• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Єврейський Новий рік 2017: якого числа, дата свята

Наближається Новий рік, ще один виток в заворожливому калейдоскопі нашого життя. Позаду залишилися щасливі та сумні моменти, досягнення і невдачі, надії і турботи, тривоги і сподівання А що попереду? Майбутнє хочеться бачити райдужним і безхмарним. Як і ми, єврейський народ святкує прихід Нового року. Але значення свята і його посил разюче відрізняється від російського Нового року .
З даної статті Ви неодмінно дізнаєтеся, коли буде відзначатися єврейський Новий рік в 2017 році , а також ми розповімо Вам про цікаві факти та традиції Нового року, який святкують іудеї.

Коли свято Рош Ха-Шана в 2017 році?


Єврейський Новий рік щорічно відзначається євреями усього світу. Це знаменне свято носить назву Рош Ха-Шана і є символічним днем, який і починає відлік іудейського року. У 2017 році цей великий для євреїв свято відзначається 21 вересня, у четвер.
А починається святкування з 20 вересня і триває по 22 вересня. Примітно, що кожен рік дні Рош Ха-Шана «плавають» і не мають точних термінів і твердих дат.
Єврейський Новий рік 2017: якого числа, дата свята

Ми звикли до обчислення часу за григоріанським календарем, але у євреїв все зовсім не так. Вони живуть за місячним календарем і Рош Ха-Шана в прийдешньому році буде ознаменувати наступ 5778 року.
Євреї відзначають Рош Ха-Шана в перший і в другий день місяця Тишрей – іудейський місяць, який починається точно в повний місяць. Хоча, насправді, свято бере свій початок ще на заході 29 Элула (останній єврейський місяць перед Новим роком Рош Ха-Шана), а закінчується торжество на заході 1 тишрея.
Отже, дні свята Рош Ха-Шана на найближчі роки:

 • У 2017 році — настане 5778 Рош Ха-Шана – 21 вересня (з вечора 20 вересня за вечір 22 вересня, з середи по п'ятницю).

 • У 2018 році – настане 5779 Рош Ха-Шана – 10 вересня (з вечора 9 вересня на вечір 11 вересня, з неділі по вівторок).

 • У 2019 році – настане 5780 Рош Ха-Шана – 30 вересня (з вечора 29 вересня за вечір 1 жовтня, з неділі по вівторок).

 • У 2020 році – настане 5781 Рош Ха-Шана – 19 вересня (з вечора 18 вересня за вечір 20 вересня, з п'ятниці по неділю).

 • У 2021 році — настане 5782 Рош Ха-Шана – 7 вересня (з вечора 6 вересня за вечір 8 вересня, з понеділка по середу).

 • В 2022 році — настане 5783 Рош Ха-Шана – 26 вересня (з вечора 25 вересня по 27 вечір вересня, з неділі по вівторок).


 • Суть свята


  Єврейський Новий рік 2017: якого числа, дата свята

  Рош Ха-Шана є символом створення Всевишнім нашого світу, а, точніше, шостого дня, того самого дня, коли Бог створив першу людину, і назвав його Адамом. Рош Ха-Шана символізує початок нового року і завершення року, який підходить до свого завершення.
  З давніх часів вважалося, що саме в Рош Ха-Шана Господь Бог записує центральні події, які мають статися з людьми в майбутньому році, в Книгу Життя. Іншими словами, саме напередодні єврейського Нового року зумовлюється доля людства на весь рік вперед. Це час Божого Суду над людьми. На небі у цей день вирішується, хто буде жити у достатку, або ж у злиднях, а кому судилося померти.
  І молитовні служби, які обов'язково проводяться в цей час, сповнені покаяння і вихваляння, вони повинні вплинути на вердикт Творця. Богослужіння в Рош Ха-Шана покликані спрямувати думки кожної людини на самоаналіз і щиру сповідь перед Богом і самим собою. Тим не менш, саме віра в те, що Всюдисущий Творець бажає своїм дітям лише добра, і перетворює Рош Ха-Шана в справжнє свято.

  Звук шофара


  Є у євреїв чудове повір'я – Рош Ха-Шана кожен повинен почути звук баранячого рогу – шофара – і тоді їх життя складеться щасливо. Весь майбутній рік кожної людини, чиє вухо вловило глас шофара, будуть переслідувати удача, здоров'я, лад в сім'ї і на роботі.
  Крім народної прикмети, є у народу ізраїльського і релігійне значення звуком шофара – він служить нагадуванням кожному про те, що настав час прокинутися, відкинути від непотрібного, повернутися до Бога, творити добрі справи.

  Традиції і звичаї Рош Ха-Шана


  Єврейський Новий рік 2017: якого числа, дата свята

  Протягом цілого Элула євреї готуються до свята, підносячи молитви і проговорюючи слова покаяння. Вранці сурмлять в шофар.
  Протягом двох днів Рош Ха-Шана жиди ходять в школу, слухають молитви, моляться самі. А в другій половині першого дня прийнято ходити на водойма і кидати в проточну воду крихти хліба – вони символізують людські гріхи. На вулицях, тут і там, чуються слова привітання та побажання щасливого року: «Шана Това!».
  Рош Ха-Шана є сімейним святом. Неможливо уявити єврейський Новий рік без душевних посиденьок за столом, звуки шофара і, звичайно, не обійдеться свято без милих душі і серця подарунків. Природно, кожна людина хоче, щоб життя їхнє було «м'якої та солодкої», саме тому, на столі у велике свято повинні стояти страви, що є символом і побажанням щасливого і «повного» року:

 • бараняча голова, щоб завжди перебувати не «в хвості», а «на чолі»;

 • риба, як символ родючості;

 • моркву, порізаний кружечками, як нагадування про золотих монетках;

 • фрукти і овочі, як ознака сильного, багатого врожаю;

 • солодку халу з родзинками, щоб весь рік був здоровим, «солодким», «повним»;

 • шматочки яблук в меду, щоб рік був щасливим.


 • Не варто забувати, що всі заборони та обмеження, що застосовуються до шаббат, не можуть бути порушені навіть в Рош Ха-Шана. Проте дозволяється приготування їжі при деяких обставинах, незважаючи на шабат.
  загрузка...
  Єврейський Новий рік 2017: якого числа, дата свята
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають