• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

День студента в 2017 році: якого числа, як відсвяткувати?

25 січня учні інститутів, коледжів та училищ зустрічають довгоочікуване свято – День студента (Тетянин день). Він не проходить без гучних вечірок, концертів та інших розваг. День студента часто збігається з першим днем канікул і приносить подвійну радість винуватцям торжества.


Як з'явився День студента?


12 (за новим стилем – 25) січня 1755 року правителька Російської імперії Єлизавета Петрівна заснувала Московський університет. Він став першим у державі вищим навчальним закладам. Так як його заснували у день пам'яті мучениці Татіани Римської, вона стала заступницею учнів. В кінці 18 століття на території університету з'явився храм імені святої. Єлизавета обожнювала бали, маскаради та інші розваги, тому Тетянин день швидко перетворився на свято освіченої молоді.


День студента в 2017 році: якого числа, як відсвяткувати?


Після офіційних заходів у Внз учні веселилися на вулицях і в трактирах. Навіть суворі поліцейські поблажливо зверталися з юними гуляками. Але влада СРСР скасували святкування і закрили церкву Тетяни. Тим не менш, в 1995 році храм відновили, а День студента починали відзначати знову.

Як святкують День студента?


25 січня університети організовують концерти, КВК, нагороджують талановитих учнів стипендіями і дипломами. Молоді люди відзначають свято так шумно і весело, як у далекому 19 столітті. Вони наповнюють клуби, кафе і ковзанки, а багато заклади проводять тематичні вечірки і пропонують знижки для власників студентського квитка.


Найчастіше 25 січня закінчується зимова сесія і стартують канікули. Деякі Вузи працюють за іншим розкладом, і керівництво не скасовує пари в День студента. На щастя, в 2017 році він випадає на п'ятницю, тому молодь зможе нагулятися вдосталь.


Свято студента за кордоном


Не всі студенти знають, що у них два «професійних» свята. 17 листопада весь світ відзначає Міжнародний день студентів. У цієї дати сумна історія. 16 листопада 1939 року учні та викладачі чеських університетів провели марш, щоб відзначити річницю утворення Чехословаччини. Країна перебувала під окупацією, і німецькі солдати вбили одного з юнаків. Прощання з ним дало початок загального обурення.


День студента в 2017 році: якого числа, як відсвяткувати?
Ще один
День студента (міжнародний) можна відзначати 17 листопада

17 листопада Прагу охопили акції протесту. Кілька молодих людей загинуло від рук фашистів, багато провели роки за ґратами, а навчальні заклади припинили роботу до кінця війни. У 1942 році учасники Міжнародної зустрічі студентів вирішили вшанувати цю дату як День студента. 17 листопада святкують студенти Вузів в Україні, Білорусі, Вірменії, Західній Європі і США.


У деяких країнах, як і в Росії, є свої Дні студента. Так, в лютому американський Гарвард приймає карнавал «Hasty Pudding», а 1 травня фінські першокурсники хизуються в білих кашкетах – атрибуті тутешніх студентів.

загрузка...
День студента в 2017 році: якого числа, як відсвяткувати?
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають