров'я і добробуту.
загрузка...
Горіховий спас у 2017 році: дата святкування, традиції, прикмети
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають