• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

День медсестри 2017: якого числа святкується

Є на світі такі професії і професіонали своєї справи, які гідні мати і відзначати свої власні свята. Нерідко ці професії незаслужено обділені з матеріальної точки зору. Таких ремесел у нашій країні чимало, але лише деякі з них заслуговують справжнього щирого захоплення і пошани. Однією з таких недооцінених професій є медичне справа .
Медсестри виконують величезний, часом, непосильний обсяг роботи і отримують за свої старання зовсім невелику зарплату . І, якщо лікарів, як правило, дякують пацієнти та їхні родини, медичних сестер, цих працівниць «невидимого фронту», зазвичай оминається. А даремно. Найчастіше, саме від медсестер залежить успішність проведених лікарями маніпуляцій і, як наслідок, зцілення. У
їдь без належного супутнього догляду за хворим, статистика тих, що вилікувалися хворих була б катастрофічно низькою. І це факт, підтверджений сумним і гнітючим досвідом нашого минулого. Саме тому в Україні і в усьому світі віддають данину медичним сестрам. З нашої статті Ви дізнаєтеся, якого числа святкується День медсестри в 2017 році , а також отримаєте цікаві знання про історію та деяких фактах цього чудового свята.

Коли Україна відзначає День медичної сестри в 2017 році


День медсестри 2017: якого числа святкується

Щороку, в один і той же день – 12 травня – у Україні, як і в усьому світі, відзначається Міжнародний день медичної сестри. Це особисте свято трудяг на медичному терені. International Nurses Day зайвий раз дає привід від душі привітати, а також сердечно подякувати представниць (і представників, адже медбрат – така ж професія, як і медсестра) однією з наигуманнейших професій у Всесвіті.
Медичні сестри і брати – фахівці, які виконують приписи лікаря по догляду за пацієнтами. Вони отримали початкову медичну освіту і мають повне право на роботу в лікарнях і поліклініках. Медсестри – обов'язкові помічники лікарів, які працюють безпосередньо з хворим протягом усього лікування і до самого одужання.

Трохи історії дивного свята


Дата, на яку припадає День медсестри, аж ніяк не взята зі стелі. У далекому 1820 році, саме 12 травня, народилася Флоренс Найтінгейл. Вона була медсестрою-першопрохідцем в професійному плані. Флоренс Найтінгейл стала основоположницею сестринської справи, як реального підрозділу науки медицини.
День медсестри 2017: якого числа святкується

Перша у світі професійна медсестра заклала фундамент тієї сестринської служби, якою ми її спостерігаємо в наші дні. А раніше працю доглядальниці вважався чимось негідним, вельми низькооплачуваним і, по правді кажучи, доглядальниці йшли зовсім зневірені жінки. Але були серед них і люди з великою душею і гарячим серцем. Міс Найтінгейл була однією з них.
Вона докорінно змінила ставлення до санітаркам серед громадськості, а також створила справжню службу медичних сестер – найголовніших помічниць доктора. Медичне суспільство звернуло свій погляд на важливість роботи медичної сестри лише після того, як смертність серед післяопераційних солдатів істотно знизилася, завдяки догляду і турботи сестер милосердя.
Флоренс Найтінгейл не відразу стала шанованою працівницею у своїй справі. Все починалося зовсім непросто: спочатку дівчина отримала досить гарну освіту, яке не кожному чоловікові було доступним в XIX столітті. Але призначення своє Флоренс бачила лише допомоги хворим і стражденним. У 20 років відчайдушна дівчина здала сестрою милосердя і, незважаючи на опір рідних, вирушила до Німеччини, де вивчила всі тонкощі догляду за хворими. Після повернення в Лондон Флоренс Найтінгейл стала управляючою маленької приватної клініки.
Слава міс Найтінгейл летіла попереду неї. У ході що розгорнулася в 1853 році Кримської війни, Флоренс Найтінгейл була запрошена військовим міністерством на фронт. Там вона змогла в повній мірі впровадити в організацію догляду за хворими правильні принципи і норми, завдяки яким, смертність серед солдатів, які перенесли операцію, знизилася на 398%. Це стало справжнім проривом в області санітарії в післяопераційному періоді!
Ще до визначення офіційної дати святкування Дня медсестри, ідеї вшанування і поклоніння представниць благородної місії були висловлені в 1953 році, а з 1965 року свято почали відзначати в багатьох країнах світу. І лише в 1974 році Міжнародна Рада медсестер виніс рішення про закріплення за святом конкретної дати.
В Росії цей день почав відзначатися тільки з 1993 року, а передумовами стало створення в 1992 році особливою організації, яка отримала назву «Асоціація медичних сестер Росії».

Традиції і звичаї Дня медичної сестри


День медсестри 2017: якого числа святкується

Сучасний світ неможливо уявити без медсестер і медбратів. Це незамінні трудівниці і трудівники, які асистують лікарям на операціях, які ведуть амбулаторний прийом, а також справляються з масою важливою і дуже потрібної роботи, щоб, у кінцевому підсумку, «поставити на ноги» хворого.
В абсолютно кожному стаціонарі не перші промені висхідного сонця сповіщають про початок нового дня, що — день хворих починається з приходом медсестри з градусником або ліками. І чудово, що наше суспільство прийшла традиція вшановувати медсестер і медбратів щорічно 12 травня.
Саме в цей весняний день відбувається нагородження кращих медичних сестер і братів. Міжнародний Комітет Червоного Хреста преміює особливо відзначилися дипломованих медсестер медалями імені першої кваліфікованої медсестри Флоренс Найтінгейл. Це найвища нагорода за професіоналізм працьовитих працівниць і працівників медицини.
Прийнято вітати у цей день кожного співробітника молодшого медичного персоналу. Дуже важливо повною мірою усвідомлювати працю і допомогу медсестер, які завжди поруч у скрутні години, намагаючись полегшити людські страждання і біль. І, звичайно, особлива витримка і мужність потрібні військовим медичним сестрам, які надають допомогу пораненим під свистом куль і гуркотом вибухів.
загрузка...
День медсестри 2017: якого числа святкується
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають