• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Яблучний спас у 2017 році дата святкування, традиції

Яблучний Спас – прекрасний і радісний православний свято, тісно об'єднав християнську віру з давніми слов'янськими звичаями. В церковному календарі це свято називається – Преображення Господнє і є символом єднання людської природи з божественним початком. У свідомості народу цей день зв'язується із закінченням літа та приходом осені зі своїми щедрими дарами. На Яблучний Спас 2017 можна звертатися до Небес з проханням про послання божої благодаті і здоров'я. Ваші молитви будуть почуті. Яблучний Спас відзначається щороку у визначений день – 19 серпня і в 2017 році ця дата припадає на суботу.

Історія свята


Яблучний спас у 2017 році дата святкування, традиції

Історія свята бере свій початок в ті далекі часи, коли вірування наших предків були язичницькими з поклонінням ідолам, втілює різні явища природи. Середина серпня завжди припадала на закінчення збирання врожаю, яка відзначалася в народі святом родючості. Люди в подяку землі за хороший урожай приносили богам в жертву плоди і влаштовували веселі народні гуляння з піснями та танцями. З прийняттям християнства церква пов'язала цей народний свято зі святом Преображення Господнього. За біблійними переказами, коли Ісус одного разу зі своїми учнями молився на горі в Галілеї, небо осяяли його своїм сяйвом: одягу вчителя стали білосніжними, а від особи проявився божественний ореол. У цей час голос з Неба промовив, що перед апостолами Син Божий, якого треба слухати. Від цього божественного явища свято ще стали називати – Врятував на горі. Глибокий зміст цього святкового дня укладений у з'єднанні воєдино божественної і людську сутність Ісуса Христа. Преображення Господнє відбулося за 40 днів до його жертовного розп'яття, але так як цей період часу збігається з самим строгим постом в році, свято було вирішено перенести на 19 серпня. У Яблучний Спас кожному слід задуматися про праведність свого життя, постаратися змінитися на краще.

Традиції святкування


Здавна вважається, що в Яблучний Спас Бог посилає на людей своє благословення, тому віруючі йдуть до церкви для сповіді і причастя. У День Преображення Господнього всі помисли повинні бути чистими, варто задуматися про сенс життя, про свої діяння і про стосунки з близькими. Потрібно покаятися в гріхах і починати життя за біблійними заповідями.
Яблучний спас у 2017 році дата святкування, традиції

Прийнято на Яблучний Спас з ранку йти в церква і святити яблука, груші та інші фрукти, щоб потім пригощати ними родичів, знайомих і потребують допомоги. Збереглося вірування, що якщо бідняка пригостити в цей день освячений яблуком, то в майбутньому році небеса обдарують щедрим урожаєм. Частина врожаю залишають у церкві. Православним до Яблучного Спаса не дозволяється ласувати яблуками. Це вважається великим гріхом. За канонами церкви в День Преображення Господнього на небесах відбувається частування померлих дітей різними ласощами. З-за цього батькам, які втратили дітей, не дозволено їсти яблука, інакше їх діти, які покинули землю, залишаться без Райських яблук і ласощів.
Після служби в церкві існувала традиція йти на цвинтар і приносити померлим предкам яблука, як символ спокути гріха, вчиненого Адамом та Євою. Вже після цього прийнято розговітися яблуками з медом і стравами з них. Господині, готуючись до свята, печуть пироги та печиво з яблуками, варять варення і готують яблучні напої. В цей день заготовляють урожай яблук на зиму, роблять консервації. В деяких селах збереглася традиція біля будинку виставляти фрукти на великих возах, щоб проходять повз люди могли поїсти їх. Якщо власник цього не робив, його засуджували, вважаючи жадібним.

Яблучний спас у 2017 році дата святкування, традиції

Народні цілителі і знахарі поспішали до Другого Спаса заготовити трави. Дівчата на яблучний Спас водили хороводи навколо яблунь, наспівуючи обрядові пісні. З яблучної деревини виготовляли гребені, расчесываясь якими дівчата вірили, що надовго зберігають свою красу.
З давніх пір на Яблучний Спас влаштовувалися ярмарки з продажем дарів полів, лісів і садів. На ярмарках панували веселощі з піснями і танцями. Селяни, убравшие хліб до настання свята на заході сонця йшли в поле та обрядовими піснями проводжали літо.

Повір'я і прикмети Яблучного Спаса


Плоди яблук асоціювалися в народі з багатством, любов'ю і життєвим началом. Тому з Яблучним Спасом в народі пов'язано безліч повір'їв і прикмет.

 • Хто народився в День Преображення Господнього, тому успіх приносить сапфір.

 • Якщо в день Другого Спаса відкусити яблуко, загадавши бажання, то воно неодмінно збудеться. Щоб виповнилося більше бажань, дівчата намагалися надкусити якомога більше яблук. Існувало вірування, що з'ївши перше яблуко з насінням – чекай великого прибутку.


 • Яблучний спас у 2017 році дата святкування, традиції


 • Щоб поліпшити здоров'я і знайти душевний спокій необхідно в святковий день посидіти під яблунею. Зібрані на Другий Спас зимові сорти яблук, добре зберігаються до весни та будуть володіти цілющими властивостями з великою кількістю вітамінів. А коли під час збору яблук з'явиться павучок – очікуються радісні звістки. Зірвавши плід в павутині – незабаром зрадієте несподіваному подарунку.

 • Коли при випічці яблучного пирога його поверхню розтріснеться, значить, хтось з ваших рідних відправиться в далеку дорогу.

 • У Яблучний Спас починали збирати горох, з чим пов'язано кілька народних прикмет. Випадково розсиплеться з кошика горох – вість, пророчащая багатство. Перебираючи урожай гороху, відкладайте засохлі стручки, чим більше їх набереться, тим більше радісних новин очікується в майбутньому. Якщо попадається багато зіпсованого гороху, слід йти в Храм, щоб відмолити гріхи. На святковий стіл готують горохову кашу і якщо, знімаючи з вогню вона не припиняє кипіння, значить, рік буде безбедным, а з'ївши начинений горохом блін відчуєте прилив сили і здоров'я.

 • Існує цікава прикмета, за якою муха, що повзе по руці людини, передвіщає успіх, а друга сіла на руку муха – вісник виконання самих заповітних бажань. В цей день не можна відганяти від себе мух і вбивати будь-яких комах.

 • У цей день прийнято Півневі кинути жменю зерна. Склює птах все зерна – буде в домі благополуччя та достаток, а якщо зерна залишаться може трапитися біда.

 • Добра прикмета, коли під час урочистостей на мед, що стоїть на столі бджола сяде. Це означає появу в будинку достатку і радості. У свято прийнято спостерігати за бджолами. Якщо вони активно рояться, то рано настануть холоди.

 • Вважалося, що погода на Яблучний Спас визначає, якою буде зима: якщо стоїть теплий сонячний день – зима буде морозною і малосніжною, якщо проллється дощ, то випаде багато снігу.


 • Яблучний Спас відмітьте добрими справами і, зібравшись ввечері за святковим столом, всім мешканцям та гостям подаруйте радість спілкування і багато добрих побажань.
  загрузка...
  Яблучний спас у 2017 році дата святкування, традиції
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають