• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Китайський Новий Рік Півня 2017. Коли починається рік за китайським календарем?

Новий рік для жителів КНР є одним з головних свят у році. Традиції і звичаї новорічних святкувань складалися в цій країні протягом більш ніж двох тисячоліть. Китайський календар відрізняється від звичного нам європейського літочислення – початок нового періоду визначається у ньому згідно з положенням Сонця і незмінної супутниці нашої планети – Місяця. Тому свято не має фіксованої дати.


Китайський Новий Рік Півня 2017. Коли починається рік за китайським календарем
У 2017 році китайський новий рік настане 28 січня

Кожен Новий рік приходить до жителів Китаю в день настання другої нового Місяця, яка відраховується після дня зимового сонцестояння. У 2017-му Новий рік за давньокитайським календарем настане 28 січня і триватиме до 15 лютого 2018-го. Святкування у цій країні характеризується безліччю ознак і традицій, відрізняється особливим розмахом і затягується на тижні. Ви нічого про нього не знаєте Тоді саме час заповнити пробіл!


2017 – рік Вогняного Півня


Згідно з китайським астрологічний вчень, кожен рік проходить під знаком певної тварини , яке йому протегує. Крім цього, кожен рік має свою чільну стихію – Землю, Дерево, Воду, Вогонь або Метал. Зміна тварини-тотема відбувається згідно з циклом, що складається з 12 років, а зміна стихії – відповідно до 10-річної періодизації. Тваринам-талісманом для 2017 року стане Вогненний Півень . Верховенство Півня обіцяє нам непростий, але цікавий і захоплюючий рік.


Ця тварина вважається одним з найбільш емоційних представників китайського календаря. Палкість і активність даного знака відкриває для всіх нові горизонти і передбачає широкі можливості, як в сфері особистого життя, так і в галузі професійних інтересів. Півень не терпить обману, брехні і підступності і завжди виводить лицемірів на чисту воду. Він цінує працьовитість і завзятість, завжди заохочуючи чесних і цілеспрямованих людей.


Китайський Новий Рік Півня 2017. Коли починається рік за китайським календарем
Рік Вогняного Півня обіцяє нам період великих змін

Однак 2017 рік буде характеризуватися кілька підвищеною нервозністю, так як Півень має дуже імпульсивним характером, що ще більше підкреслюється стихією нового року – Вогнем. У китайців вогонь завжди ототожнюється з активністю, життєвою силою і прагненням вгору. Півень з полум'яною забарвленням посприяє значних змін в соціальній і політичній сферах — особливо це стосується міжнародної обстановки.


Китайські звичаї і традиції


Китайці настільки люблять Новий рік, що навіть мудреці і мислителі, відчужені від світу, із задоволенням поринають у прості людські радості. Ніч перед настанням нового року проводять з рідними і близькими, розділяючи з ними радість настання чергової життєвої віхи. Спати в цю ніч не лягають – згідно з повір'ями, біди і нещастя намагаються залишитися в будинку, а неспання допомагає вигнати їх з вашої обителі.


Перед святом китайці не купують взуття і не відвідують перукаря – так можна накликати на себе невдачу. А ось прибирання є неодмінним пунктом передноворічних заходів, так як чистий будинок привертає до себе добрих духів. Прибирання будинку або квартири повинна нівелювати негативну енергію і звільнити місце для хороших подій. Прийнято викидати старі речі або віддавати тим, хто їх потребує. Вважається, що захаращені ящики, полиці і навіть робочий стіл комп'ютера забирають життєві сили.


Китайський Новий Рік Півня 2017. Коли починається рік за китайським календарем
Шум традиційних феєрверків символічно відганяє злих духів

На час настання новорічних свят китайці повністю очищають підвіконня, щоб відкрити шлях для сонячного світла і позитивної енергії. Сам свято заявляє про себе безліччю яскравих феєрверків, які опромінюють небо, перетворюючи ніч на день. Традиція новорічних салютів сягає своїм корінням в далеке минуле: китайці здавна зустрічали свято шумом і палаючими смолоскипами, щоб відігнати злих духів.


Вважається, що в цю ніч зв'язок між світом живих і мертвих практично стирається, а злі божества шукають лазівку, щоб проникнути на землю. Традиційними кольорами новорічних прикрас є червоний і жовтий — зло не любить ці яскраві життєрадісні відтінки. Після настання нового року по всій країні починаються масові ходи і подання з участю величезних фігур дракона і лева – символів Піднебесної.


Новорічний стіл по-китайськи


Китайський новорічний вечеря готується завчасно, так як в сам Новий рік жителі цієї країни побоюються брати в руки ніж. Вважається, що так можна обрізати власну удачу. Жоден новорічний стіл не обходиться без сотень маленьких пельменів, які є одним з традиційних святкових страв Китаю. Пельмені прийнято ліпити всією родиною, щоб рік був щедрим і прихильним. Вони ліпляться у формі трикутних конвертиків, так як дана форма по фен-шуй є символом Вогню.


Китайський Новий Рік Півня 2017. Коли починається рік за китайським календарем
Достаток на новорічному столі у всіх народів віщує удачу

Ще одним традиційним новорічним стравою вважається «лабадьджоу» – каша, в яку додають насіння лотоса. На столі обов'язково присутні страви з курки, риби, сиру і овочів, щоб достаток не покидало будинок протягом року. Навіть якщо сім'я не надто велика, місць за столом сервірують набагато більше, щоб вмістилися і покинули її родичі. Сам стіл і його форма також є важливим елементом святкування.


Китайці не люблять тримати вдома багато предметів з кутами, тому обідній стіл повинен бути круглим або овальним. Дані геометричні фігури вважаються особливо гармонійними і допомагають отримати благословення Всесвіту. В оформленні святкового столу обов'язково повинні бути різні відтінки червоного і золотого, які є квітами 2017 року . На столах встановлюють ліхтарики і свічки, щоб віддати данину стихії Вогню.


Китайські прикраси і подарунки


В якості прикрас жителі Піднебесної використовують червоно-золоті паперові смуги, що символізують удачу, повагу, довгі роки життя, радість і матеріальне благополуччя. Традиції встановлювати новорічну ялинку в Китаї немає. Однак є інший новорічний звичай – ставити так зване Дерево Світла, прикрашене квітами, маленькими китайськими ліхтариками і різнокольоровими світлодіодними гірляндами.


Китайський Новий Рік Півня 2017. Коли починається рік за китайським календарем
У Китаї прийнято дарувати один одному два мандарина, як символ багатства

Згідно з китайськими правилами фен-шуй, дерево ставлять у певному місці. Наприклад, якщо потрібно заманити в будинок багатство, вибирають південно-східну частину простору, для зміцнення сім'ї дерево ставлять на сході, щоб забезпечити здоров'я – в центрі, для кар'єри – на півночі, а для задоволення амбіцій – на півдні. Після закінчення свята всім дітям обов'язково дарують паперові конверти з грошима. Цей звичай пішов від давньої традиції підносити зв'язку зі ста монет, бажаючи таким чином прожити сто років.


Гості, які приходять у дім, в обов'язковому порядку вручають господарям два мандарина, отримуючи у відповідь точно такий же подарунок. Пояснення цього звичаю дуже просте: словосполучення «пара мандаринів» звучить китайською мовою так само, як і слово «багатство». Варто зазначити, що для Піднебесної взагалі характерно дарувати парні подарунки, щоб сім'я жила в злагоді та гармонії. Парними прикрасами наповнюють свій будинок і самотні люди, оскільки вважається, що так можна залучити в новому році любов .

загрузка...
Китайський Новий Рік Півня 2017. Коли починається рік за китайським календарем?
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають