• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Успенський піст у 2017 році: якого числа, скільки триває + календар харчування по днях

Прадавньою християнською традицією є пости – періоди добровільного утримання перед важливими релігійними святами. У піст слід присвятити час молитві і роздумам. Це допомагає відновити рівновагу між духовним і плотським в людині, а також благотворно впливає на його здоров'я. Давайте разом заглянемо в історію і згадаємо традиції одного з найбільш шанованих усіма християнами постів.


Успенський піст у 2017 році: якого числа, скільки триває + календар харчування по днях
Успенський пост триває з 14 по 27 серпня 2017 року

Успенський пост – один з чотирьох великих постів у православ'ї. Він починається 14-го серпня і закінчується 27-го, в День Успіння Пресвятої Богородиці. Цей піст встановлений, щоб вшанувати Діву Марію. Згідно Біблії, перед вознесінням на небо вона утримувалася від їжі і постійно молилася.


Свята під час Успенського посту


В період Успенського посту православна церква відзначає три свята. Більшості вони відомі як Спасы. 14 серпня ми святкуємо Медовий Спас, 19 серпня – Яблучний (день Преображення Господнього, а в давнину – свято збору урожаю), 29 серпня – Горіховий. Такі назви з'явилися в народі і пов'язані з сільськогосподарськими роботами. В середині останнього місяця літа на пасіках збирають мед, а в садах яблука.


До 19 серпня наші предки взагалі не приймали в їжу фруктів і овочів, за винятком огірків. У Яблучний Спас селяни святили в церкві мед і яблука, які можна було їсти з цього дня. До речі, в деяких сім'ях така традиція жива досі. Ну а до останнього Спасу дозріли горіхи, і 29 серпня народ бурхливо зазначав закінчення жнив і посту.


Успенський піст у 2017 році: якого числа, скільки триває + календар харчування по днях
В період посту православні відзначають 3 свята Спаса

Харчування в Успенський пост


Успенський пост – самий короткий, але і найбільш суворий з усіх. Церква закликає віруючих відмовитися від яєць, молочних продуктів, м'яса і риби. Вся їжа повинна бути злегка підсоленій, овочі слід подавати в сирому або напівсирому вигляді. Протягом усього посту під забороною знаходиться алкоголь. Монастирська схема живлення в період 14-27 серпня виглядає так:

Понеділок, середа, п'ятниця – сухоїдіння. Можна вживати тільки продукти, не піддані термічній обробці: хліб грубого помелу (але не випічку), сирі овочі і фрукти, сухофрукти, мед, горіхи, сіль. Заборонено додавати у страви рослинне масло і пити вино. Від теплих напоїв (кави, чаю, компоту) теж доведеться відмовитися.
Вівторок, четвер – дозволена гаряча їжа без олії. До раціону сухоядения можна додати каші зі злаків, супи, супи, страви з відварної картоплі і квасолі.
Субота і неділя – можна вживати гарячу їжу з олією.
19 серпня (свято Преображення Господнього) знімається заборона на вживання риби. Так як Успіння Пресвятої Богородиці в 2017 році припадає на п'ятницю 27 серпня , дарами моря можна насолоджуватися і в цей день.Звичайно, мирянам необов'язково дотримуватися настільки мізерне меню. Допускається менш сувора форма посту, при якій споживається тільки рослинна їжа з рослинною олією, але можна їсти гарячі страви. Послаблення в меню можна дітям до 14 років, вагітним і годуючим жінкам, людям, що страждають від різних захворювань. Особливості пісного раціону бажано обговорити зі своїм духівником.


Успенський піст у 2017 році: якого числа, скільки триває + календар харчування по днях
Під час посту прийнято відмовлятися від їжі тваринного походження

Для багатьох християн проблемою стає виключення з меню м'ясних страв. На думку священиків, різкий відмова від тваринних білків – не вихід. До першого посту краще підготуватися заздалегідь. Потрібно поступово скорочувати кількість м'яса в своєму раціоні, замінюючи його джерелами рослинних білків: арахісом, мигдалем, брокколі, цвітною капустою, бобовими.


Як вести себе під час Успенського посту


«Пост не в череві, а в дусі», – говорить народна приказка. Важливо усвідомлювати, що зміна меню – це не головна мета посту, а засіб відволікання від матеріальних речей. В іншому випадку він нічим не відрізняється від звичайної дієти. Православна церква визначає три взаємопов'язаних напрямки поста:

тілесне – відмова від деяких видів їжі і напоїв;
душевне – самообмеження в розвагах і спілкуванні, самотність;
духовне – придушення тілесних бажань, неприпустимість брехні, наклепів і лихослів'я, постійна молитва.У дні посту віруючим радять утриматися від суперечок, сварок і будь-яких проявів негативних емоцій. Не рекомендуються такі розваги, як походи в кіно, театр чи на концерти, а також читання світських книг. Однак міра цих обмежень залежить від вашого вибору. Під час посту бажано зробити таїнства сповіді і причастя.

загрузка...
Успенський піст у 2017 році: якого числа, скільки триває + календар харчування по днях
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають