• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Історія святкування Нового року на Україні 2017

Історія святкування Нового року на Україні 2017


У народі кажуть: скільки днів — стільки й свят. Тим не менш, один з них особливо святковий, бо стосується абсолютно всіх. Мова йде про таке важливе для всіх свято як Новий рік. У всіх народів і У всі часи, Новий рік, на який би час року він не випадав, пов'язаний з унікальними обрядами. Історія Нового року для українців, склалася напрочуд строката.


Очевидно, не всі знають, що сучасне його відзначення — четверте в літо обчисленні українського народу. Так сталося, що впродовж багатьох століть предки українців не з власної волі, змушені були відмовлятися від своїх традицій. Вперше до цього призвела примусова християнізація, тобто прийняття візантійської релігії, яку запозичив у 988 році Володимир Святославич.


Коли раніше святкували Новий рік?


Історія святкування Нового року на Україні 2017


А в минулі часи святкування Нового року проходило навесні. Після зимової сплячки коли прокидалась природа, починало все навколо оживати. Саме з цією порою дайбожичі пов'язували початок року. І в цьому був свій сенс. Адже з Новим роком ми і досі пов'язуємо відродження природи, швидкий прихід весни. З давнім весняним Новим роком пов'язано багато різноманітних обрядів — веснянки, гаївки, висадка кущів, тополі, вільхи тощо. Всі вони трохи нагадують традиційні новорічні колядки та щедрівки. З приходом християнства на територію України церква закликала змінити дату Нового року. Новий календар змушував перенести дане свято з весни на осінь. Ясна річ, що зламати віковічні традиції було нелегко. Для цього знадобилося не одне століття заборон і жорстоких обмежень дайбожської віри, якої дотримувалися жителі глибинних сіл, адже християнство для них було спочатку чужорідним. У цьому переконує і той факт, що митрополит Феогностій в 1342 році, змушений був поширювати строгий циркуляр, згідно з яким всіх жителів зобов'язували святкувати Новий рік тільки у вересні. У Європі під впливом католицизму початком року став січень.


Російська імперія була чи не єдиною державою, в яке входила і більша частина української території, з давнім літо обчисленням. Щоб якось уніфікувати цю не стиковку, Петро I вирішив перенести Новий рік з вересня на січень. При всьому при тому, і ця дата є не остаточною. У період радянської влади офіційний початок року змістився на 2 тижні вперед. Ось така історія святкування Нового року на Україні. Що б там не було, але всі вже звикли до цього і сучасне святкування представляється природним, цілком логічним. Тому січень утвердився як місяць, що започатковує новий відлік у календарній системі.

загрузка...
Історія святкування Нового року на Україні 2017
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають