• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Різдвяний вертеп: майстер-класи з виготовлення

Різдвяний вертеп – це зображення сцени Різдва Христового шляхом використання об'ємних фігурок церковних персонажів, різних декорацій, які дозволяють передати атмосферу народження Христа, яку ми знаємо з Біблії. Вертепні композиції прикрашають прилавки магазинів, галявини перед будинками і центральні площі практично в усіх католицьких країнах Європи і Америки, але і в Росії такі тематичні композиції в останні роки стали розповсюджені.

Вертепні композиції можуть бути і механізовані, в цьому випадку деякі фігурки рухаються, завдяки прихованому механізму. А впродовж багатьох століть у деяких районах Польщі, Білорусі та України популярністю користувався вертепний театр: бродячі артисти на центральних площах ставили спеціальний ящик, в якому показували тематичне лялькову виставу. В період різдвяних свят в аматорських театрах і творчих гуртках ставлять і різдвяні сценки, де головних персонажів грають актори.

Різдвяний вертеп: майстер-класи з виготовлення

Різдвяний вертеп
Релігія – складне і делікатне питання для кожної людини, а для дитини тим більше, саме тому психологи і педагоги радять батькам розповідати маленьким діткам про віру, про Бога в ігровій формі. Коли вся ваша родина разом збереться за святковим столом ввечері 6 січня, у дитини, звичайно ж, виникає питання – звідки з'явився такий свято. Матуся, поки буде робити різдвяний вінок , може розповісти дитині про те, що у багатьох країнах напередодні Різдва будинку прикрашають яскравими іграшками, декоративними чобітками і свічками.


Різдвяний вертеп: майстер-класи з виготовлення


Виріб різдвяний вертеп допоможе батькам розповісти дитині про диво Богоявлення, про народження Христа, про християнських традиціях і про Біблію в ігровій формі. По-перше, дитині буде легше сприймати інформацію, пов'язану з біблійними мотивами, якщо все це буде відбуватись у формі гри, йому не доведеться уявляти собі, яким був немовля Ісус і хто його оточував, коли він лежав у колисці. По-друге, разом з дитиною, ви можете програвати сценки з дитячої Біблії, використовуючи створені фігурки і декорації композиції.

Якщо вам хочеться, щоб галявину перед вашим будинком під час свят прикрашав різдвяний вертеп, купити фігурки можна в деяких інтернет-магазинах, також вони пропонують вертепні композиції невеликого розміру, де фігурки зроблені з пластику або кераміки. Але краще для ігор з дитиною і прикраси будинку зробити таку композицію своїми руками, адже ми вже створювали самостійно різдвяного ангела .

Різдвяний вертеп: майстер-класи з виготовлення


Коли ви будете робити різдвяний вертеп своїми руками вам, зрозуміло, треба знати, які персонажі мають бути у композиції, адже у цій виставі не просто зафіксовано народження Ісуса, а сукупність цих подій священних для кожного християнина днів. Зокрема, у біблійній сценці зображують поклоніння пастухів і волхвів до колиски немовляти Христа. Ключовими персонами вертепу буде Діва Марія, Йосип і немовля Ісус у своїй колисці. Якщо в сюжеті присутні і волхви, то немовля зображують на руках у матері, як на іконі.

Дуже часто в сюжеті присутні тварини, наприклад, осел і віл, согревавшие, за переказами, немовля в яслах своїм диханням. Присутні і пастухи зі стадом овець, волхви. Невід'ємною частиною сцени є та янголята. Звичайно, кількість персонажів залежить від масштабу вашої вироби. Якщо ви вперше хочете познайомити дитину з християнськими традиціями, то слід обмежуватися 3-4 персонажами, а з часом ви можете доповнити композицію і новими фігурками, зробленими своїми руками.


Різдвяний вертеп: майстер-класи з виготовлення

Як зробити різдвяний вертепРозглядаючи різні варіанти, як зробити різдвяний вертеп вам слід розділити два етапи вироби: вам належить зробити фігурки біблійних персонажів і тварин і окремо створити інтер'єр для вашої композиції. Бажано, щоб в інтер'єрі присутні природні матеріали – сіно, солома, дерево, мох і камені, навіть ялинові гілочки.

Різдвяний вертеп: майстер-класи з виготовлення


Ще в 18 столітті фігурки виконували з дротяного каркаса, обшитого тканиною, голову робили з теракоти, ручки були дерев'яними, а очі – скляними. У розпорядженні сучасної рукодільниці безліч різних матеріалів. У найпростішому виконанні для дитячого навчання фігурки можна вирізати з цупкого картону. Використовуючи фетр, можна зшити персонажів біблійних сцен, закріпити їх на невеликих шпажках і використовувати для розвиваючих занять. Досвідчені майстрині можуть зайнятися ліпленням: з пластики або пластиліну можна виконати красиві і акуратні фігурки. З допомогою таких фігурок можна влаштовувати вдома вертепний театр.

Відразу привертає увагу маленьких глядачів різдвяний вертеп, майстер-клас досить складний, тому дітей ви можете запрошувати вже на оформлення готової композиції. Дітлахи зможуть оформити ясла з соломи, поставити їх по центру коробочки. Декорації також можна роздрукувати на принтері, а доповнити їх об'ємними елементами. Обов'язково сценку треба прикрасити вогниками і гірляндами – коли ви запалите вогники, то всі фігурки оживуть, і почнеться різдвяна історія.

Різдвяний вертеп: майстер-класи з виготовлення


Друзям в дарунок на Різдво можна зробити своїми руками ялинкові вироби наприклад, новорічні кульки з зображенням янголів.
загрузка...
Різдвяний вертеп: майстер-класи з виготовлення
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають