• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Як з'явилося свято Новий рік

Не секрет, що Новий рік – це саме довгоочікуване і казкове свято. Його не можна уявити без солодких подарунків та іграшок для дітей, без новорічного застілля з традиційними стравами, без іскристих бенгальських вогнів, без карнавальних костюмів та яскравих салютів, які вибухають у повітрі казковим водоспадом. Але не всі знають, звідки з'явилося таке чудове свято.

Як з'явилося свято Новий рік


Історія цього свята тягнеться з далекого минулого, ще наші предки відмічали Новий рік. В основному свято припадало на весняний час року, коли природа прокидалася після суворої холодної зими і починалися польові роботи.

У древній Русі це свято випадало в основному на місяць березень, іноді на день Пасхи, поки в 1492 році Московський собор не розпорядився вважати святкуванням Нового року осінній місяць – вересень, а точніше 1 вересня.

Саме тоді було наказано збирати данину з народу, і сам цар – батюшка з'являвся в Кремлі, де його міг побачити простий люд.

За часів правління Петра I за наказом царя Новий рік велено було відзначати 1 січня, так би мовити, за принципом всієї Європи. Цар Петро наказав городянам прикрашати будинки і вулиці різнокольоровими гірляндами, хвойними гілками, а на Червоній площі можна було побачити залпи феєрверків! Також цар зобов'язав всіх жителів міста вітати один одного, робити подарунки рідним і близьким, і взагалі в цей день веселитися від душі!

На початку XX століття в. І. Ленін вирішив змінити календар, літочислення. За наказом Петра I в країні був введений Юліанський календар, літочислення починалося не від створення світу, а від Різдва Христового. В. І. Ленін вирішив запровадити Григоріанський календар, з різницею від попереднього до 13 календарних днів. Православна церква не погодилася з указом Леніна, і продовжувала вести звіт за Юліанським календарем.

Ось тому в Україні Різдво Христове і донині відзначається 7 січня.

Для багатьох людей на планеті Новий рік-одне з найважливіших свят, яке прийнято відзначати в колі сім'ї, збиратися всім разом за щедро накритим столом.

Традиція відзначати родиною це торжество надійно зміцнилася в сучасному світі. Із завмиранням серця це свято чекають і діти, і дорослі. Недарма Новорічну ніч прийнято вважати самою чарівною в році! Свято, в якому прийнято загадувати бажання, радувати один одного подарунками, сподіватися, що з настанням Нового року всі старі проблеми підуть у минуле, а в майбутньому чекає все тільки добре і гарне.

Новорічною атрибутикою, як і за Петра I, все також є прикрашання своїх будинків і вулиць міста вбраними пухнастими ялинками, різнокольоровими ліхтариками, гірляндами, люди, як і раніше, дарують та отримують теплі поздоровлення і подарунки. Прийнято класти презенти під ялинку, наповнювати свій будинок затишком у вигляді красивих сніжинок з паперу, різнокольорових прапорців, а в Новорічну ніч загадувати бажання і вірити в чудеса! Новий рік таке важливе свято для кожної людини!
загрузка...
Як з'явилося свято Новий рік
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають